Öne Çıkan

15

1

Image

AK Parti Şuhut ilçe yönetimi toplandı
AK Parti Şuhut İlçe Başkanlığı Başkan Ali Diren başkanlığında Haftalık Olağan İlçe Yürütme ve Yönetim Kurulu Toplantısını sosyal mesafe kurallarına uy..

2

Image

Avşar Maden Suları'na büyük ödül
Şehrimizin öncü markası ve ülkemizin yükselen değeri Avşar Doğal Maden Suyu ile Avşar Karadut & Frenk Üzümü aromalı içeceği Brüksel’de International T..

3

Image

'Maske ve sosyal mesafe çok önemli'
Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Duran, koronavirüsten korunma noktasında maske kullanımı ve sosyal mesafenin çok önemli olduğunu beli..

4

Image

Türkiye dünya şampiyonu
Dünya İnternet Klavye Şampiyonasında Türkiye 8 madalya kazanarak takım halinde dünya şampiyonu oldu..

5

Image

'Her zaman yanınızdayız'
Şuhut Devlet Hastanesi heyetini ağırlayan Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, belediye olarak sağlık çalışanlarının her zaman yanında olduklarını sö..

6

Image

5 ayda 122 milyon dolarlık ihracat
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, 2020’nin Mayıs ayında 18 milyon 456 bin dolarlık, 2020’nin ilk 5 ayında ..

7

Image

15 milyon 500 bin TL nakdi yardım
Afyonkarahisar'da koronavirüsle mücadele kapsamında Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından vatandaşlara 15 milyon 500 bin TL nakdi yardım ulaştırıldı ..

8

Image

'Çiftçilere destek verilmeli'
Don olayı nedeniyle tarlalarındaki ekili ürünleri zarar gören çiftçilerle bir araya gelen CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, "Çiftçilerimiz..

9

Image

'Yönetmelik iptal edilmeli'
Afyonkarahisar Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Bekir Özerdem, sigorta pazarını büyütmek adına Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın çıkardığı yönetmeliğin..

10

Image

'SÜRÜMDEN KAZANIN'
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, yeni açıklanan kredi paketlerinin önemli olduğunu söyleyerek firmalara fiyat artışı..

11

Image

'Çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz'
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 365 oda ve borsa başkanının katılımıyla vi..

12

Image

Tutulmaz'dan teşekkür belgesi
Vali Mustafa Tutulmaz, Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasına bağış yaparak destek veren Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı..

13

Image

Vatandaşlar çorbacılara akın etti
Afyonkarahisar’da Covid-19 nedeniyle kapalı olan lokantaların açılmasıyla birlikte kentte vatandaşlar sabahın ilk saatlerinden itibaren soluğu çorbacı..

14

Image

ATSO kurucu ortak olacak
Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi, İl Özel İdaresi'nin kurumsal katkılarının yanı sıra Orman ve Su İşleri Eski Bakanı, Cumhurbaşkanlı..

15

Image

Hırsız yakayı ele verdi
Afyonkarahisar'da 84 yaşındaki bir kadını darp ederek parasını çalan şahıs emniyet ekipleri tarafından yakalandı ..

16

Image

# POLİS KARŞILADI
Seyahat yasağının kalkmasıyla birlikte fuhuş şebekelerinin sosyal medya paylaşımları da arttı. Bunun üzerine harekete geçen Afyon Emniyet Müdürlüğü Ek..

17

Image

Bir Yıldız Doğuyor da sona yaklaşıldı
İş insanı ve “Bir Yıldız Doğuyor” çalışmasının koordinatörü Hüseyin Özharputlu’nun girişimiyle başlatılan, Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Bel..

Kocatepe’nin neyi batıyor ? | Mustafa Bayer | Gazete3.com.tr
Image

Kocatepe’nin neyi batıyor ?

Mustafa Bayer
19.10.2019

Afyonkarahisar Kurtuluş Savaşı’nda önemli bir yere sahip bir kent. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de askeri deha olarak kendini ispatladığı önemli savaşlardan birisi olan Büyük Taarruz’un başladığı bir yer.
1874 rakımlı Kocatepe, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasının en büyük adımı olmuştur. Kocatepe eski adıyla Büyükkalecik, yeni adıyla Kocatepe beldesi sınırları içinde yer alıyor.
Kocatepe ismi, bundan önceki o dönem Bağımsız, daha sonra MHP’ye geçen Belediye Başkanı Mustafa Çıngırak tarafından meclis kararı alınarak Bakanlar Kurulu kararı ile Aralık 2017’de değiştirildi. (Sonra yerel seçimlerdeki oy kaygısı ile isminin tekrar değiştirilmesi için karar aldı ama olsun, hala beldenin ismi KOCATEPE)
31 Mart yerel seçimlerinde isminin tekrar Büyükkalecik olarak değiştirileceği seçim vaadi olarak bazı adaylar tarafından kullanıldı bile. Çıngırak, tekrar belediye başkan adayı olamadı, Belde de seçimi AK Parti Adayı Başkanı Abdullah Çelik kazandı.
Çelik, Kocatepe isminin tekrar Büyükkalecik olarak değiştirileceğini her türlü platformda dile getirenlerdendi. Ve geçtiğimiz gün Başkan Çelik, Barış Pınarı Harekatı’na destek için yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada nedense Kocatepe ismini kullanmamaya çalıştı. Açıklamayı Büyükkalecik Belediye Başkanı olarak gönderdi. Beldenin ismi Kocatepe iken bu ismini niye kullanmadığını çok merak ediyoruz. Çelik, daha sonra açıklamasını yeniledi. Bu sefer de Kocatepe isminin yanına yine parantez içinde Büyükkalecik yazmayı ihmal etmedi.
Acaba Başkan Çelik, Kocatepe ismini niye kullanmak istemiyor? Bakanlar Kurulu kararı varken, beldenin resmi ismi Kocatepe iken neden bu ismi kullanmaya yanaşmıyor? Ben ve Afyonkarahisar’daki birçok kişi bu sorunun cevabını aklımıza gelen bin türlü “acaba” soruları ile merak ediyoruz. Kocatepe’nin nesi batıyor, nesini beğenmiyorlar bilemiyoruz. Acaba Kocatepe isminin ağırlığını kaldıramayacağını mı hissediyor?
Başıboş direkler kimin eseri?
Afyonkarahisar’ın Uydukent’i içinden çevre yolu geçen vitrin bir hale geldi. Yüksek katlı binaları, modern ve şık apartmanları ile bir cazibe bölgesi. Son yıllarda inşaat sektörü en fazla bu bölgede hareketli. Sokaklar Caddeler bulvarlar haline geliyor, birbiri ardına işyerleri açılıyor. Ama bu kadar hızlı ve güzel gelişmelerin yanında bazı bölgelerde tabiri caiz ise başıboş direkler göze çarpıyor. Tam sokağın ortasında kocaman yüksek gerilim hatlarını taşıyan direkler yolun ortasında duruyor.
Bu direkler özellikle aydınlatmanın yetersiz olduğu anlarda kazaya davetiye çıkarıyor. Bunun sorumlusu kim bilmiyorum ama birinin bu direklerin yolun ortasında ne işi olduğunu söylemesi ve kaldırılması için çalışma başlatması gerekiyor. Yarın alkollü bir sürücü direğe son sürat dalarsa ortaya çıkacak sıkıntının sorumluluğunu kimse almayacaktır.

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
28.05.2020
28.05.2020
28.05.2020
OZEL HABERLER