Öne Çıkan

15

1

Image

AK Parti Şuhut ilçe yönetimi toplandı
AK Parti Şuhut İlçe Başkanlığı Başkan Ali Diren başkanlığında Haftalık Olağan İlçe Yürütme ve Yönetim Kurulu Toplantısını sosyal mesafe kurallarına uy..

2

Image

Avşar Maden Suları'na büyük ödül
Şehrimizin öncü markası ve ülkemizin yükselen değeri Avşar Doğal Maden Suyu ile Avşar Karadut & Frenk Üzümü aromalı içeceği Brüksel’de International T..

3

Image

'Maske ve sosyal mesafe çok önemli'
Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Duran, koronavirüsten korunma noktasında maske kullanımı ve sosyal mesafenin çok önemli olduğunu beli..

4

Image

Türkiye dünya şampiyonu
Dünya İnternet Klavye Şampiyonasında Türkiye 8 madalya kazanarak takım halinde dünya şampiyonu oldu..

5

Image

'Her zaman yanınızdayız'
Şuhut Devlet Hastanesi heyetini ağırlayan Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, belediye olarak sağlık çalışanlarının her zaman yanında olduklarını sö..

6

Image

5 ayda 122 milyon dolarlık ihracat
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, 2020’nin Mayıs ayında 18 milyon 456 bin dolarlık, 2020’nin ilk 5 ayında ..

7

Image

'Çiftçilere destek verilmeli'
Don olayı nedeniyle tarlalarındaki ekili ürünleri zarar gören çiftçilerle bir araya gelen CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, "Çiftçilerimiz..

8

Image

15 milyon 500 bin TL nakdi yardım
Afyonkarahisar'da koronavirüsle mücadele kapsamında Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından vatandaşlara 15 milyon 500 bin TL nakdi yardım ulaştırıldı ..

9

Image

'SÜRÜMDEN KAZANIN'
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, yeni açıklanan kredi paketlerinin önemli olduğunu söyleyerek firmalara fiyat artışı..

10

Image

'Yönetmelik iptal edilmeli'
Afyonkarahisar Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Bekir Özerdem, sigorta pazarını büyütmek adına Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın çıkardığı yönetmeliğin..

11

Image

'Çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz'
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 365 oda ve borsa başkanının katılımıyla vi..

12

Image

Tutulmaz'dan teşekkür belgesi
Vali Mustafa Tutulmaz, Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasına bağış yaparak destek veren Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı..

13

Image

Vatandaşlar çorbacılara akın etti
Afyonkarahisar’da Covid-19 nedeniyle kapalı olan lokantaların açılmasıyla birlikte kentte vatandaşlar sabahın ilk saatlerinden itibaren soluğu çorbacı..

14

Image

ATSO kurucu ortak olacak
Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi, İl Özel İdaresi'nin kurumsal katkılarının yanı sıra Orman ve Su İşleri Eski Bakanı, Cumhurbaşkanlı..

15

Image

Hırsız yakayı ele verdi
Afyonkarahisar'da 84 yaşındaki bir kadını darp ederek parasını çalan şahıs emniyet ekipleri tarafından yakalandı ..

16

Image

# POLİS KARŞILADI
Seyahat yasağının kalkmasıyla birlikte fuhuş şebekelerinin sosyal medya paylaşımları da arttı. Bunun üzerine harekete geçen Afyon Emniyet Müdürlüğü Ek..

17

Image

'Şehitlikler sular altında kalmayacak'
Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa İlçesi'nde yer alan Büyük Taarruzun yaşandığı bölgede, DSİ tarafından yapılması planlanan gölet projesi CHP Afyonkarahisar..

EMİRDAĞ- ŞUHUT- SULTANDAĞI | Mustafa Bayer | Gazete3.com.tr
Image

EMİRDAĞ- ŞUHUT- SULTANDAĞI

Mustafa Bayer
12.03.2020
AK Parti ilçe kongreleri geçtiğimiz hafta sonu da devam etti. Emirdağ, Şuhut ve Sultandağı kongrelerinde atama ile gelen ilçe başkanları bu kez seçilerek güven tazeledi.
Kongreleri incelemek istersek, üç kongre arasında en kalabalık ve heyecanlı kongre Emirdağ ilçe kongresiydi.
Yıllar sonra AK Parti belediyeciliği ile tanışan Afyonkarahisar’ın Avrupa’ya açılan kapısı Emirdağ’da müthiş bir heyecan hakimdi. Sabahın erken saatinde kongrenin yapılacağı salonu dolduran çok sayıda partili, gerek duruşları, gerek hareketleri ve gözlerine bakıldığında heyecanı her daim görülüyordu.
İlçe başkanı İsmail Dişiçürük ve Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, müthiş bir sinerji yakalamış görünüyordu. Emirdağ AK parti’yi sevmiş görünüyordu. Heyecanlılar idi. Mutlular idi. Emirdağ teşkilatının bu sinerjisi kongreye katılan protokole de yansıdı.
Şuhut kongresi ise her zaman ki gibi salonda sloganlarla yankılandı. İlçe başkanı Ali Diren’e ve Belediye Başkanı Recep Bozkurt’a sloganlı karşılama oldu. Ama bir Veysel Eroğlu’nun konuşmaya çıkışı vardı, fazla söze gerek yoktu. Protokol de Şuhut için daha bir özenliydi. Protokol sıralarında oturanların büyük bir bölümünde Şuhutluların olması divan başkanı Kurtcan Çelebi’nin de dikkatini çekti.
Her zaman olduğu gibi kongre dolu salonda yapıldı. Mevcut başkan Ali Diren tekrar koltuğuna seçilmiş olarak oturdu ve güven tazeledi.
Sultandağı’nda ise ayrı bir hava vardı. Henüz AK Partililer Sultandağı’nda yerel iktidar olduklarının çok fakında değil gibiydiler. Belediye Başkanı Mehmet Aldırmaz, enkaz olarak aldığı belediyeyi adam etme telaşında görünürken, ilçede devrim yapan İlçe Başkanı Mustafa Genç ise bu kadar kalabalık protokolü ağırlamanın heyecanını yaşıyordu.
AK Parti il teşkilatının kalabalık bir şekilde kongreye katılımı ilçeye sahip çıktığının da bir göstergesiydi. Yıllar sonra kazanılan belediye başkanlığını bırakmayı düşünmediğini kongrede verdiği mesajlarla gösteren AK Parti kurmaları, ilçe başkanına da belediye başkanına da yalnız olmadığını hissettirdi kongrede.
Geçtiğimiz hafta sonunda yapılan üç ilçe kongresi daha önce yapılan kongrelerden farklıydı. Havası, heyecanı, ortaya yaydığı enerjisi aynı değildi.

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
28.05.2020
28.05.2020
28.05.2020
OZEL HABERLER