Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Geleceğin kayakçılar Kars’ta yetişiyor

Geleceğin kayakçılar Kars’ta yetişiyor

Kars Valisi Ziya Polat’ın hayata geçirdiği “Karın Yıldızları Sarıkamış’ta” Projesiyle ilkokul öğrencileri kayak öğreniyor. Tecrübeli eğitmenler tarafından kayak öğretilen öğrenciler, hem kayıyor, hem de eğleniyor.

Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinde birisi olan Sarıkamış’ta kayak sporunun yaygınlaşması, gelecek nesillere aktarılması ve ilkokul çağındaki öğrencilerin de kayak sporuna yönelmesine imkan sağlayan proje çerçevesinde ilkokul 4’üncü sınıf öğrencileri kristal kar üzerinde kayak yapıyor.

Vali Ziya Polat, uzman antrenörler koordinesinde kayak yapan öğrencilerle bir araya geldi. İlk kez kayak yapan öğrenciler, Vali Ziya Polat’a teşekkür ettiler.

Yaklaşık 300 ilkokul öğrencisinin kayak kaymasını öğrenmesinin çok önemli olduğuna dikkat çeken Vali Polat ise “Kars’ın çocukları kayak sporunu da yapmalı, onlar bizlerin gelecekte milli sporcuları, antrenörleri geleceğin yıldılar sporcuları olacaklar. Bizler de onlara bu imkanı sağlıyoruz. Eğitimin yanında çocuklarımızın mutlak suretle sporun bir dalını lisanslı olarak yapmalıdır” dedi.>>>İHA