Öne Çıkan

15

1

Image

Yapılacak çalışmaları istişare ettiler
Isparta DSİ 18.Bölge Müdürü Rahmi Şahin, Bölge Müdür Yardımcısı Osman Erkan, Barajlar Şube Müdürü Halil Akar ve Proje İnşaat Şube Müdürü Ömer Açıkgöz,..

2

Image

‘Her zaman yanınızdayız’
Şehit yakınları ve gazileri kabul eden Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, şehitlerin yakınlarının emanet olduğunu ifade ederek, “Onların her zaman yan..

3

Image

Lider Fenerbahçe, Yüntaş’ın konuğu olacak
AXA Sigorta Efeler Voleybol Ligi’ndeki temsilcimiz Afyon Belediye Yüntaş, yarın kendi evinde lider Fenerbahçe HDI Sigorta’ya ev sahipliği yapacak...

4

Image

‘Bölgenin parlayan yıldızı olacak’

Şuhut Organize Sanayi Bölgesi Toplantısı’nda konuşan Belediye Başkanı Recep Bozkurt, Şuhut OSB’nin bölgenin parlayan yıldızı olacağını söyledi ..

5

Image

Potada rakibimiz Türk Telekom
ING Basketbol Süper Ligi’nin 5.haftasında HDI Sigorta Afyon Belediyespor bugün Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonu’nda ligin güçlü takımlarından Türk ..

6

Image

‘Şehit aileleri ve gaziler siyaset üstüdür’
MHP Merkez İlçe Başkanı Fahri Fevzi Kartal, Şehit ailelerinin ve gazilerin hiçbir siyasi partinin yan kuruluşu olmadığını ve olmayacağını söyledi..

7

Image

HES kodu alamayanlara yardım ediliyor
İçişleri Bakanlığı tarafından kamu kurum ve kuruluşlarından hizmet alırken vatandaşlarımızın alması gereken HES (Hayat Eve Sığar) kodunun zorunlu tutu..

8

Image

Şuhutlular kan bağışladı
Afyonkarahisar Valiliği ve Türkiye Afyonkarahisarlılar Platformu tarafından düzenlenen ‘Kan Ver Afyon’ kampanyasına Şuhutlu vatandaşlar yoğun ilgi gös..

9

Image

Yazar ve şairlerden ziyaret
Dinarlı yazar ve şairlerden Ayhan Kalkan, Yaşar Sağlam ve Abdurrahman Ertürk Belediye Başkanımız Nihat Sarı’ya teşekkür ziyaretinde bulundular. Başkan..

10

Image

‘İşletmelerimizi uygun hale getirelim’
ATSO Meclis Başkanı Merdivenci, iş adamlarını uyararak, “Lütfen maske, mesafe ve temizlik kuralına en üst düzeyde uyalım, çalışanlarımızı da bu doğrul..

11

Image

Fahriye Akagündüz ebediyete uğurlandı
Afyonkarahisar Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı, ATSO Meclis Üyesi Ali İhsan Çiloğlu’nun kayınvalidesi Fahriye Akagündüz vefat etti. ..

12

Image

İş yaşamında verimlilik eğitimi
ATSO KOBİ Akademisi etkinlik takvimi çerçevesinde İş Yaşamında Verimlilik ve Takım Ruhu Eğitimi, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın Youtube sa..

13

Image

Şehitler anıldı
Hakkari'de 2007 yılında şehit olan Piyade Uzman Çavuş Selçuk Gürdal ile Piyade Er Yavuz Öztürk şehadetlerinin 13'üncü yılında Dinar'daki kabirleri baş..

14

Image

Damızlık koç dağıtıldı
Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde 40 kişiye, 80 damızlık koç dağıtıldı...

15

Image

OSB’de imzalar atıldı
Sandıklı Organize Sanayi Bölgesi’nde yatırımları tamamlanan Aktürk Makine ve Kaya Elektrik, Elektronik Bilgisayar Cihazları’na ait şirketlerin tapu de..

16

Image

‘İstek Okulları Afyon için bir kazanım’
İstek Okulları Afyon heyetinin ziyaretinde konuşan Megabirlik Medya Temsilcisi Mehmet Emin Güzbey, İstek Okulları’nın Afyon için bir kazanım olduğunu ..

17

Image

‘Gururumuz oldunuz’
TÜBİTAK tarafından nisan ayında Konya'da yapılması gereken Bölge Finali Covid 19 pandemisi nedeniyle 13-15 Ekim 2020 tarihleri arasında online olarak..

İSTİFA NE ANLAMA GELİYOR | Mustafa Bayer | Gazete3.com.tr
Image

İSTİFA NE ANLAMA GELİYOR

Mustafa Bayer
24.09.2020

AK Parti Afyonkarahisar il Başkanı Hüseyin Sezen, haftaya damgasını vurdu. Sezen’in istifa açıklaması, Türkiye genelinde de yankı uyandırdı. Öyle ki, hafta sonu son ilçe kongrelerinin sonuncusu Dinar’da yapıldı. Kongreye partinin iki numarası yani teşkilat Başkanı Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir katıldı.

Kandemir, sakin bir üslupla yaptığı konuşmasında çok ince mesajlar verdi. Bu mesajlardan birisi de İl Başkanı Sezen’e yönelik yaptığı övgü dolu sözlerin arasındaydı. Sezen için ‘tam bir dava adamı” olarak nitelendiren Kandemir’in kendisi ile çok daha yakın çalışma imkânımız olabilir sözleri herkesin kulaklarında yer etti
.
Aradan tam 24 saat geçmişti ki; İl Başkanı olarak son kez basın mensuplarının karşısına geçen Hüseyin Sezen, “İstifa ediyorum” dedi. Bu karar herkesi şaşırttı. Yönetim kurulu üyeleri başta olmak üzere tüm AK Parti kadrolarını şok etti. Karar Türkiye genelinde de ses getirdi. Sosyal medya platformlarında günün konuşulan konularından olan Sezen’in istifasına –istifa ettirildi- diyen de var. -Ankara’da daha iyi bir göreve gelecek- diyen de var.

Sezen’in istifasının ardından en çok konuşulan –hatta daha öncede konuşuluyordu- il başkanı kim olur konusu. Bazı internet sitelerinde anket bile başlatıldı bu konuda. En çok konuşulan isim ise eski Merkez İlçe Başkanı, Belediye Meclis Üyesi Semai Kaya. Hüseyin Sezen varken az bir şans verilse de, Kaya’nın ismi en çok konuşulan isimlerin başında gelmeye başladı. Tabi ki, bir konu da var; ondan önce kim vekaleten de olsa İl Başkanlığı görevini yürütecek. Bu konuda öne çıkan bazı isimler var. Onları da daha sonra yazalım…

Her yazımızda koronavirüsü yazıyoruz. Bugün yazmazsak olmaz. Koronavirüs her geçen gün çemberi daraltıyor. Gün geçmiyor ki bir tanıdığımızın koronavirüse yakalandığını duymayalım. Haberler geliyor ama insanlarda hala bir vurdumduymazlık devam ediyor. Hala gençlerin sokakta tokalaştığını, hatta sarılıp kafa tokuşturduğunu bile görüyorum. Cumhurbaşkanı açıkladı; yeni tedbirler yolda. İş işten geçmeden tedbirlere uymalıyız. Dikkat etmeliyiz.

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
24.10.2020
24.10.2020
24.10.2020
OZEL HABERLER