Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Yasin Köksal
e-posta: YAZARIN TÜM YAZILARI

Adayların çok olduğu bir seçim olacak

Siyasette cadı kazanları cayır cayır kaynıyor.

Ayak çelmeye çalışanı mı ararsın, birbirini alt etmeye çalışanı mı ararsın, söz aldım aday benim diyeni mi ararsın tam suların kabardığı fırtınaların estiği günlerdeyiz.

Hadi önce şuna bir açıklık getirelim sonrasında devam ederiz.

Bazı köşe yarları CHP Grup Başkanvekili ve Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal’ın Belediye Başkanlığı için aday olup başkalarının önünü kestiği gibi gerçekle alakası olmayan yazılar kaleme aldılar.

Hemen düzeltelim.

Yeni seçilen İl başkanımız Faruk Erhan ve il yöneticileri, mevcut merkez ilçe başkanı, önceki dönem il başkanları ve yöneticileri merkez ilçe başkanları, Afyonkarahisarlı vatandaşlarımızın isteği doğrultusun da İl Başkanımız Faruk bey tarafından belediyeyi CHP’li yapabilecek, kazanabilecek tek kişinin Burcu Köksal olduğunu belirterek iki defa adaylık teklif edildi. Önceki dönem görev alan il ve merkez ilçe yöneticileri de Faruk beyi desteklediler.

Burcu Köksal Adayım demedi.

Mesela CHP Basın WhatsApp Grubunda yönetici olduğuna göre, il başkanını arayıp, durum nedir diye sorsan doğrusunu öğrenirdin.

Neyse ben korkularının neler olduğunu biliyorum.

Geçtik.

Geçtiğimiz günlerde MHP’nin Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı gerçekleşen son seçimde Afyon 2. Sıra adayı Yücel Genç’in olduğu yönünde haberler düştü medyaya.

İlgilileri aradım.

‘Yücel bey kıymetli değerli bir ülkücü arkadaşımız lakin adayımız o değil, bir bilemediğiniz iki gün içinde merkez belediye başkan adayımızı açıklayacağız’ denildi.

Aldığım cevaptan çıkarttığım, Yücel beyin aday olmadığı değil, cumhur ittifakı Afyon özelinde ayrı ayrı seçime girecek olmaları ve iki gün içerisinde adaylarını açıklayacaklar olmaları.

Kişilerden bağımsız olarak söylemek gerekirse, 31 Mart Yerel Seçimlerinde AK Parti, CHP, MHP, İP ve diğerleri kendi adaylarıyla çıkacak.

Galiba beş veya altı siyasi parti adayının yanında birde bağımsız belediye başkan adayı olacak gibi duruyor.

Yedi adayın yarışacağı demokratik bir seçim olacak gibi…

Adayların ne kadar fazla olduğu muhakkak önemli lakin tabanda vatandaş, ittifakı kuracaktır diye düşünüyorum.

YAZARLAR

TÜMÜ

SON HABERLER