Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“İndirilmeyen seçim pankartlarını biz mi indirelim?”

“İndirilmeyen seçim pankartlarını biz mi indirelim?”
İYİ Parti Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Afyonkarahisar Milletvekili Av. Hakan Şeref Olgun, seçim kurulu yasaklarının AK Parti’ye karşı uygulanmadığını belirterek, seçim kuruluna seslendi. İYİ Parti Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Afyonkarahisar Milletvekili Av. Hakan Şeref Olgun; “Afyonkarahisar’da Seçim Yasakları Neden Uygulanmıyor? Seçim Kurulu’nun kararını AK Parti’ye karşı uygulamamanızın karşılığının olmayacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz” dedi.  

“YA KURALLARA UYUN YA DA UYDURURUZ!”

Seçim Kurulu’nun kendi aldığı kararları uygulatamaz bir hale düştüğünü ifade eden Milletvekili Olgun, İYİ Parti olarak daha önce yapılan itirazlara da yerine getirilmemesine tepki gösterdi. Milletvekili Olgun, “Seçim Kurulu’nun yasaklarının AK Parti’ye karşı uygulanmadığı bir ilin milletvekili olarak bu konuda açıklama yapmak zorunda olmaktan dolayı üzüntülüyüm. Afyon Seçim Kurulu önceki hafta kendi aldığı kararı uygulatamayan garip bir duruma düşmüştür. İndirilmeyen seçim pankartlarını biz mi indirelim? Ya kurallara uyun ya da uydururuz! Köprüler, alt geçitler tamamen AK Parti’nin yasa dışı uygulamaları ile işgal altına alınmış ve devletimizin ilgilileri de elleri kolları bağlı şekilde seyretmek zorunda. AK Parti Korku devleti haline getirdiği ülkemizde bürokratları da iki arada bir derede bırakmaktadırlar” diye konuştu..  

“YASA TANIMAZLIĞINI AK PARTİ YAPAR”

Seçim Kurulu kararlarına rağmen çiğnenen kararlara karşılık kimsenin bir şey yapmadığını ifade eden İYİ Parti Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Afyonkarahisar Milletvekili Hakan Şeref Olgun, “Afyon’daki bütün alt geçitler, karayollarına ve belediyeye ait üst geçitler tamamen AK Parti’nin afişleri ile işgal edilmekte. Bunların kaldırılmasına dair Seçim Kurulu kararı olmasına rağmen kimse bir şey yapamamaktadır. Yaparsa AK Parti yapar diye söylüyorlar ya evet bu yasa tanımazlığı yaparsa AK Parti yapar. Evet haklılar, haksızlığı, hukuksuzluğu, yasa tanımazlığı, işgali, yasa dışı zengin etmeyi yaparsa sadece AK Parti yapar. Buradan ilgililere sesleniyorum, Seçim Kurulu’nun kararını AK Parti’ye karşı uygulamamanızın karşılığının olmayacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz” şeklinde konuştu.
Reklamı Geç
Sayın Gayrimenkul