Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Tütüncü: Cami’de bizim Cemevi’de

Tütüncü: Cami’de bizim Cemevi’de
Cumhur İttifakı’nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, Korkuteli ve Elmalı ilçelerinin köylerini dolaştı. Tütüncü, ziyaretlerine “Bu topraklarda benim atalarımın izleri var” dediği, dedesinin köyü Korkuteli Büyükköy’den başladı. Antalya’nın dört bir yanını karış karış gezen Cumhur İttifakı’nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, seçim çalışmaları kapsamında Korkuteli ve Elmalı ilçelerinin köylerini ziyaret etti. Günün ilk ziyaretine  “Bu topraklarda benim atalarımın izleri var” dediği, dedesinin köyü Büyükköy’den başladı. Tütüncü, Cumhur İttifakı Korkuteli Belediye Başkan adayı Dr. Sadık Önal’a destek istedi. Köy sakinleri ile bir araya gelen Tütüncü, çiftçilere sağlanacak destekleri anlattı. Büyükköy ve Kırkpınar Yarencik Kültür ve Dayanışma Derneği’ne de uğradı.  Hakan Tütüncü, Korkuteli’den sonra Elmalı İlçesi’ne geçti. Abdal Musa Türbesi’ni ve Abdal Musa Kültür ve Sanat Evi’ni ziyaret etti, Tekke Köyü sakinleriyle buluştu. Tütüncü’ye ziyaretlerinde Cumhur İttifakı Elmalı Belediye Başkan adayı Durmuş Ali Gökçe eşlik etti. Köy sakinlerine seslenen Tütüncü, “Yan yana can cana olmaya geldik. Cami’de bizim Cemevi de bizim. Kepez’de camide yaptık, Kepez’de cemevi de yaptık” diye konuştu. Kepez’de kendisinden Cemevi yapılması istendiğini ve Altınova’ya Pir Sultan Abdal Cemevi’ni yaparak, teslim ettiklerini hatırlatan Tütüncü, “Biz kardeşiz, biz etle tırnak gibiyiz” dedi.

TEKKE KÖYÜ’NE MİSAFİRHANE GELİYOR

Tütüncü, Elmalı Tekke Köyü’ne yapılacak hizmetlerle ilgili Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile yapılan istişareye değindi. Dergah’ın renovasyonunun tamamlanacağını, bir kütüphane kazandıracaklarını, konser alanı, müze ve çevre düzenlemesi ile Dernek binası ve konferans salonunun yenileneceğini söyledi. Elmalı Tekke köyünü ziyaret edecek misafirler içinde bölgeye misafirhane yapılması gerektiğine değinen Tütüncü, “Abdal Musa Türbesi’nin misafirhanesini en güzel şekilde yapıyoruz ve hediye ediyoruz. Huzur-u pire gelirken eserlerimizle gelmiş olalım. Emeğimizle gelmiş olalım” dedi.  Tütüncü, bölgedeki çocuk bahçeleri, spor alanları, halı saha ihtiyaçlarının da en güzel şekilde tamamlanacağını söyledi.

TÜTÜNCÜ, AKÇAENİŞ KÖYÜNDE

Tütüncü, bir sonraki ziyaretini de Elmalı Akçaeniş Köyü’ne gerçekleştirdi.  1 Nisan’dan itibaren hizmetlerinde eserlerinde en güzelini Akçaeniş Köyü’ne getireceklerini söyledi.>>>>Yunus Üstündağ