Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Eğitimi her zaman akademik başarıdan ibaret görmemek lazım”

“Eğitimi her zaman akademik başarıdan ibaret görmemek lazım”

İlköğretim haftası dolayısıyla Afyonkarahisar’da açılış töreni yapıldı. Törende konuşan Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, eğitimin her zaman akademik başarıdan ibaret görülmemesi gerektiğini ifade etti.

Vali Kübra Güran Yiğitbaşı yaptığı açıklamada, Mareşal Fevzi Çakmak İlkokulu’nda düzenlenen törende yaptığı konuşmasında, Afyonkarahisar’da geçen eğitim döneminde bir YKS 1.si, LGS’de ise 8 birinci çıkarılarak önemli bir başarıya imza atıldığını ifade etti. Bu başarıda velilerin, öğretmenlerin ve öğrencilerin önemli performansları olduğuna dikkat çeken Yiğitbaşı, “Eğitimi her zaman akademik başarıdan ibaret görmemek lazım. Bizler burada yetiştirdiğimiz çocuklara hem öğretmenlerimiz, hem velilerimiz ve idarecilerimiz olarak hayatlarında karakter ve ahlak eğitimlerini, değerler eğitimlerini üst seviyede tutmakla hayat başarılarını elde edeceklerinin düşünüyorum. Öfkeyi değil merhameti, şiddeti değil nezaketi ayakta tutarak, hayat başarılarını yükseltmeliyiz” ifadelerini kullandı.

“AKRAN VE SİBER ZORBALIĞIN ARTTIĞI ZOR BİR DÖNEMDE YAŞIYORUZ”
Ülkesini, bayrağını seven, ezanına bayrağına sahip çıkan bir çocuk ve gençlik inşasını hep birlikte yapacaklarını söyleyen Yiğitbaşı, “Afyonkarahisar özelinde bu hedeflerle Türkiye’nin yeni yüzyılında, Cumhuriyetimizin 100. yılında emin adımlarla ilerleyeceğiz. Dijital dünyadaki manipülasyondan çocuklarımızı kurtarmak, korumak bizim en büyük görevlerimizden biri. Akran ve siber zorbalığın arttığı zor bir dönemde yaşıyoruz. Bunun için İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde çalışmalar var. Bunlardan birisi de aile okulumuz. Bu okula babaların katılmasını daha da önemsiyorum. Aile okulu eğitimlerine anne ve babanın birlikte katılması çok daha önemli ve bunun arttığını görmek mutluluk verici. Dijital mahremiyet eğitimlerine de bu yıl gereken önemi vererek sürdüreceğiz” diye konuştu.

“YKS VE LGS’DE TÜRKİYE ORTALAMASININ ÜSTÜNDE PUAN ALDIK”
Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci de konuşmasında 2022-2023 eğitim yılında yapılan YKS ve LGS sınavlarında Türkiye ortalamasının üstünde puan aldıklarını aktardı. Sünnetci, yeni eğitim yılında daha iyi başarılar elde edeceklerinden emin olduklarını dile getirdi. Konuşmaların ardından şiirler okundu, halk oyunu gösterileri gerçekleştirildi. Tören, il protokolünün öğrencilere kitap dağıtmasıyla sona erdi.>>>Mustafa Bayer

Başkan Adayı Yağcı, öğrencilerin imdadına yetişti
Sıradaki Haber Başkan Adayı Yağcı, öğrencilerin imdadına yetişti