Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Kemal Demirkırkan
e-posta: YAZARIN TÜM YAZILARI

Hangisi gerçek AK Parti!

Afyonkarahisar Belediyesi yıllardan beri AK Parti’li yöneticilerin elinde. Şehrin geldiği durumun sorumluluğu, bu dönemlerde görev yapan belediye başkanları ve belediye meclisine ait.

AK Parti dönemi boyunca 3 belediye başkanı değiştirdi. Abdullah Kaptan, Burhanettin Çoban ve Mehmet Zeybek.

Yeni seçilen her başkan, kendinden öncekini eleştirdi. Sanırsın görevi, başka bir partiden devraldı. Her biri sanki başka bir partiyi temsil ediyordu. Sayın Zeybek’in “Nihayet borçlarımızı bitirdik” açıklaması çok eski değil.

Afyon aynı parti iktidarında adeta yap-boz tahtasına döndü. Bunun o kadar çok örneği var ki!

“HİLKAT GARİBESİNİ” KİM YAPTI? KİM YIKTI?

Burhanettin Çoban döneminde Yoncaaltı Cami çevresine 10 dükkân, altına 86 araçlık otopark yapılacağı, bölgedeki esnafın ticaretine ve trafiğe katkıları olacağı, aylarca konuşuldu. Biraz uzun sürse de inşaat yapıldı. Sonrasında baktık ki bina ve otopark atıl vaziyette.

Ardından gelen AK Parti’li Mehmet Zeybek bu yapı hakkında şu cümleleri kullandı; “Yoncaaltı cami altında bulunan bina hilkat garibesi. Bu binayı yıkıp eskiden olduğu gibi buraya haftanın 7 günü açık yerleşik 32 dükkândan oluşacak bir pazaryeri yapacağız.  Orası eski haline dönecek. Aşağıdaki otoparkı da yıkacağız. Orası eski haline dönecek.”

Peki şimdi durum ne. Çoban’ın yaptığı binalar yıkıldı, yeni dükkanlar yapıldı. Daha da kötüsü yeni yapılan dükkanlar çok küçük olduğu için, son yapılan ihalede bu dükkanları kiralayan olmadı.

Bu israf değil mi? Afyonlunun paraları çarçur ediliyor. Afyonkarahisar Yap-boz tahtası değildir.

HALK EKMEK HİKAYESİ

Başka örnek mi? İnanın örnek çok. Yeter ki hafızanızı biraz zorlayın.

Burhanettin Çoban Belediye başkanı olduğunda ilk yaptığı işlerden birisi Afyon Belediyesinin yan kuruluşu olan ve ayda ortalama 8 bin lira kar getiren Yüntaş A.Ş Ekmek Fabrikasını yıllık 73 bin liraya, 10 yıllığına Afyon Ekmek AŞ’ye kiralamak oldu. Yani halka ucuz ekmek üreten fabrika, özel sektörün insafına devredildi. Belediye ekmek üretiminden çekildi derken, 10 yıl sonra 2018 de NO 03 adından lüks ekmek üreten işletme açıldı.

Peki bugünkü durum ne? Bilboarlarda görüyorsunuz. Afyon Belediyesi ve Mehmet Zeybek günlerce reklamını yaptı, açılışına TBMM başkanını çağırdıkları 50000 kapasiteli yeni ekmek fabrikasını açtık.

Bunların yapanların hepsi de aynı partiden. AK Parti’li.

Masaldaki tekerleme gibi değil mi; “Az gittik uz gittik dere tepe düz gittik altı ay bir güz gittik, döndük bir de arkamıza baktık ki bir arpa boyu yol gitmişiz”.

Karar sizin.

YAZARLAR

TÜMÜ

SON HABERLER