Öne Çıkan

15

1

Image

‘Antalya’dan sonra Afyon’u tercih edin’

Rusya’dan Afyonkarahisar’a gelen turizm heyetini ağırlayan Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser; Rus tur..

2

Image

Gazilerden yerli kamyona tam not

İlimiz İscehisar ilçesinde, mermer ve mermer makinaları konusunda sektörün önde gelen büyük firmalarından, aynı zamanda yerli üretime destek olan..

3

Image

Gazeteler kapanıyor ekranlar kararıyor

Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun Başkanlar Konseyi Toplantısı’nda özellikle yerel basının zor durumda olduğu ve pek çok gazete ile televizyonu..

4

Image

Öğrenci için nota sistemini öğrendi

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet Konservatuvarı Türk Halk Müziği bölümünde görev yapan öğretim elemanı Emrah Kalın, görme engelli öğrenci..

5

Image

‘UTP ile suç oranları azaldı’

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, 2016 yılında uygulamaya konulan Uygulama Takip Projesi (UTP) ile başta terör olmak üzere asayiş, kaçakçılık ve..

6

Image

‘Halk getirdi halk indirir’

AK Parti İl Başkanlığı’nda bir konferans veren Yazar Emine Şenlikoğlu, bazı kesimlerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı indirmeye çalıştığını..

7

Image

‘Üniversiteler bölgelerin itici gücü’
Afyon Kocatepe Üniversitesi Danışma Kurulu’nun 4. toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, üniversitelerin bilimsel çalışmalar yapılan alanları ol..

8

Image

Kızılören teşkilatından ziyaret

Kızılören AK Parti İlçe Teşkilatı Başkan Mustafa Çöl’ü makamında ziyaret etti...

9

Image

Elif bebek 6 aylık oldu

Kocaeli’nin Derince ilçesinde “cranium bifidum” (ikiz kafa) teşhisi konulan ve temmuzda ameliyatla başından 1 kilo 250 gramlık kitle alınan Elif ..

10

Image

‘Bu bütçe, memurun bütçesi değil’

Kamu Sen İl Temsilcisi Mehmet Demir; 2020 yılı bütçesinin, memurun bütçesi olmadığını söyledi. ..

11

Image

Hırsızlar yakayı ele verdi

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, son bir ayda Afyonkarahisar’da 4 ev ile 3 otomobil soygunu yapan kişilerin p..

12

Image

‘Yumurta üretimimiz kıskanılıyor’

Yumurta sektörünün sorunlarının ve çözüm önerilerinin konuşulduğu 4.Yumurta Zirvesi’nde konuşan Yum-Bir Başkanı İbrahim Afyon, Türkiye’nin yumurt..

13

Image

‘Var gücümüzle çalışıyoruz’

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna: “Bütün insanlığın; adalet, huzur, barış ve refaha kavuşması için var gücümüzle çalışıyoruz”..

14

Image

‘Su sorunu çözüme kavuştu’

Ortakarabağ Köyü’nde yaşanan su sorunuyla ilgili İl Özel İdaresi’nden yapılan açıklamada, 9 Kasım 2019 tarihi itibariyle köyün su sorununun çözüm..

15

Image

Akılcı ilaç kullanımı eğitimi

İl Sağlık Müdürlüğü Akılcı İlaç Kullanımı İl Koordinatörlüğü tarafından evde sağlık birimlerinde görev yapan sağlık personellerine yönelik “Akılc..

16

Image

Yerlere çöp atma geleceği karartma

İscehisar Belediye Başkanlığı tarafından organize edilen “Küçükler Temizliyor, Büyükler Destekliyor” projesi kapsamında ilçe genelinde temizlik e..

17

Image

Kütüphanede drama eğitimi
Sandıklı Halk Kütüphanesinde öğrencelere drama eğitimi veriliyor.
..

