Öne Çıkan

15

1

Image

Bursluluk sınavı başvuruları sürüyor
Girne Koleji’nden yapılan açıklamada, 22-23 Şubat’ta yapılacak olan bursluluk sınavının başvurularının devam ettiği belirtildi..

2

Image

Afyonspor, 1922 Konyaspor’u bekliyor
TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta bugün 23.hafta karşılaşmalarının heyecanı yaşanacak. Haftanın derbi maçı Lig ikincisi Manisa Futbol Kulübü ile lider Yılport S..

3

Image

Afyon’a layık olmaya devam edeceğiz’
Afyonkarahisar’da bazı ziyaretlerde bulunan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Afyonkarahisar’a yapacakları hizmetlerle layık olmaya devam edeceklerini söy..

4

Image

Yüntaş, Play-off’u garantilemek istiyor
Voleybol Erkekler 1.Ligi’nde grup karşılaşmalarının son dört haftasına girilirken yarın Jeopark Kula Belediyespor’a ev sahipliği yapacak olan Afyon Be..

5

Image

İş arayanlara rehberlik edecek
Vali Mustafa Tutulmaz, İŞKUR bünyesinde hizmet verecek olan iş arama sürecini daha başarılı yönetmek isteyen, Nasıl iş aramalıyım? İş başvurum neden r..

6

Image

‘Bu mücadele yıpratılmamalı’
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, FETÖ ile mücadelenin taşıyıcı kolonlarından birisinin Türk yargısı, cesur savcılar ve yürekli hakimler olduğunu belirter..

7

Image

Bolvadin Belediye evinde Sandıklıspor deplasmanda
Bolvadin Belediye evinde
Sandıklıspor deplasmanda
Afyonkarahisar’ı Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’de temsil eden takımlardan Bolvadin Belediyes..

8

Image

‘İşlenmiş et ihraç etmek istiyoruz’
Budapeşte’de incelemelerde bulunan Afyonkarahisar Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Mühsürler, Avrupa’ya, Türkiye’den işlenmiş et ihraç edilmesinin önünü..

9

Image

Okullardaki çalışmalar değerlendirildi
Afyon Lisesi Konferans Salonu'nda İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın başkanlığında yapılan 2019-2020 eğitim öğretim dönemi Merkez İlçe Eğitim Kurumu ..

10

Image

‘Öğrencilerimizi korumalıyız’
2019-2020 eğitim öğretim yılı ikinci dönem rehber öğretmenler toplantında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, öğrencilerin kötü bağımlılıklar..

11

Image

Afyon Engelliler Spor Kulübü Türkiye Şampiyonası’na katıldı
Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu’nun 2019-2020 sezonu faaliyet programında yer alan Türkiye Satranç Turnuvası Antalya’da yapıldı...

12

Image

‘Üretim olmadan dünyaya kafa tutamayız’
Vali Mustafa Tutulmaz, üretim olmadan dünyaya kafa tutulamayacağını söyleyerek, “Üretim yapmadan yönetici olabilmek mümkün değil, yöneticilikten kastı..

13

Image

Müdür Temiz Başkan Şahin’i ağırladı
İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz’i ziyaret etti..

14

Image

‘Sizlerle gurur duyuyoruz’
Emir Murat Özdilek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini ağırlayan İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, İstanbul Mutfak Günleri, 8. Housekeep..

15

Image

‘Kanal 3’te güzel programlar yapılıyor’
Megabirlik Medya Temsilcisi Mehmet Emin Güzbey’i ziyaret eden, CİB İl Müdürü Şerife Münire Burcu, Kanal 3’te güzel programların yapıldığını söyledi...

16

Image

‘İlişkileri geliştirmek istiyoruz’
Balıkesir Sındırgı Belediyesi heyetini ağırlayan, Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, 2 ilçe arasındaki ilişkileri geliştirmek istediklerini belirt..

17

Image

‘AYM tarihi bir karar verdi’
Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, gazetecilerin yıpranma hakkı için konulan ‘basın kartı sahibi olma’ şartına ilişkin kan..

