Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ferhat YÜKSEL
e-posta: YAZARIN TÜM YAZILARI

ÖLÜME GİDEN İYİLİK

Kurtlar Vadisi dizisinin Zaza’sı, ünlü oyuncu Ali Sürmeli ‘İyilik iyidir’ demişti geçtiğimiz yıllarda… O video da çok beğenilmişti yüreğinde iyilik taşıyan, kötülüğe yolu hiç uğramayanlar için… İyilik, gerçekten de iyi miydi? Yoksa iyiliğin derecesi mi farklıydı? Yoksa iyilik bilmeden yaptığımız bir kötülük müydü? Bu sorunun yanıtını kendinize soradurun biz detaylara bakalım…

++++

Ülkemizin geneline şöyle bir baktığımızda maalesef içler acısı… Daha geçen hafta Türkiye’nin kanayan yarası kadın cinayetlerini yazmıştık. Askerimiz ve polisimizin yaptığı başarılı operasyonlarla uyuşturucu çeteleri, uyuşturucu baronları ve terör örgütü üyeleri kıskıvrak yakalamıştı. Suçlu ve suçlularla mücadele devam ederken, vatandaşların da bitmek bilmeyen kavgaları gündemi işgal etmeye devam ediyor. Ana haber bültenleri, gazetelerin üçüncü sayfası gibi baştan sona şiddet haberleri ile dolu… Toplumsal barışı bir an önce ülkemizde sağlamak zorundayız. Kötü bir tablo çizmek istemiyorum ama görünen köy kılavuz istemiyor.

++++

Oğuz Erge… İzmir’in Gaziemir ilçesinde bir taksici… O gece de yola çıkmıştı ekmeğini kazanmak için… Nereden bilebilirdi ki, yapacağı iyiliğin kurbanı olacağını… Saatler ilerlemişti. Gece yarısını aşıp da 03.30 sıralarında genç birisini gördü sokakta… Yüzünde maske ve başında kapüşon vardı… Hiç şüphelenmedi. Hava da soğuk olunca o saatte iyilik yapayım diyerek, o genci aldı aracına… İyilik ama ne iyilik? Taksiciyi oyalamak için yollarda önce dolaştırdı müşteri kılıklı şahıs… İneceği yere geldiğinde ise haince kurduğu planı gerçekleştirmek için cebinden tabanca çıkardı. Talihsiz ve iyiliksever taksiciye arkadan üç el ateş etti. Adam ağır yaralanmıştı. Taksici acı içinde kıvranırken, şahıs hem taksiyi hem de taksicinin cebini karıştırıyordu. Utanmadan ‘Bazı insanlara güvenmeyeceksin’ sözlerini sarf etti. Hatta yüzüne tokat bile attı. İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan taksici Oğuz Erge, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

++++

Rahmetli Oğuz Erge’nin burada tek suçu o genci soğuk havada dışarıda bırakmamak mı? Katil zanlısını aracına almak mıydı? İyi bir düşüncede olması mıydı? Yoksa iyi düşüncenin kötü bir sona gideceğini bilmemek mi? Toplumsal açıdan baktığımızda kelimelerin tükendiği noktadayız.

++++

Öte yandan bir yıl önce 11 ilimizi etkileyen büyük bir afet meydana gelmiş, binlerce canımızı kaybetmiştik. Kahramanmaraş merkezli depremde yaşamını yitiren kardeşlerimizi rahmet ve saygıyla anıyoruz.

Sevgiyle kalın… Umutla kalın…

YAZARLAR

TÜMÜ

SON HABERLER