Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

”Saldırganın partimizle bir ilgisi yok”

”Saldırganın partimizle bir ilgisi yok”

AK Parti İl Başkan Vekili Ömer Dayı, AK Parti Belediye Başkan adayları tanıtım toplantısında gazeteciler Oğuzhan Özdemir ve Mehmet Karakaş’ın saldırıya uğramaları konusunda açıklama yaptı.

Dayı, “Dün akşam AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığımızın düzenlemiş olduğu aday tanıtım toplantısında, programımızı takip etmek için davetimizi kırmayarak Prof. Dr. Veysel Eroğlu spor salonuna gelen, gazeteci arkadaşlarımız Oğuzhan Özdemir ve Mehmet Karakaş görevlerini yaptıkları sırada partimizle ilgisi olmayan bir kişi tarafından saldırıya uğramasını üzülerek öğrenmiş bulunuyorum” ifadelerine yer verdi.

“TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”
Dayı açıklamasının devamında şunları ifade etti: “Özgür, tarafsız ve halka karşı sorumluluğunu bilen Afyonkarahisar basınına verdiğimiz önem, her zaman en üst düzeyde olmuş ve bundan sonra da aynı hassasiyette olacağız. Zira bugün basın, geçmişe göre daha özgürdür ve daha işlevsel haldedir. Bizler; özgür, tarafsız ve halka karşı kendini sorumlu hisseden medyanın önemini gayet iyi biliyoruz. Vatandaşlarımız adına gözcülük yapan, millete ve memlekete hizmet eden gazeteci kardeşlerimizin vazifelerinden, kendini bilen hiç kimse asla rahatsız olamaz. Yapılan bu menfur saldırıyı kınıyor, partimizle uzaktan yakından ilgisi olmayan bu şahıs ile ilgili yetkili kurumların yapacağı yasal girişimlerin de takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyorum.”