Öne Çıkan

15

1

Image

Akrones Otel yönetimi Frig Vadisi’ni gezdi
Afyonkarahisar’ın önde gelen 5 yıldızlı termal otellerinden Akrones Termal Otel Afyonkarahisar’ın tanıtımına katkı sunmak için Frig Vadisi’ni gezdi ..

2

Image

Bu gurur Afyon’un
Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği tarafından verilen Medya Oscarları Ödül Töreni Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan..

3

Image

İstişare ettiler
Vali Gökmen Çiçek, ziyaretine gelen konuklarını ağırlayarak, Afyonkarahisar’la ilgili konularda istişare etti..

4

Image

Başkan Zeybek başarılar diledi
Afyonkarahisar’ın ilçelerinde temaslarda bulunan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, belediye ve ilçe başkanlarına başarılar diledi ..

5

Image

Hisarcıklıoğlu’ndan bankalara çağrı: ‘Reel sektöre sırtınızı dönmeyin’
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, son dönemde bankaların uyguladığı yüksek kredi faizlerinin üretimin ve yatı..

6

Image

‘Markamızı güçlendirmek için çalışacağız’
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "İletişimi milli çıkarlar doğrultusunda stratejik bir bakış açısıyla ele alıyoruz. Ülkemizin itibar..

7

Image

Köyü susuz bırakacaklardı
Afyonkarahisar’da bir köyün içme suyu şebekesini çalıştıran elektrik sisteminin kablolarını çalan şahıslar jandarma tarafından yakalandı. Şahısların y..

8

Image

Emirdağ Belediyesi kışa hazır
Emirdağ Belediyesi, ilçede görülmesi beklenen kar yağışına karşı hazırlıklarını tamamladı. Ekipler, teknik donanımlı araçlar eşliğinde 7/24 görev yapa..

9

Image

Araç kiralama hizmeti alınacak
Kilis Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüüğü'ne araç kiralama hizmeti alımı için ihale yapılacak. ..

10

Image

İlk aşı Müdür Korkmaz’a
2020 Mart ayından beri hayatımızı olumsuz etkileyen Covid-19 salgınına karşı bir umut olan aşılama çalışmaları tüm Türkiye ile birlikte ilimizde de ba..

11

Image

Ek hizmet binası yaptırılacaktır
Kilis İl Özel İdaresi atölyesine ek bina yapılacak
..

12

Image

Giyecek malzemesi alınacak
Mersin Orman Müdürlüğü tarafından yangın İşçileri ve İş Makinesi Operatörleri Giyecek Malzemeleri alınacak ..

13

Image

3 Bakan’a 5 ayrı soru önergesi
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, TBMM Başkanlığı'na 3 ayrı Bakan’ın cevaplaması istemiyle 5 ayrı soru önergesi ve..

14

Image

‘Tasarrufa büyük önem veriyoruz”
Afyonkarahisar Belediyesi’nin enerji noktasında tasarrufa ve üretime büyük önem verdiğini belirten Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Güneş, jeotermal ve..

15

Image

‘Yeni yılda öncelik reformlar’
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2021 yılının yatırımın, istihdamın, üretimin artacağı bir yıl olacağına inandığını söyleyerek, “ Güven ve istikrar..

16

Image

Kar nedeniyle kapanan yol tekrar ulaşıma açıldı
Afyonkarahisar-Antalya karayolu kar yağışı nedeniyle kısa süreli kapandı. Yaklaşık yarım saat kapalı kalan yol Karayolları ekiplerinin çalışması ile a..

17

Image

‘İç piyasa güvenceli bir şekilde gelişecek’
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Halkbank arasında, tedarik zincirine destek olacak Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri F..

RAUF DENKTAŞ | Veli Cengiz | Gazete3.com.tr
Image

RAUF DENKTAŞ

Veli Cengiz
15.01.2019


13 Ocak 2012 günü Kıbrıs’ta bulunuyordum. Oğlum askerdi Yeşilyurt’ta. Hem ziyaret hem de Kıbrıs’ın güzelliklerini bu sayede görelim istemiştik ailece. 13 Ocaktan önceki günlerde Girne, Magosa, Lefkoşa gibi illeri görmüş hayran kalmıştık!... O gün tüm güzellikler yok olmuş gibiydi… Halk sessiz , için için ağlıyordu… Şimdi biz ne yapacağız diyen halkın çaresiz bakışlarına tanık olmuştum. “ Dinlemedik babayı “ diyen Kıbrıs halkının “vicdani” seslerini duydum kulaklarımla. 2004 yılında Annan Planı’na karşı çıkmıştı mücadele insanı Denktaş. Kanlarıyla, canlarıyla kazanılmış topraklar, masa başında kaybediliyordu da , kimse farkında değildi. Hayatını mücadelesine adayan bir liderdi O. Hayatında hiç yalpalamayan bir liderdi O. Düşüncelerinde bir ileri bir geri adım atmayan bir liderdi O. “Her dönemin adamı değil, her dönem adam olacaksın “diyen, yine oydu. 1924 yılında dünyaya gelmişti Denktaş. Lozan antlaşmasıyla Kıbrıs İngilizlere bırakılmıştı. O, kara günlerin çocuğuydu Rauf. Tüm Kıbrıs halkı gibi Anavatandan kopmanın, ayrı kalmanın acısını yüreğinde hissederek büyüdü. Gönüllerinde “Gittiler ama bir gün mutlaka geleceklerdir.” Sözü ortak inanç olmuştu onlar için. Ve 1974 yılında gidenler tekrar geri dönmüştü onlar için. Kıbrıs Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ve avenesi Annan Planı’nın kabul edilmesi için uğraşırken, O karşı durdu bu plan için. Ve dedi ki: “ Beni uzlaşmaz ilan ettiler, taviz vereceğimizi düşündüler. Milli namus ve şeref için, hürriyet için “ ya istiklal ya ölüm” diyen bir milletin çocukları olduğumuzu düşünmediler. Türklüğümüzden , Atatürk ilkelerinden taviz vermeyeceğiz. Devlet demek hürriyet demektir. Kimsenin boyunduruğu altına girmeden ayakta durmak demektir.” Onun için bayrak şuydu: “Benim iki bayrağım var Biri ana , birisi kız. Benim iki bayrağım va.r İkisinin de bağrında Namustur ayla yıldız Biri damarımda kan, Biri anlımda aktır Benim iki bayrağım var. Birisi gönül yarası, Birisi tükenmeyen aşktır.” O , iki bayrak yan yana Girne kalesinde dalgalanıyor… Sonsuza kadar da öyle olacak. Sevgili kahraman, Senin kurduğun Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti koltuğunda oturan Cumhur Başkanı Sn. Mustafa Akıncı diyor ki: “Kıbrıs Rum toplumu 1974 trajedisinin en büyük mağdurlarından birisi oldu.” Senin yazdığın bir şiirin dörtlüğü en güzel cevap olur diye düşündüm. “Kim demiş “ şiirin aslını unutanlara en güzel yanıt bence. “ Bu topraklar senin için yeşerirken burada Ataların destanların inilderken sularda Kim demiş ki yabancısın Ey Türkoğlu bu yurtta Bu topraklara emeğin yok, çekil buradan kim demiş?” 13 Ocak 2019 da geriye baktığımda yaşanmışlıkların birazını, hatırladıklarımı aktarıverdim. Sen, rahat uyu kahraman. Tarih seninle her zaman gurur duyacaktır… Mutlu kalınız…

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
14.01.2021
14.01.2021
14.01.2021
OZEL HABERLER