RAUF DENKTAŞ | Veli Cengiz | Gazete3.com.tr
Image

RAUF DENKTAŞ

Veli Cengiz
15.01.2019


13 Ocak 2012 günü Kıbrıs’ta bulunuyordum. Oğlum askerdi Yeşilyurt’ta. Hem ziyaret hem de Kıbrıs’ın güzelliklerini bu sayede görelim istemiştik ailece. 13 Ocaktan önceki günlerde Girne, Magosa, Lefkoşa gibi illeri görmüş hayran kalmıştık!... O gün tüm güzellikler yok olmuş gibiydi… Halk sessiz , için için ağlıyordu… Şimdi biz ne yapacağız diyen halkın çaresiz bakışlarına tanık olmuştum. “ Dinlemedik babayı “ diyen Kıbrıs halkının “vicdani” seslerini duydum kulaklarımla. 2004 yılında Annan Planı’na karşı çıkmıştı mücadele insanı Denktaş. Kanlarıyla, canlarıyla kazanılmış topraklar, masa başında kaybediliyordu da , kimse farkında değildi. Hayatını mücadelesine adayan bir liderdi O. Hayatında hiç yalpalamayan bir liderdi O. Düşüncelerinde bir ileri bir geri adım atmayan bir liderdi O. “Her dönemin adamı değil, her dönem adam olacaksın “diyen, yine oydu. 1924 yılında dünyaya gelmişti Denktaş. Lozan antlaşmasıyla Kıbrıs İngilizlere bırakılmıştı. O, kara günlerin çocuğuydu Rauf. Tüm Kıbrıs halkı gibi Anavatandan kopmanın, ayrı kalmanın acısını yüreğinde hissederek büyüdü. Gönüllerinde “Gittiler ama bir gün mutlaka geleceklerdir.” Sözü ortak inanç olmuştu onlar için. Ve 1974 yılında gidenler tekrar geri dönmüştü onlar için. Kıbrıs Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ve avenesi Annan Planı’nın kabul edilmesi için uğraşırken, O karşı durdu bu plan için. Ve dedi ki: “ Beni uzlaşmaz ilan ettiler, taviz vereceğimizi düşündüler. Milli namus ve şeref için, hürriyet için “ ya istiklal ya ölüm” diyen bir milletin çocukları olduğumuzu düşünmediler. Türklüğümüzden , Atatürk ilkelerinden taviz vermeyeceğiz. Devlet demek hürriyet demektir. Kimsenin boyunduruğu altına girmeden ayakta durmak demektir.” Onun için bayrak şuydu: “Benim iki bayrağım var Biri ana , birisi kız. Benim iki bayrağım va.r İkisinin de bağrında Namustur ayla yıldız Biri damarımda kan, Biri anlımda aktır Benim iki bayrağım var. Birisi gönül yarası, Birisi tükenmeyen aşktır.” O , iki bayrak yan yana Girne kalesinde dalgalanıyor… Sonsuza kadar da öyle olacak. Sevgili kahraman, Senin kurduğun Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti koltuğunda oturan Cumhur Başkanı Sn. Mustafa Akıncı diyor ki: “Kıbrıs Rum toplumu 1974 trajedisinin en büyük mağdurlarından birisi oldu.” Senin yazdığın bir şiirin dörtlüğü en güzel cevap olur diye düşündüm. “Kim demiş “ şiirin aslını unutanlara en güzel yanıt bence. “ Bu topraklar senin için yeşerirken burada Ataların destanların inilderken sularda Kim demiş ki yabancısın Ey Türkoğlu bu yurtta Bu topraklara emeğin yok, çekil buradan kim demiş?” 13 Ocak 2019 da geriye baktığımda yaşanmışlıkların birazını, hatırladıklarımı aktarıverdim. Sen, rahat uyu kahraman. Tarih seninle her zaman gurur duyacaktır… Mutlu kalınız…

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
14.02.2020
14.02.2020
14.02.2020
OZEL HABERLER