Öne Çıkan

15

1

Image

Bursluluk sınavı başvuruları sürüyor
Girne Koleji’nden yapılan açıklamada, 22-23 Şubat’ta yapılacak olan bursluluk sınavının başvurularının devam ettiği belirtildi..

2

Image

Afyonspor, 1922 Konyaspor’u bekliyor
TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta bugün 23.hafta karşılaşmalarının heyecanı yaşanacak. Haftanın derbi maçı Lig ikincisi Manisa Futbol Kulübü ile lider Yılport S..

3

Image

Afyon’a layık olmaya devam edeceğiz’
Afyonkarahisar’da bazı ziyaretlerde bulunan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Afyonkarahisar’a yapacakları hizmetlerle layık olmaya devam edeceklerini söy..

4

Image

Yüntaş, Play-off’u garantilemek istiyor
Voleybol Erkekler 1.Ligi’nde grup karşılaşmalarının son dört haftasına girilirken yarın Jeopark Kula Belediyespor’a ev sahipliği yapacak olan Afyon Be..

5

Image

İş arayanlara rehberlik edecek
Vali Mustafa Tutulmaz, İŞKUR bünyesinde hizmet verecek olan iş arama sürecini daha başarılı yönetmek isteyen, Nasıl iş aramalıyım? İş başvurum neden r..

6

Image

‘Bu mücadele yıpratılmamalı’
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, FETÖ ile mücadelenin taşıyıcı kolonlarından birisinin Türk yargısı, cesur savcılar ve yürekli hakimler olduğunu belirter..

7

Image

Bolvadin Belediye evinde Sandıklıspor deplasmanda
Bolvadin Belediye evinde
Sandıklıspor deplasmanda
Afyonkarahisar’ı Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’de temsil eden takımlardan Bolvadin Belediyes..

8

Image

‘İşlenmiş et ihraç etmek istiyoruz’
Budapeşte’de incelemelerde bulunan Afyonkarahisar Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Mühsürler, Avrupa’ya, Türkiye’den işlenmiş et ihraç edilmesinin önünü..

9

Image

Okullardaki çalışmalar değerlendirildi
Afyon Lisesi Konferans Salonu'nda İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın başkanlığında yapılan 2019-2020 eğitim öğretim dönemi Merkez İlçe Eğitim Kurumu ..

10

Image

‘Öğrencilerimizi korumalıyız’
2019-2020 eğitim öğretim yılı ikinci dönem rehber öğretmenler toplantında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, öğrencilerin kötü bağımlılıklar..

11

Image

Afyon Engelliler Spor Kulübü Türkiye Şampiyonası’na katıldı
Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu’nun 2019-2020 sezonu faaliyet programında yer alan Türkiye Satranç Turnuvası Antalya’da yapıldı...

12

Image

‘Üretim olmadan dünyaya kafa tutamayız’
Vali Mustafa Tutulmaz, üretim olmadan dünyaya kafa tutulamayacağını söyleyerek, “Üretim yapmadan yönetici olabilmek mümkün değil, yöneticilikten kastı..

13

Image

Müdür Temiz Başkan Şahin’i ağırladı
İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz’i ziyaret etti..

14

Image

‘Sizlerle gurur duyuyoruz’
Emir Murat Özdilek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini ağırlayan İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, İstanbul Mutfak Günleri, 8. Housekeep..

15

Image

‘Kanal 3’te güzel programlar yapılıyor’
Megabirlik Medya Temsilcisi Mehmet Emin Güzbey’i ziyaret eden, CİB İl Müdürü Şerife Münire Burcu, Kanal 3’te güzel programların yapıldığını söyledi...

16

Image

‘İlişkileri geliştirmek istiyoruz’
Balıkesir Sındırgı Belediyesi heyetini ağırlayan, Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, 2 ilçe arasındaki ilişkileri geliştirmek istediklerini belirt..

17

Image

‘AYM tarihi bir karar verdi’
Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, gazetecilerin yıpranma hakkı için konulan ‘basın kartı sahibi olma’ şartına ilişkin kan..

