Öne Çıkan

15

1

Image

Baba mesleği avukatlığı seçti

Afyonkarahisar’da 29 yılık mesleki mevcudiyeti bulunan Arabulucu - Avukat Mehmet Demir, ömrünün en mutlu günlerinden birini yaşadı. Demir’in kızı..

2

Image

“Afyon çok şanslı, ülkücü bir milletvekiline sahip”

Ülkü Ocakları Afyonkarahisar İl Başkanlığını ziyaret eden Ülkü Ocakları Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Aşkın Dinçer, “Afyonkarahi..

3

Image

Çay’da doğalgaz çalışmaları sürüyor

Afyonkarahisar’ın Çay ilçesinde doğalgaz çalışmalarının yapıldığı mahallelerimizde yol yenileme ve bakım çalışmaları devam ediyor...

4

Image

Basketbol Süper Ligi'ne 2 hafta ara...
A Milli Takımı’nın 22 ve 25 Şubat tarihlerinde oynayacağı Dünya Kupası Eleme Maçları nedeniyle Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’ne iki hafta ara veril..

5

Image

Başkan Çöl, şampiyonları ağırladı

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, kısa bir süre önce Afyonkarahisar Gençlik Ligi’ni şampiyon olarak bitiren Sandıklıspor U15 takımına Hüdai ..

6

Image

“İddialı olmak ayrı, iddiacı olmak ayrı”
Partisinin haftalık değerlendirme toplantısında konuşan İyi Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Doktor Mahmut Koçak, “İddialı olmak ayrı, iddia..

7

Image

“Afyonkarahisar sağlık turizminde başkent olacak”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Avukat İbrahim Yurdunuseven, TBMM Genel kurulunda Afyonkarahisar ile ilgili olarak bir konuşma yaptı. ..

8

Image

Süper Amatör Lig’de
Süper Amatör Lig’de ikinci yarının ilk dört haftası da geride kalırken Salar Belediyespor, Bolvadin Belediyespor ve Emirdağspor arasındaki şampiyonluk..

9

Image

Alila Otel’e yine alıcı çıkmadı
Afyonkarahisar’ın beş yıldızlı otellerinden olan İşadamı Ali Acar’a ait Alila Otel’in ikinci satışına da katılan olmadı.
..

10

Image

'Af'ta hakkı yanana ikinci şans

SGK İl Müdürü Samet Fidan, “Yapılandırma yapıp da ödeme zorluğu çeken tüm işverenlerimizin yapılandırma için 28 Şubat’a kadar olan yeni zaman dil..

11

Image

Okullarda Oryantiring heyecanı
Okullararası spor karşılaşmalarında bu defa Oryantiring İl Birinciliği müsabakalarının heyecanı yaşandı...

12

Image

Bilinçsiz avcıların yaraladığı flamingo uyutuldu
Afyonkarahisar’da Eber gölü çevresinde bacağından yaralı halde bulunan bir flamingo, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Yaban Hayatını Kurtarma Rehabil..

13

Image

Taytak; “Kamp Merkezi, Afyonumuzu tanıtacak”
Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak TBMM Meclis Genel Kurulu’nda dile getirdiği Afyonkarahisar’da Kamp M..

14

Image

Ramazan Yaman’dan
Türkiye Halter Federasyonu tarafından düzenlenen 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Halter Gençler B Türkiye Şampiyonası müsabakaları Kırıkka..

15

Image

AFDOS Frig Yolu’nda
Afyonkarahisar Doğa Sporları Kulübü (AFDOS) üyeleri Afyonkarahisar ve bölgemiz açısından son derece önemli olan Frig Yolu’nda yürüyerek tarih ve doğan..

16

Image

“Toplum kültürel eserlerle ihya olur”
Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, ilçede düzenlenen kitap fuarında okumanın önemine değinerek, “Biz inanıyoruz ki bir toplum sadece alt yapı ve üs..

17

Image

Pazarcılardan marketlere veryansın

Afyonkarahisar Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Veysel Gök, sebze ve meyve fiyatlarının yükselmesinde zincir marketlerin fiyat politikasının ned..

