Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

AESOB Başkanı Dere: Bayram alışverişini esnaftan yapın

AESOB Başkanı Dere: Bayram alışverişini esnaftan yapın
  Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, Ramazan Bayramı alışverişi konusunda vatandaşları merdiven altı ve kalitesiz ürünler konusunda uyardı. Başkan Dere, “Mahalle esnafından alışveriş yapın” dedi   AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Ramazan Bayramı piyasa beklentilerini açıklarken, “Ramazan Bayramı’nda piyasadan beklenti büyük. Bu sene bayram tatilinin de 9 gün olması ve havalarında ısınmaya başlamasıyla birlikte sektörde bir hareketlilik bekleniyor. Esnaflarımız bu bayramdan oldukça umutlu” dedi.  

ESNAF RAMAZAN BAYRAMI’NDAN UMUTLU

  AESOB Başkanı Adlıhan Dere şöyle konuştu; “Bayram alışverişleri ile piyasanın canlanmasını dört gözle bekleyen esnaf ve sanatkarlarımız hazırlıklarını tamamladı. Vatandaşlarımız da şimdiden bayramlık, ikramlık, hediyelik gibi ürünlerin alışverişini yapmaya başladı. Bakkaldan, büfecisine, kuruyemişçisinden, pastacısına, şekerciden tatlıcıya, kasaptan manava, ayakkabıcıdan konfeksiyoncuya, berberden kuaföre, şoförden, otelcisine, pansiyoncusuna tüm sektörlerdeki esnaf ve sanatkarımız müşterisini bekliyor.  Bayramda ailesini ve sevdiklerini ziyaret edecek olan, tatil veya memlekete gitme planları yapan vatandaşlarımız alışverişlerini esnaf ve sanatkarlarımızdan yaparak hem ekonomiye katkı koyacak hem de esnaflarımızın yüzünün gülmesine vesile olacaktır. Havalarında ısınmasıyla beraber bayram tatilinin de 9 gün olması sebebiyle şehirler arası yolculuk artacak dolayısıyla ‘Turizmin Başkenti Antalya’mızda piyasa canlanacaktır. Özellikle yerli turistler için tatil denilince Antalya vazgeçilmez bir durak noktasıdır. Ülkemizin dört bir yanından gelecek olan kıymetli misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamak için gün sayıyor, herkesi güzeller güzeli şehrimiz Antalya’mıza bekliyoruz.”  

‘BAYRAM ALIŞVERİŞLERİNİZDE ESNAFLARIMIZI TERCİH EDİNİZ’

  Bayram alışverişleri konusunda uyarılarda bulunan Başkan Adlıhan Dere, “Vatandaşlarımız bayram alışverişi yaparken çok dikkatli olmalı. Maalesef sektörde yaşanan fiyat dengesizliği ve giderek artan fiyatlarla birlikte sağlıksız, kalitesiz ve merdiven altı üretim artmış durumda. Bunun dışında bir diğer tehlike de tarihi geçmiş ürünleri indirim adı altında ucuz fiyatlara satışa sunuyorlar.  Ucuza alışveriş yapacağım derken sağlığınızı riske atmayınız. Sağlıksız ve hijyenik olmayan koşullarda nasıl üretildiği belli olmayan yerler yerine mahallemizin oda üyesi güvenilir esnaf ve sanatkarlarından alışveriş yapınız” dedi.>>>Kadir Kaplan