Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Yurdanur Mergen
e-posta: YAZARIN TÜM YAZILARI

İÇİNİZDE Kİ SAVAŞÇIYI YETİŞTİRİN

Hayatta tek başına kalmak, kalabalıklar arasında yalnızlığı hissetmek…

Güçlü olmak zor. Güçlü görünmeye çalışmak daha da zor. Ama her ne olursa olsun bunu başarabilen kadınlar var. İyi ki de var.

Şartlar zorlayacak, pes etmeyeceksin.

Cahit Zarifoğlu demiş ya “Gönlümün yükünü kaldıramıyorum!”

Ne olursa olsun kaldırmak zorunda, bunun da altından kalkmak zorundasınız. Gönül işleri yıpratıcı olabiliyor. Kadınların yaşadıkları ise her ne olursa olsun duygusal tarafımızı da işin içine kattığımızda daha ağır yaşayabiliyoruz, biliyorum. Tabi ki üzüleceksiniz, ağlayacaksınız, belki sinir krizleri bile geçireceksiniz. Yapın, üzülün, ağlayın, her şeyi yaşayın. Öfkenizi de, üzüntünüzü de dibine kadar yaşayın. Ama toparlanmayı bilin. Hiçbir şeyin dünyanın sonu olmadığını bilin. Güçlü olmak ve güçlü durmak zorunda olduğunuzu asla unutmayın. “Kadınlar zayıftır” algısını siz/biz değiştireceğiz.

***

Bir gün öncesi ne acılar, ne ayrılıklar, ne kavgalardan çıkan kadını bir gün sonra en ihtişamlı kıyafetiyle takındığı duruşuyla, dudaklarına yerleştirdiği gülümsemesi ve sürdüğü rujuyla, hiçbir şeye aldırmadan inadına giydiği ve topuklarının üstüne basa basa yürürken görebilirsiniz. Öyle güçlü kadınlardan çok var. Çünkü onların sorumlulukları var. Çocukları olan bir kadın süper kahramanlardan bile daha güçlüdür. Yapamayacağınız imkânsız gördüğünüz şeyleri anne olunca yapabiliyorsunuz bunun verdiği gücü şuan ben anlayamıyorum ama tahmin edebiliyorum. Ayrıca onların kendilerine saygıları, özgüvenleri var. Kendini seven ve özsaygısını koruyan kadınlar “Bittim” dediği noktada tekrar ayağa kalkar. Hayat onlar için çakıl taşlarıyla dolu yol ve onlar o yolu çıplak ayakla bile yürürler. Yeter ki bu gücü içlerinde bulsunlar.

***

Heybeniz dolu olabilir, ağırlıklarınız çok olabilir, yükünüz de ağır olabilir, beklide bir tüy daha konsa heybenize taşıyamayacak da olabilirsiniz ama lütfen vazgeçmeyin…

Dimdik durmayı hep bilin bu hayatta…

Öyle bir zamanda yaşıyoruz ki vazgeçenin, pes edenin veya yere düşüp sızlananın, ezilip geride kalması, hayatta yok olması bile muhtemel… O yüzden yakayı paçayı dağıtsanız da dik duracaksınız. Meydan okuyarak yürüyeceksiniz sizi yıpratan üzen her şeye…

Siz güçlüsünüz bunu aklınızdan çıkarmayın!

Kazanmakta kaybetmekte sizin elinizde. Mücadeleci olun. Kaybetmeye tahammülünüz olmasın. Yeniden deneyin. Tekrar tekrar deneyin. Başaracaksınız, kendinize inanın. “Benim için geçti” derseniz değil “Her şey daha yeni başlıyor” derseniz kazanabilirsin.

İçinizdeki savaşçıyı yetiştirin çünkü ancak böyle kazanabilirsiniz.

 

YAZARLAR

TÜMÜ

SON HABERLER