Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Şemseddin Yasan
e-posta: YAZARIN TÜM YAZILARI

BURCU HANIM, TUTAR MI?

Nihayet, CHP’de adayını açıkladı. Doğruyu söylemek gerekirse, hiç şaşırmadık her şey normal, sürpriz yok. Malum ilanı gibi bir şey! Burcu Köksal’ın alternatifi olabilecek başka bir seçenekleri de görünürde yok!

Tek aday, tek umut ve en güçlü en ideal aday! İkinci üçüncü sırası boş!..

Halkın önüne çıkıp oy isteyebilecek ve iddialı olabilecek, çok çalışkan ve çok hırslı başka bir isim daha yok! O yüzden “Burcu Köksal aday olsun!” diye bütün CHP’liler gözlerini dikmiş, büyük bir heyecanla, sabırsızlıkla onun isminin açıklanmasını bekliyorlardı.

Ortam, Burcu Köksal’ın aday olması yönünde gelişti, şansıda yardım etti, yollar adeta açıldı ve akış trendine girdi.

Adamların önüne, kırk yılda bir umut ışığı belirdi. Bunu kesinlikle değerlendirmek istiyorlar! Öyle ki, kendi camiaları içinde Burcu hanım baya baya umut oldu, beklenen, istenen tek aday haline geldi!.

Bu durum karşısında hiç tereddüde düşmeden, haklı olarak Genel Merkez Burcu Köksal’ı Afyonkarahisar’ın Merkez için CHP’nin adayı olarak açıkladı.

Tarafsız, yansız bir şekilde değerlendirildiğinde; Durum gerçekten onların düşündüğü hayal ettiği gibi değil! Ortam hiçte öyle iç açıcı görünmüyor! Böyle bir durumda Afyon’da CHP’li bir belediye Başkan adayının seçilmesi çok zor değil, imkansız!

Doğruyu söylemek gerekirse; Burcu Köksal CHP’nin dışında, başka küçük bir partiden bile aday olmuş olsaydı; kazanma şansı CHP’ye göre biraz daha fazla olabilirdi!

Şu anda CHP’nin durumu çok berbat denilebilir. İyice dağılmış, bir birine düşmüş, sürekli kan kaybeden ve en önemlisi de genel başkan işini dahi bir türlü halledememiş, ittifak ortakları bir bir terk etmiş, zayıf, güçsüz bir halde!

Tek çare olarak, DEM’in ayağına gidip, yardım dilenen, el açan bir hale düşmüş. İyice yıpranmış bir partiye kim itibar eder? Halk oy verir mi?

Böyle bir durumda Burcu Köksal CHP’nin Belediye başkan adayı oldu!

Çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmadı diyelim. Değişen ne olur?

Afyonlular, CHP’nin berbat durumunu görmezden gelip; Burcu Hanımın hatırına oy verir mi?

Burası Afyonkarahisar,

Öyle sorgusuz, sualsiz körü körüne, sırf Recep Tayyip Erdoğan’a inat olsun diye oy veren; İzmir, Tekirdağ, Tunceli, Muğla seçmenine hiç benzemez!

Afyon halkı, lafa değil, işe icraata bakar! Dolduruşa gaza hiç gelmez!

Burcu hanım, şimdiye kadar Afyonkarahisar için ne yaptı? Ona bakar…

Yaptığı tek şey, yüksek sesle iktidarı sürekli eleştirmek, kötülemek! Buna karşı. Çözüm odaklı yaptığı bir çalışması var mı? Önerisi oldu mu? Galiba böyle bir çabası, gayreti hiç olmadı!

Burcu Köksal’ın en çok tepki alan işi de: Kentsel dönüşüm gibi halkın yararına olan hatta hayati önem taşıyan bu hayırlı işe engel olması, karşı çıkmasıdır!

Bu sebepten semt sakinlerinin çoğu, CHP’ ye ve bilhassa Burcu Köksal’a çok kızgın.

Kentsel Dönüşümün kalmasının tek sorumlusu olarak CHP’liler görünüyor!

Bölge halkı, Kentsel Dönüşümün geri kalmasına çok üzüldü ve gerçekten çok pişman oldu!

Partisinin karizması çizilmiş ve Kentsel Dönüşümün getirdiği olumsuzluklar ortada iken;

Burcu Hanımın çok çalışmasına, çok sinirlenmesine, parti içi kavgalarına ve iktidarı sürekli eleştirmesine rağmen…

Kazanma şansı: SIFIR!

Bunu biz değil, bizzat Afyon halkı söylüyor!

Ayrıca, AK Parti den çok sempatik bir ismin kesin aday olacağı halkımız arasında sürekli konuşuluyor. Adı geçen Hüseyin Ceylan Uluçay, şu anda çok sempatik yaklaşımlarıyla halkın gönlüne girmiş durumda.  Böylesine çok istikrarlı, güçlü bir aday karşısında tutunması, kazanabilmesi çok zor. Hatta buna imkansız demek, daha doğru olur!

YAZARLAR

TÜMÜ

SON HABERLER