Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Kültürümüzün köklerine inmeyi gaye edinen her çabayı destekleyeceğiz”

“Kültürümüzün köklerine inmeyi gaye  edinen her çabayı destekleyeceğiz”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sebilürreşad Kültür ve Sanat Merkezi açılış programında yaptığı konuşmada, “Ruhunu kaybetmiş bir milletin cesetten ibaret kalacağı anlayışıyla medeniyetimizin, tarihimizin, kültürümüzün köklerine inmeyi gaye edinen her çabayı desteklemek boynumuzun borcudur. Tarihe iz bırakmak demek; dişinizle, tırnağınızla, yüreğinizle, zihninizle vereceğimiz bir büyük mücadeleyi göze almak demektir” dedi.   Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da Sebilürreşad Kültür ve Sanat Merkezi açılış programına katılarak bir konuşma yaptı. Konuşmasının başında katılımcıların Ramazan-ı Şerifi’ni tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 12 Mart tarihinin İstiklal Marşı’nın kabulünün 103. yıl dönümü olduğunu hatırlattı ve “İstiklal Marşı’mızın ifade ettiği mananın dünyada bir başka örneği yoktur. Milletimizin yüreğinden sökülüp gelen güçlü bir özgürlük iradesinin yazıya dökülmüş hâli olan İstiklal Marşı’mızın şairi Mehmet Akif Ersoy’u rahmetle ve şükranla yâd ediyoruz” dedi.

“ÇOK ÖNEMLİ GÖREVLER YERİNE GETİRECEĞİNE İNANIYORUM”

Ankara’nın eski değerlerini bünyesinde barındıran Ulus’taki tarihî binanın, Sebilürreşad Kültür ve Sanat Merkezine dönüştürülerek ülkeye kazandırıldığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Uzun yıllar kendi hâline terk edilen bu binayı dergi-müze, sergi salonu ve diğer birimleriyle yeniden kültür-sanat hayatımıza kazandıran tüm Sebilürreşad ekibine teşekkür ediyorum. Bu tür eserlerin ve buralarda yürütülecek faaliyetlerin, Ankara’nın taşına, toprağına, havasına nüfuz eden millî mücadele ruhunun yeni nesillere aktarılmasında çok önemli görevler yerine getireceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

“TARİHE İZ BIRAKMAK DEMEK, BİR BÜYÜK MÜCADELEYİ GÖZE ALMAK DEMEKTİR”

“Ruhunu kaybetmiş bir milletin cesetten ibaret kalacağı anlayışıyla medeniyetimizin, tarihimizin, kültürümüzün köklerine inmeyi gaye edinen her çabayı desteklemek boynumuzun borcudur” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, devamında şunları kaydetti: “Tarihe iz bırakmak demek; dişinizle, tırnağınızla, yüreğinizle, zihninizle vereceğimiz bir büyük mücadeleyi göze almak demektir. Hiçbir aksiyona girmeden, sadece oturduğu yerden yapılanları eleştirerek tarihe mal olmuş kimse göremezsiniz. Geride ister fikri, ister fiili, ister maddi eser bırakmamış olanların yerinde yeller eseceğini söyleyen gönül sultanlarının bizatihi kendi mirasları bu hakikatin en somut örneğidir.” Sebilürreşad Kültür ve Sanat Merkezini, maziden atiye köprü kuran mütevazı ama önemli bir adım olarak gördüğünü belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Burada zihinlerini ve gönüllerini besleyerek kendilerini yetiştirecek evlatlarımızın her biri geleceğin Mehmet Akif adayları olacaktır” dedi.
Reklamı Geç
Sayın Gayrimenkul