Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siyasetin nabzı Mega Siyaset’te attı

Siyasetin nabzı Mega Siyaset’te attı

Kanal 3 ekranlarında Megabirlik Genel Yayın Yönetmeni Selcen Dilek Çöygün’ün moderatörlüğünde Gazeteciler Yasin Köksal, Saadettin Ulusoy ve Sait Karaduman’ın yorumlarıyla Mega Siyaset gündemin nabzını tutmaya devam ediyor.

Temayül yoklama sürelerinin bitimini değerlendiren Gazeteci Saadettin Ulusoy, “AK Parti aday adaylarını bugün Ankara’ya gün gün çağırıyorlar, bugün Afyonkarahisar’daydı. AK Parti Milletvekilleri aday adayları mülakata alındı. AK Parti’nin her dönem uyguladığı bir sistem. Bundan sonraki süreç artık AK partibiliyorsunuz 3 komisyon var. Şuanda aday adayları en alt komisyona gitti orada mülakatı verdiler o üst komisyonda değerlendirilecek. En sonda sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında son şekli verilecek” ifadelerine yer verdi.

“LİSTEDE ÇOK SÜRPRİZ YAŞANACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM”

Gazeteci Yasin Köksal, “Temayülde birinci çıkanın listenin de birinci sırasında ya da ikinci çıkanın listenin de ikinci sırasında yer alacağını asla düşünmüyorum. Hatta ilk 6’da olan aday adaylarının bile belki listede olamayabilir. AKP bu dönem şunu yapacak. 3 dönem kuralını uygulayacak. AK Parti de yapılan bu temayül 3., 4. 5. ve 6 için. Muhtemelen AKP’nin listesi insanların kafasında net. Listede çok sürpriz yaşanacağını düşünmüyorum. Yeni aday yok, 42 adayın 35’i bilindik adaylar” dedi.

“14 KOMİSYON KURULDU”

Gazeteci Sait Karaduman, “AK Parti Genel Merkezinde 14 komisyon kuruldu. Aday adaylarını tek tek dinlediler. İstanbul’a özel bir komisyon kuruldu aday adayları çok olduğu için. Bizim Afyon aday adaylarını Mehmet Özhaseki dinledi. Ne kadar vakit ayrıldı bilmiyoruz bu komisyon 9 ile baktı 400 aday adayını dinledi. 56 kişiyi seçmeleri gerekiyor. Kimine 5 dakika kimine 10 dakika verildi. Temayül tek başına belirleyici bir şey değil” dedi.

“9 NİSAN’DA ADAYLARIMIZ NETLEŞECEK”

Programa telefon bağlantısıyla katılan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, “42 aday adayımız katıldı önceki 2 vekilimiz katılmıyor mülakata. 42 adayımıza bölgeyle alakalı sorular soruldu hepside memnun bir şekilde Afyon’a döndüler. İnşallah onlarında kamuoyu araştırmasından sonra belli bir sayıya indirerek sayın cumhurbaşkanımıza arz edilecekler. Bizde bir sonraki aşamalarda anket çalışmaları saha çalışmaları taramaları sonra bizim görüşlerimiz alınarak inşallah hayırlısı ile ayın 9’unda adaylarımız netleşecek. Aday adaylarımız dışında sürprizler tabi olabilir. Bunu önümüzdeki günlerde yaklaşık bir yıldır araştırma yapılıyor. Aday adaylarımız dışında cumhurbaşkanımızın önerdiği tespit ettiği isimleride aday olarak görebiliriz bu mümkün” ifadelerine yer verdi.>>>Gazete3