Kocatepe’nin neyi batıyor ? | Mustafa Bayer | Gazete3.com.tr
Image

Kocatepe’nin neyi batıyor ?

Mustafa Bayer
19.10.2019

Afyonkarahisar Kurtuluş Savaşı’nda önemli bir yere sahip bir kent. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de askeri deha olarak kendini ispatladığı önemli savaşlardan birisi olan Büyük Taarruz’un başladığı bir yer.
1874 rakımlı Kocatepe, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasının en büyük adımı olmuştur. Kocatepe eski adıyla Büyükkalecik, yeni adıyla Kocatepe beldesi sınırları içinde yer alıyor.
Kocatepe ismi, bundan önceki o dönem Bağımsız, daha sonra MHP’ye geçen Belediye Başkanı Mustafa Çıngırak tarafından meclis kararı alınarak Bakanlar Kurulu kararı ile Aralık 2017’de değiştirildi. (Sonra yerel seçimlerdeki oy kaygısı ile isminin tekrar değiştirilmesi için karar aldı ama olsun, hala beldenin ismi KOCATEPE)
31 Mart yerel seçimlerinde isminin tekrar Büyükkalecik olarak değiştirileceği seçim vaadi olarak bazı adaylar tarafından kullanıldı bile. Çıngırak, tekrar belediye başkan adayı olamadı, Belde de seçimi AK Parti Adayı Başkanı Abdullah Çelik kazandı.
Çelik, Kocatepe isminin tekrar Büyükkalecik olarak değiştirileceğini her türlü platformda dile getirenlerdendi. Ve geçtiğimiz gün Başkan Çelik, Barış Pınarı Harekatı’na destek için yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada nedense Kocatepe ismini kullanmamaya çalıştı. Açıklamayı Büyükkalecik Belediye Başkanı olarak gönderdi. Beldenin ismi Kocatepe iken bu ismini niye kullanmadığını çok merak ediyoruz. Çelik, daha sonra açıklamasını yeniledi. Bu sefer de Kocatepe isminin yanına yine parantez içinde Büyükkalecik yazmayı ihmal etmedi.
Acaba Başkan Çelik, Kocatepe ismini niye kullanmak istemiyor? Bakanlar Kurulu kararı varken, beldenin resmi ismi Kocatepe iken neden bu ismi kullanmaya yanaşmıyor? Ben ve Afyonkarahisar’daki birçok kişi bu sorunun cevabını aklımıza gelen bin türlü “acaba” soruları ile merak ediyoruz. Kocatepe’nin nesi batıyor, nesini beğenmiyorlar bilemiyoruz. Acaba Kocatepe isminin ağırlığını kaldıramayacağını mı hissediyor?
Başıboş direkler kimin eseri?
Afyonkarahisar’ın Uydukent’i içinden çevre yolu geçen vitrin bir hale geldi. Yüksek katlı binaları, modern ve şık apartmanları ile bir cazibe bölgesi. Son yıllarda inşaat sektörü en fazla bu bölgede hareketli. Sokaklar Caddeler bulvarlar haline geliyor, birbiri ardına işyerleri açılıyor. Ama bu kadar hızlı ve güzel gelişmelerin yanında bazı bölgelerde tabiri caiz ise başıboş direkler göze çarpıyor. Tam sokağın ortasında kocaman yüksek gerilim hatlarını taşıyan direkler yolun ortasında duruyor.
Bu direkler özellikle aydınlatmanın yetersiz olduğu anlarda kazaya davetiye çıkarıyor. Bunun sorumlusu kim bilmiyorum ama birinin bu direklerin yolun ortasında ne işi olduğunu söylemesi ve kaldırılması için çalışma başlatması gerekiyor. Yarın alkollü bir sürücü direğe son sürat dalarsa ortaya çıkacak sıkıntının sorumluluğunu kimse almayacaktır.

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
13.11.2019
13.11.2019
13.11.2019
OZEL HABERLER