Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TMF Başkanı Uçar, “Afyonkarahisar’a bu yıl 500 binden fazla seyircinin gelmesi bekleniyor”

TMF Başkanı Uçar, “Afyonkarahisar’a bu yıl 500 binden fazla seyircinin gelmesi bekleniyor”

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, Cumhurbaşkanlığı hikayelerinde bu yıl da Afyonkarahisar’da düzenlenmesi planlanın Dünya Motokros Şampiyonası’na 500 binden fazla seyircinin gelmesini beklediklerini söyledi.

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Başkanı Bekir Yunus Uçar, bu sezon uluslararası pist şampiyonalarında Toprak Razgatlıoğlu, Bahattin Sofuoğlu, Deniz Öncü ve Can Öncü’den en az ikisinden dünya şampiyonluğu beklediğini söyledi.
Uçar, motosiklet sporunda yeni sezon çalışmalarını ve planlarını değerlendirerek, Afyonkarahisar’a bu yıl 500 binden fazla seyircinin gelmesi beklediklerini ifade etti.
Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Afyonkarahisar’da yine Dünya Motokros Şampiyonası’nın final etabını düzenlemeyi planladıklarını aktaran Uçar, şöyle devam etti:
“Afyonkarahisar’da Dünya Motokros Şampiyonası artık geleneksel hale geldi. Bir başka yönüyle de sürdürülebilir sportif organizasyonlar açısından baktığımızda Türkiye’de uluslararası boyutta en uzun süre ayakta kalmış ve devam eden organizasyon oldu. Biz zaten bu amaçla Afyonkarahisar’a gitmiştik, halktan ve mülki amirlerden gördüğümüz desteği seyirci ve sportif performans anlamında sürekli üzerine koyarak sürdürdük. İnşallah bu sene de hem sportif açıdan hem de festivaller bakımından inanılmaz bir spor turizmi katkısı oluşturacağız. Dünya Motokros Şampiyonası’nı, Afyonkarahisar’da bu yıl 500 bin kişinin üzerinde bir seyirciyle gerçekleştirmeyi hedefliyoruz”
Dünya motokros ekiplerinin Afyonkarahisar parkurunu ve organizasyonunu çok beğendiğini vurgulayan Uçar, “Yine dünyanın en başarılı motokros yarışçılarını Afyonkarahisar’da ağırlayacağız. Baktığınız zaman geçen yıl eylül ayındaki organizasyonun 1,8 milyar insana iletişim kanalları vasıtasıyla ulaştığını görüyoruz. Bu da 300 milyon avronun üzerinde bir tanıtım değeri ifade ediyor.” dedi. (AA)