Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Depremzede kardeşlerin futbol aşkı

Depremzede kardeşlerin futbol aşkı

Hatay’da yıkılan evlerinin enkazından 36 saat sonra kurtarılan Mehmet Hanifi Zeytineli ile kendi imkanlarıyla yıkıntıların arasından çıkan kardeşi Aykut Zeytineli, Eskişehir’de amatör küme takımı Üniversite Evlerispor’un başarısı için ter döküyor.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023’teki depremlerde Hatay’ın Antakya ilçesinde yıkılan evlerinin enkazından kurtularak yaşama tutunan Mehmet Hanifi ve Aykut Zeytineli kardeşler, kaybettikleri babalarının ardından anneleriyle yerleştikleri Eskişehir’de amatör küme takımı Üniversite Evlerispor’da top koşturuyor.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü’nde öğrenim gören 25 yaşındaki Mehmet Hanifi Zeytineli ile Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi Turizm İşletmeciliği Bölümü öğrencisi 21 yaşındaki Aykut Zeytineli, veteran futbolcu olan babaları Ahmet Zeytineli’nin Hatay’da düzenlenen özel bir turnuvadaki maçta köprücük kemiğinin kırılması nedeniyle depremden birkaç gün önce memleketlerine gitti.

Anne, baba ve iki kardeş, Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 6 Şubat 2023 saat 04.17’deki depremde yıkılan ikinci kattaki evlerinin enkazında kaldı. Aykut Zeytineli ve annesi, kendi imkanlarıyla enkazdan çıktı. Babasını depremde kaybeden Mehmet Hanifi Zeytineli ise 36 saat sonra komşularının yakınları tarafından kurtarıldı.

Babalarının cenazesini defnettikten sonra anneleri Duygu Zeytineli ile Eskişehir’e yerleşen kardeşler, eğitimlerini sürdürmelerinin yanı sıra Eskişehir 1. Amatör Küme A Grubu ekiplerinden Üniversite Evlerispor’da futbol oynuyor.

Ligi ikinci sırada tamamlayan ve Süper Amatör Lig’e yükselmek için play-off mücadelesi veren takım için ter döken Zeytineli kardeşler, futbolla acılarını dindirmeye çalışıyor.

“SOL KOLUMDAN 9 AMELİYAT GEÇİRDİM”

Üniversite Evlerispor’da orta sahada görev yapan Mehmet Hanifi Zeytineli, depreme Antakya’daki 45 yıllık binada bulunan evlerinde yakalandıklarını söyledi. Ailece yıkılan binanın enkazında kaldıklarını hatırlatan ağabey Zeytineli, şöyle devam etti:

“Babam kolumun üzerindeydi. Kardeşimle annem bir tarafa savruldular. Biz de babamla sarılmıştık. Kardeşim ve annem ilk depremin 1-2 saat sonrasında pencere gibi bir yer bulup çıktı. Ben babamla beraber sıkıştığım için 36 saat enkazda kaldım. Kardeşim evimizin yakınındaki okul kantinden aldığı süt ve suyu bana getirdi. Enkazdayken ikinci deprem meydana geldi. Zaman ilerledikçe hayatta kalmaya karşı umudumu yitiriyordum. 36 saat sonunda yan komşumuz için gelen akrabaları ve kardeşim, uzun uğraşlar sonucu arkamdaki duvarı patlatarak beni kurtardılar ancak babam hayatını kaybetti. Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’nde 3 ay yoğun bakımda kaldım. Sol kolumdan 9 ameliyat geçirdim.” (AA)