Öne Çıkan

15

1

Image

Girne Koleji’nde tanışma toplantısı
Afyonkarahisar’da 2020-2021 Eğitim Yılında hizmet verecek olan Girne Koleji, öğretmen kadrosu ile tanışma ve kaynaşma etkinliği düzenledi. Etkinlikte ..

2

Image

Döğer’de karantina bitti
İhsaniye ilçesine bağlı yaklaşık 5 bin 500 nüfuslu Döğer beldesinde bir ayı aşkın süredir Koronavirüs nedeniyle devam eden sınırlandırma sona erdi..

3

Image

Afyonkarahisar’daki kazalar Mobesede
Afyonkarahisar’da geçtiğimiz ay meydana gelen trafik kazaları şehir polis kameraları tarafından kayıt altına alındı..

4

Image

Leylak Fotoğraf ajansı açıldı
Teknolojinin geldiği son nokta sistemlerle donatılan Leylak Fotoğraf Ajansı, Afyonkarahisar’da dualarla açıldı ..

5

Image

‘MHP yerel yönetimlerde markadır’
Afyonkarahisarlı MHP Belediye Başkanlarının da katıldığı toplantı da konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP’nin yerel yönetimlerde marka olduğu..

6

Image

‘Ayasofya’ya parayla değil abdestle gireceğiz’
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, Ayasofya’nın, Danıştay kararı sonrası yeniden cami statüsüne kavuşmasını, “Bu ülkenin her döneminde Fatihleri olmuş..

7

Image

Şüpheli bavuldan elbise çıktı
Afyonkarahisar’da otogar önünde unutulan bavul polisi alarma geçirdi. Karayolunun trafiğe kapandı, fünye ile patlatılan bavuldan elbise çıktı..

8

Image

Lavantalar büyülüyor
Afyonkarahisar’ın Dazkırı ilçesine bağlı İdris Köyü’nde her geçen gün artan lavanta bahçeleri gelenleri büyülüyor. Köy Muhtarı Sami Şahin, köydeki lav..

9

Image

Uslanmaz dolandırıcı tutuklandı
Adana'da daha önce de iki kez kendisini karayolları otoyol bölge müdürü olarak tanıtıp asfalt döktürme bahanesiyle binlerce lira dolandıran zanlı, 12 ..

10

Image

Kooperatif binası karantinaya alındı
Şuhut ilçesinde Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifinde çalışan 1 personelin koronavirüs testi pozitif çıktığı için bina karantinaya alındı..

11

Image

Kaya, Vali Yardımcısı oldu
Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesi Kaymakamı Nurullah Kaya, Vali Yardımcılığı görevine getirildi..

12

Image

‘Kızılay Maden Suyu Afyon’a yakışıyor’
Kızılay Vakfı tarafından Türkiye'nin Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı ilk İnsani Yardım Ar-Ge Merkezi, Afyonkarahisar'da kuruldu. Açılışta konuşa..

13

Image

Başkan Zeybek teşekkür etti
Başkan Zeybek, Afyon İçin Vefa Vakti kampanyasına destek veren STK ve iş adamlarına teşekkür belgelerini takdim etti ..

14

Image

Afjet Afyonspor sezonu kapattı
TFF Yönetim Kurulu’nun 2.Lig ile ilgili tescil formatı kararını açıklamasından sonra Play-off oynama şansını 2 puanla kaçıran Afjet Afyonsporlu futbol..

15

Image

İscehisar’da dezenfekte çalışmaları
Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında İscehisar ilçesinde bulunan tüm camiler ile resmi kurumların araçları ilaçlanarak dezenfekte e..

16

Image

‘Yakında hizmete başlıyoruz’
Minik Atom Karınca Akademi Kuruluş Müdürü Asiye Pınar Çekiç ve Okul Öncesi Eğitim Öğretmeni Esra Yalçınkaya Gün FM’in konuğu oldular. Çekiç ve Yalçınk..

17

Image

‘ATSO büyük destek sağladı’
ATSO Yönetimi’ne, Afyon İçin Vefa Vakti Kampanyasına verdiği desteklerden dolayı teşekkür ziyaretinde bulunan Zeybek, kampanyadaki hedefin aşılarak, ö..

KORONA | Mustafa Bayer | Gazete3.com.tr
Image

KORONA

Mustafa Bayer
16.03.2020
Dünya koronavirüs salgını ve tehdidiyle savaşırken, köşe yazısını başka bir konuyla ilgili yazmak anlamsız olurdu sanırım.
Evet dünya Çin’de başlayan ve giderek dünyayı saran Koronavirüs (Covid-19) salgını ile sarsıldı. 2019 yılının son ayının ortalarında görülmeye başlanan hastalık ve ölümler, büyük bir endişeye ve korku yarattı.
Türkiye virüsün en son görülmeye başlandığı ülkelerden birisi. Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamalarla virüsün Türkiye’de de olduğunu anlattı, korunma yollarını açıkladı ve radikal kararlar alındı.
Okulların tatil edilmesi önemli ve beklenen bir karar olarak herkesimden takdir gördü. Virüsten korunma için öngörülen yolların açıklanması ile fırsatçılar da ortaya çıkmadı değil. Ama vatandaşın ve resmi kurumların tepkisi sert ve geç olmadan yapıldı. Ama yinede başta maske olmak üzere çok sayıda dezenfektan malzemesi teminin de sıkıntılar yaşanmıyor değil.
Okulların sosyal içerikli programlar da iptal oldu. Ekonomi nasıl etkilenecek bilmiyoruz ama, olan geliri Afyon Eğitim Vakfı’na bağışlanan Geçerken Uğradım filmi de bu virüsün gazabına uğradı. Ama ben biliyorum ki, hayırsever işadamları filmden elde edilecek gelirken daha fazlasını eğitim vakfına bağışlayacaktır. Umarım bu süreç kısa zamanda biter ve normale döneriz.
Ekonomi nasıl etkilenecek bilinmezliğini koruyor. Daha doğrusu insanlar ve kamuoyu şuanda can sağlığını düşünmekten ekonomik kaygılarını bir kenara bırakmış durumda. Geçtiğimiz hafta ATSO’da düzenlenen panele gelen ve konuşan Ekonomist Emre Alkin, virüsün etkisinin nisandan sonraya da devam etmesinin ekonomik sonuçlarının ağır olacağı yönündeydi.
Dünya büyümesinin 1-1.5 puan düşmesinin Türkiye ekonomisine de 1 puan kadar yansımasının olması en iyimser bir beklenti olacaktır.
Yaşanan virüs tehlikesi yaz turizmini nasıl etkileyecek bilinmezliğini korurken, turizm camiası da diken üstünde duruyor. Birçok ülke seyahat kısıtlaması getirdi. Yaşanan kısıtlamalar nasıl bir etki yaracak bekleniyor.
Tüm uzmanların birleştiği bir konu var ki koronavirüs ile ilgili, oda temizlik konusu. Lütfen hijyen kurallarına en üst düzeyde uyalım. Özellikle Afyonkarahisar’da yaygın olan yere tükürme huyundan vazgeçelim. Toplu yaşam alanlarını mümkün olduğunca fazla kullanmayalım. Ellerimizi yıkayalım, tokalaşmaktan uzak duralım.

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
10.07.2020
10.07.2020
10.07.2020
OZEL HABERLER