KISSADAN HİSSE (4) Havuz | Veli Cengiz | Gazete3.com.tr
Image

KISSADAN HİSSE (4) Havuz

Veli Cengiz
28.02.2019

Geçmiş zamanın birinde bir ülkede bir hükümdar varmış. yaptıklarıyla halkı canından bezdirmiş; ne adalet kalmış, ne de düzen! Halk ayaklanmış. Hükümdar devasa bir havuzun başında toplar, der ki:” Eğer isterseniz benden çok kolay bir şekilde kurtula bilirsiniz . Böyle isyan etmenize hiç gerek yok. Şimdi ben bu havuzu boşalttıracağım, üzerini de kapattıracağım. Sizden tek isteğim ; havuzu süt ile dolduracaksınız.
Her gece yarısından sonra , herkes bir kova süt dökecek havuza; kimse kimseyi görmeyecek. Güneş doğarken hepiniz burada olun. Havuz süt ile dolduğunda ben tahtı bırakacağım.
Ertesi gün sabah olur, herkes sevinçle toplanır havuzun başına. Öyle ya düzenbaz hükümdardan kurtulacaklardır. Hükümdar gelir, üzeri kapalı havuzu açar. Bir de ne görsünler, havuz bes berrak suyla doludur!
Herkes aynı şeyi düşünmüştür “ Onca sütün içinde benim döktüğüm bir kova suyu kim fark eder?
Hükümdar konuşur: “ Gördünüz mü? Siz ne iseniz ben de oyum. Siz düzenbaz olduğunuz için, içinizden kimi seçerseniz , sonuç değişmeyecektir!...
O yüzden ben tahtımda kalıyorum; sizde layık olduğunuz sistemin içinde!...
Uburtu
Afrika’da antropolog ( İnsan ırkının gelişimini inceleyen bilim insanı). Afrika’da yerli bir kabilenin çocuklarına bir oyun öğretmek ister. Çocuklar etrafında toplanmıştır bilim adamının. Bilim adamı bir ağacın altında toplanmış meyveleri göstererek “ buradan ağacın altına kadar koşacaksınız, kim birinci gelirse meyveleri o yiyecek.
Başla ! değinde olmadık bir şey olur! çocuklar el ele tutuşmuşlardır. Başlarlar beraber koşmaya.. Ağacın altına hep beraber varmışlardır; hepsi birinci olmuştur!...
Antropog: “ Neden böyle yaptınız?” deyince , çocuklardan biri:
“ Biz, UBURTU yaptık. Eğer yarışsaydık yarışı kazanan meyvelerin hepsini yiyecekti.”
“ Yarışsaydık , nasıl olur da diğerleri mutsuzken, yarışı kazanan meyveleri yiyebilir? Oysa UBURTU yaparak , meyveleri hepimiz yedi.
“ Peki, UBURTU nedir?”
“ ben, biz olduğumuz zaman “ben” imdir.
HUY ÇIKMA
Köyün birinde eskiden kalma bir hoca vardır. Öğretebildiği kadar köye dini açıdan yardım etmektedir…
Bir gün yeni İmam Hatip lisesi mezunu genç birini İmam olarak atarlar köye! Eski imam hiç kendisine söylenmeden bu atamanın yapılmasına içerler, gücenir.
Aynı gün biri ölür köyde. Cenazenin yıkanması gerektir. Yeni imam kazanda suyu kaynattırmış, ama hiç cenaze yıkamadığı içini elindeki tası kazana daldırır, bir tas su alır ve döker ölünün üstüne. Aynı anda garip bir ses çıkar. Yeni imam tası attığı gibi “ Ölü dirildi!” diyerek kaçmaya başlar…
Eski imam: “ Ölünün dirildiği filan yok! Huy çıktı, o ses çıkan HUY’un sesi”
Mutlu kalınız…

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
14.02.2020
14.02.2020
14.02.2020
OZEL HABERLER