Öne Çıkan

15

1

Image

Vali ile Rektör Müdürü fırçaladı
Vali ile Rektör öğrenciler için yapılan ve büyük bir donanıma sahip bilgisayar laboratuarının kapısının kilitli olduğunu görünce sinirlendi ve MYO Müd..

2

Image

MHP ‘Çetinkaya’ dedi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi tarafından MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı belirlendi...

3

Image

Zafer Stadı’nda Süper heyecan
Spor Toto Süper Lig’de liderliğini sürdüren Medipol Başakşehir ile 10. sırada yer alan MKE Ankaragücü bugün Afyonkarahisar Zafer Stadı’nda karşı karşı..

4

Image

‘Memur kadrolarına geçirilmeliler’

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, TBMM Başkanlığ..

5

Image

Ahmet Şahin Demokrat Parti Adayı
Ahmet Şahin İscehisar'da Belediye Başkan adayı oldu..

6

Image

Afyon’a hizmet etmek benim için şereftir’

İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mahmut Koçak, Afyonkarahisar’da vatandaşlara seslendi. Koçak, Afyonkarahisar’a hizmet etmenin kend..

7

Image

Afyonspor son dakikada kaybetti: 3-2
Osmanlıspor karşısında son dakikalara yenik giren Afjet Afyonspor, 86.dakikada Oltan ile beraberliği sağlamasına rağmen son dakikada kalesinde gördüğü..

8

Image

‘Herhangi bir ittifak söz konusu değil’

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Çay ilçe teşkilatını ziyaret ederek partililerle bir araya geldi. ..

9

Image

“İki haftadır son dakika golleri ile kaybediyoruz”
Afjet Afyonspor Teknik Direktör Serhat Güller, “Son iki haftada son dakika golleri ile mağlup oluyoruz. Bunun üzerinde duracağız” dedi

..

10

Image

‘Afyon spor branşlarında şaha kalktı’
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, hakem camiasını ağırladı. İl Hakem Kurulu Başkanı Süleyman Güneş, uzun yıllar sporun içinde olmasına karşın son 10..

11

Image

“Önemli bir galibiyet aldık”
Osmanlıspor Teknik Direktör Osman Özköylü de hakemlerden yana dert yanarak, Afjet Afyonspor karşısında önemli bir galibiyet kazandıklarını söyledi.

12

Image

"Bataklaşma temizlenmeli"
Afyonkarahisar'da, Türkiye'nin en büyük sulak alanlarından Eber Gölü'nün son yıllarda ortaya çıkan kuraklık tehdidine karşı korunabilmesi için yapılma..

13

Image

‘Hedefimiz 365 oda ve borsa akreditasyonu’

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Ali Şenol, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin İtalya’nın başkenti Roma’da düzenlediği ..

14

Image

Otizmli Faik’in resim yeteneği
Afyonkarahisar'da özel eğitim merkezinde resim yeteneği keşfedilen 17 yaşındaki otizmli Faik Emre Arslan'ın, ahşap yakma sanatı ile yaptığı resimler i..

15

Image

"Kadınlar siyasette daha çok yer almalı"

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında 5 Aralık Kadın Hakları Günü dolayısıyla kadınlarımızın siyasetteki durumları konuşuldu. Gazeteci İsm..

16

Image

Drone ile denetim
Sandıklı ilçesinde uçan gözle havadan görüntü desteği sağlanarak trafik denetimi yapıldı...

17

Image

Fenerbahçe’ye boyun eğdik: 1-3
Afyonkarahisar’ın Efeler Voleybol Ligi’ndeki temsilcisi İkbal Afyon Belediye Yüntaş, kendi saha ve seyircisi önünde Fenerbahçe ile oynadığı karşılaşma..

ZAFER KENT ORMANI KUŞLARI | Veli Cengiz | Gazete3.com.tr
Image

ZAFER KENT ORMANI KUŞLARI

Veli Cengiz
15.11.2018
12 Kasım 2018 günü Taş Medrese ’de “Kuş Fotoğrafları sergisi “ davetiyesi almıştım. AKÜ Veteriner Fakültesi öğretim üyesi Sn. Mehmet Fatih Bozkurt’un bir yıl süreyle, sabırla Kent Ormanı’nda çektiği fotoğraflardan oluşuyordu. Kuş sözü beni hep çocukluğuma götürür ve o günlerde dilimizde düşmeyen şu şarkıyı içimizden sessizce söylememize neden olur: “Mini mini bir kuş donmuştu Pencereme konmuştu Aldım onu içeriye Cik cik cik ötsün diye Pır pır ederken canlandı Ellerim bak boş kaldı” Bu şarkıda ki gibi mini mini kuşlar Fatih Beyin objektifine konmuş, fotoğraf olmuş, şövalyelerin üstünden bizlere “ Merhaba!” der gibiydiler… Bu kuşlar çik çik ötmediler ama pır diye uçup da gitmediler! Sergide fon müziği olarak kuş sesleri kullanılsaydı daha mı iyi olurdu diye düşünmedim diyemem. Tabii , bunu Fatih Bey daha iyi bilir. Kuş sesleri deyince “ Hafız Burhan’ın “ okuduğu: “ Kuş sesleri ovalara yayılır İnsan buna hayran olur bayılır” Şarkısını dile getirmeden olmaz. Resmi olmadan şarkının içinde kuşları görür, seslerini duyar, müziğin namesine kendinizi bırakıverirsiniz… Mehmet Fatih Bozkurt Bey 33 türün kırka yakın fotoğrafını çekmiş. Her bir türün özelliklerini tek tek sergiye gelenlere anlattı… Onları tanımak için göğsündeki renklerden, tepesindeki taçlardan yararlanmak gerektiğini anladım ben. Kuşlar “ sevda” nın gökyüzündeki kanatlanmış halidir der, Ozanlar. Kuşlarla “ sevdiğimize selam gönderir, doğa annenin en güzel çalgıcıları diye ötüşlerine bayılır, yârimize yazdığımız dizeleri de posta güvercinlerinin gagasıyla ulaştırırız… Fırtınanın şiddeti ne olursa olsun. Martı sevdiği denizden vazgeçmezmiş, göçmen kuşları sıcak iklimlere nasıl göç ederlerse, insanlarda sıcak insanların bulunduğu yerlerde bulunmayı, kalmayı yeğlerler. Can Yücel de sevdiklerimiz kuşlar mı yedi diye takılmadan edemez: “ Küçükken annem, yerde görünce ekmek Yükseğe koy kuşlar yer derdi Sevdiklerimizi yüksekte tuttuk Acaba kuşlar mı yedi?” Sanayi bizi öyle geliştirdi ki; uçaklarla kuşlar gibi uçtuk, denizaltılarla balıklar gibi yüzdük diyor diyor Martin Luther King. Ancak bir sanatı unuttuk: “Kardeş olarak yaşamayı!” Eskiden kuş sesleriyle uyanırken, şimdi motor sesleriyle uyanır olduk! Uçmak için ille de kuş olmak gerekmez; küçük sevinçler olsun yeter. Mehmet Fatih Bozkurt Bey, açtığı sergiyle beni düşündürdü, kanadımız olmadan beni güzel dizelere ulaştırdı…Sağ olsun . Sevinçlerimiz sürekli olsun… Mehmet Fatih Bozkurt Beye bu imkanı sağlayan Sn. Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban Beye, Belediye Kültür Şube Müdürü Emel Sarlık ve ekibine şükranlarımı arz ederim. Mutlu kalınız…

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
10.12.2018
10.12.2018
10.12.2018
OZEL HABERLER