Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Köln’de renkli görüntüler!

KÖLN’DE “5. MEVSİM” KARNAVALI RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

Köln’de renkli görüntüler!

Almanya’nın Köln kentinde “5. Mevsim” olarak adlandırılan karnaval kutlamalarında “Rosenmontag” (Gül Pazartesi) geçidi yapıldı. Karnavalda 300 ton şekerleme, 300 bin demet çiçek ve 700 bin çikolata dağıtıldı.

Almanya’nın Köln kenti renkli görüntülere sahne oldu. Köln’de “5. Mevsim” olarak adlandırılan karnaval kutlamaları kapsamında “Rosenmontag” (Gül Pazartesi) geçidi yapıldı. Farklı kostümler giyen binlerce katılımcı, sabahın erken saatlerinde itibaren kutlamaların yapılacağı yerlere akın etti. Geçit törenine katılan araçlardan atılan şekerlemeleri toplayan insanlar, soğuk havaya ve yağmura rağmen geçit törenini izledi.

Karnaval Komitesi, bu yıl geçit töreninde 300 ton şekerleme, 300 bin demet çiçek, 700 bin çikolatanın yanı sıra binlerce de oyuncağın dağıtıldığını açıkladı. Yaklaşık 9 kilometre uzunluğundaki karnaval kortejinde 150 karnaval aracı yer aldı. Binin üzerinde polisin güvenliği sağladığı karnaval kutlamaları 14 Şubat’ta sona erecek.

Ren Nehri’ne komşu şehirlerde yapılan karnaval kutlamalarına farklı ülkelerden ve şehirlerden yüz binlerce kişi katılıyor. Birçok sivil toplum kuruluşu ve karnaval derneklerinin yanı sıra, siyasi figürlerin maketlerinin karikatürize edilmiş şekli de arabalarla taşınıyor.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Filistin Başbakanı İştiyye görevinden istifa etti
Sıradaki Haber Filistin Başbakanı İştiyye görevinden istifa etti