ZAFER KENT ORMANI KUŞLARI | Veli Cengiz | Gazete3.com.tr
Image

ZAFER KENT ORMANI KUŞLARI

Veli Cengiz
15.11.2018
12 Kasım 2018 günü Taş Medrese ’de “Kuş Fotoğrafları sergisi “ davetiyesi almıştım. AKÜ Veteriner Fakültesi öğretim üyesi Sn. Mehmet Fatih Bozkurt’un bir yıl süreyle, sabırla Kent Ormanı’nda çektiği fotoğraflardan oluşuyordu. Kuş sözü beni hep çocukluğuma götürür ve o günlerde dilimizde düşmeyen şu şarkıyı içimizden sessizce söylememize neden olur: “Mini mini bir kuş donmuştu Pencereme konmuştu Aldım onu içeriye Cik cik cik ötsün diye Pır pır ederken canlandı Ellerim bak boş kaldı” Bu şarkıda ki gibi mini mini kuşlar Fatih Beyin objektifine konmuş, fotoğraf olmuş, şövalyelerin üstünden bizlere “ Merhaba!” der gibiydiler… Bu kuşlar çik çik ötmediler ama pır diye uçup da gitmediler! Sergide fon müziği olarak kuş sesleri kullanılsaydı daha mı iyi olurdu diye düşünmedim diyemem. Tabii , bunu Fatih Bey daha iyi bilir. Kuş sesleri deyince “ Hafız Burhan’ın “ okuduğu: “ Kuş sesleri ovalara yayılır İnsan buna hayran olur bayılır” Şarkısını dile getirmeden olmaz. Resmi olmadan şarkının içinde kuşları görür, seslerini duyar, müziğin namesine kendinizi bırakıverirsiniz… Mehmet Fatih Bozkurt Bey 33 türün kırka yakın fotoğrafını çekmiş. Her bir türün özelliklerini tek tek sergiye gelenlere anlattı… Onları tanımak için göğsündeki renklerden, tepesindeki taçlardan yararlanmak gerektiğini anladım ben. Kuşlar “ sevda” nın gökyüzündeki kanatlanmış halidir der, Ozanlar. Kuşlarla “ sevdiğimize selam gönderir, doğa annenin en güzel çalgıcıları diye ötüşlerine bayılır, yârimize yazdığımız dizeleri de posta güvercinlerinin gagasıyla ulaştırırız… Fırtınanın şiddeti ne olursa olsun. Martı sevdiği denizden vazgeçmezmiş, göçmen kuşları sıcak iklimlere nasıl göç ederlerse, insanlarda sıcak insanların bulunduğu yerlerde bulunmayı, kalmayı yeğlerler. Can Yücel de sevdiklerimiz kuşlar mı yedi diye takılmadan edemez: “ Küçükken annem, yerde görünce ekmek Yükseğe koy kuşlar yer derdi Sevdiklerimizi yüksekte tuttuk Acaba kuşlar mı yedi?” Sanayi bizi öyle geliştirdi ki; uçaklarla kuşlar gibi uçtuk, denizaltılarla balıklar gibi yüzdük diyor diyor Martin Luther King. Ancak bir sanatı unuttuk: “Kardeş olarak yaşamayı!” Eskiden kuş sesleriyle uyanırken, şimdi motor sesleriyle uyanır olduk! Uçmak için ille de kuş olmak gerekmez; küçük sevinçler olsun yeter. Mehmet Fatih Bozkurt Bey, açtığı sergiyle beni düşündürdü, kanadımız olmadan beni güzel dizelere ulaştırdı…Sağ olsun . Sevinçlerimiz sürekli olsun… Mehmet Fatih Bozkurt Beye bu imkanı sağlayan Sn. Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban Beye, Belediye Kültür Şube Müdürü Emel Sarlık ve ekibine şükranlarımı arz ederim. Mutlu kalınız…

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
14.02.2019
14.02.2019
14.02.2019
OZEL HABERLER