Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Kentsel dönüşüm artık olmazsa olmaz”

“Kentsel dönüşüm artık olmazsa olmaz”
AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay, Kanal3’te Megabirlik Genel Müdürü Selcen Dilek Çöygün’ün sunduğu Mega Siyaset programında Afyonkarahisar’da yerel seçimler ve projeleri konusunda açıklamalar yaptı. Uluçay, “Belediye başkanlığına çıktığımızda da bizim il başkanlığı dönemindeki başarılarımız ve Sayın Cumhurbaşkanımızla Bakanlarımızla olan iletişimimizi vatandaşımız daha net yakinen biliyor ve projelerimizi en çok projelerine güvenilen aday olarak bugünde duydum. Daha önceki çalışmalarda da duyduk. Projelerine güvenilen proje yapabilecek tek aday sizsiniz diyorlar. Çünkü AK Parti her zaman projelerini hayata geçiren ertelemeler olsa bile nihayetinde onu mutlaka ve mutlaka yapan tek parti bunu da Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanımız söz verdiğinde mutlaka o sözü yerine getirir” dedi.

“İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERİMİZE SOSYAL KONUTLAR YAPACAĞIZ”

Uluçay, “Sayın Cumhurbaşkanımız teşkilatlara da bu şekilde talimat verir. Çünkü 109 projemizi kendisi şu an aldı. Hangilerini yaptığımızı biz yıllık bazen 6 aylık dönemlerde bazen yıllık dönemlerde kendisi takip edecek. 109 projemizin de temeli hem hukuki dayanakları var. Hem kaynakları var. Hem de projenin nerelere ne zaman yapılacağı bunlar planlı bir şekilde var. Yoksa 109 projeyi hayata geçirmek kolay bir durum değil.  Bunların başlıcası sosyal konutlar biliyorsunuz depremden sonrada inşaat malzemelerinin fiyatları arttı ve bundan kaynaklı da yoğunluk olarak o deprem bölgesinde yatırım yapılıyor. Afyonkarahisar’da da konut üretimi maalesef yavaşladı. Bundan dolayı da ev fiyatları artmış oldu. Bizde belediyemiz aracılığıyla yine bakanlıklarımızın destekleriyle ihtiyaç sahibi ailelerimize sosyal konutlar yapacağız ve uygun taksit imkanlarıyla onların hizmetine sunacağız. Onların satışını yapacağız” dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM

Kentsel Dönüşüm hakkında açıklamalar yapan Uluçay, “Kentsel dönüşümü aslında Afyonkarahisar’ın gündemine getiren yine biziz. Diğer siyasi partiler Eskişehir Büyükşehir Belediyesi olsun, İzmir Büyükşehir Belediyesi olsun onların kentsel dönüşümde yaptıkları ortada, sadece Eskişehir Belediyesi’nde 25 yılda 3 blok 24 daire diye duyduk. Çok az bir rakam. Türkiye’de aslında kentsel dönüşümün mimarı ve imarı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti belediyeleri dolayısıyla Afyonkarahisar’ın gündemine biz getirdik. Mısri Mahallesi’nde hak sahipleri dışında hiç kimseye konut satışı yapılmayacak.  Dolayısıyla ortada bir rant oluşamıyor. Rant oluşması için dışarıdan birilerine ev satmak gerekiyor ki orada rant oluşsun. Vatandaşlarımız bu konuda aslında bize güveniyor. Yani diğer partilerin kentsel dönüşüm projelerini de eklediğine de belki mutlu oluyorlar ama diğer türlü de kentsel dönüşümü onlar yapamaz diye bize güveniyorlar.  Yeni bir kanun düzenleme geldi. Buda ilk defa Türkiyede Afyonkarahisar için yapıldı ve Sayın Cumhurbaşkanımızın destekleriyle milletvekillerimizin destekleriyle yapıldı. 20 yıl içerisinde vatandaşımız dedi 20 metrekare arsası vardı. 70 metrekare kare ev verdi. O dairede yaşamaya başladı. 20 yıl içerisinde kendisinin veya çocuklarının bu 50 metrekareyi alma gücü olursa bunu alabilecek. Sadece o aile onu alabilecek. Uygun taksit imkanlarıyla konut sahibi yapacağız. Yani sen zamanında alamadın. Durumun iyi değildi. Deyip onu elbette. Amacımız aslında oradaki hak sahiplerinin mutlaka ev sahibi olması” dedi.  “Kentsel dönüşüm artık olmazsa olmaz. Çünkü Afyonkarahisar’ımızın en önemli sorunlarından bir tanesi trafik sorunu tabiki Mısri Mahallemizden, Fakıpaşa Mahallemize kadar şehrimizi adeta kapatan, boğan ve dar sokaklarıyla şehrimizi nefes aldırmayan bir trafiğimiz var” diyen Uluçay, “Örnek veriyorum. Yeşilyol Caddesi’nden karşıya geçtiğimizde Demiryalayan Türbesi’nden sonra Gazlıgöl Caddesi’nde ya sağa dönmek zorundayız ya sola dönmek zorundayız. Ama karşıya giden bir yolumuz yok. Örneğin yani şehri rahatlatacak yollarımız yok. Bizim kentsel dönüşümle mutlaka geniş yeşil alanları olan otoparkları olan sosyal alanları olan bir yaşam merkezi oluşturmamız lazım” dedi.

OTOPARK AÇISINDAN ŞEHRİMİZ RAHATLAYACAK”

  1. Belediye Şehir Çarşısı’nda 660 araçlık bir otopark projesinin olduğunu orayı öncelikli olarak yapacaklarını kaydeden Uluçay, “Bir de Afyon Lisesi’nin yanında yıkılan bir bölüm var. Onun altına da 330 araçlık bir otopark yapacağız. Yeşil Camii’nin hemen yanında yeşil dokuya doğaya hiç dokunmadan 320 araçlık otoparkımız olacak. Yine Bağkur binamız yıkılmıştı. Oraya da inşallah 180 araçlık otopark yapacağız. 2 projemiz daha var. Otopark yerleriyle alakalı onları da netleştirdiğimizde otopark açısından şehrimiz rahatlayacak” dedi.
Reklamı Geç
Sayın Gayrimenkul