Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Afyonkarahisar’da gıda denetimleri arife günü de sürdü

AFYONKARAHİSAR İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ GIDA ÜRETİMİ VE SATIŞI YAPAN İŞ YERLERİNE YÖNELİK YAPTIĞI DENETİMLER ARİFE GÜNÜDE SÜRDÜRDÜ.

Afyonkarahisar’da gıda denetimleri arife günü de sürdü
Afyonkarahisar İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri gıda üretimi ve satışı yapan iş yerlerine yönelik yaptığı denetimleri arife günü de sürdürdü.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri bayram nedeniyle tüketimi artan gıda ürünlerinde yapılan denetimlere hız verdi. Gerçekleştirilen denetimlerle ilgili İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

“Ülkemizde üretilen ve satışa sunulan gıda maddelerinin güvenirliliğine yönelik denetimler il bazında hazırlanan aylık denetim programları ile bakanlığımızca ürün ve riskler bazında hazırlanan yıllık denetim programları çerçevesinde İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülmektedir.

Ramazan bayramı nedeniyle tüketimi artan unlu mamuller, tatlı, şeker ve şekerli mamuller üretim, satış yerleri ile gıda satış ve toplu tüketim yerlerinin gıdaların ve hammaddelerin son tüketim tarihi, muhafaza koşulları ile etiket bilgileri İl Müdürlüğü Gıda Kontrol Görevlilerince resmi kontrol yapılarak denetimleri gerçekleştirilmektedir.”
Öğrenmenin mutluluğunu yaşadı!
Sıradaki Haber Öğrenmenin mutluluğunu yaşadı!
Reklamı Geç
Sayın Gayrimenkul