Öne Çıkan

15

1

Image

‘Antalya’dan sonra Afyon’u tercih edin’

Rusya’dan Afyonkarahisar’a gelen turizm heyetini ağırlayan Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser; Rus tur..

2

Image

Hırsızlar yakayı ele verdi

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, son bir ayda Afyonkarahisar’da 4 ev ile 3 otomobil soygunu yapan kişilerin p..

3

Image

Gazilerden yerli kamyona tam not

İlimiz İscehisar ilçesinde, mermer ve mermer makinaları konusunda sektörün önde gelen büyük firmalarından, aynı zamanda yerli üretime destek olan..

4

Image

‘UTP ile suç oranları azaldı’

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, 2016 yılında uygulamaya konulan Uygulama Takip Projesi (UTP) ile başta terör olmak üzere asayiş, kaçakçılık ve..

5

Image

‘Üniversiteler bölgelerin itici gücü’
Afyon Kocatepe Üniversitesi Danışma Kurulu’nun 4. toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, üniversitelerin bilimsel çalışmalar yapılan alanları ol..

6

Image

‘Yumurta üretimimiz kıskanılıyor’

Yumurta sektörünün sorunlarının ve çözüm önerilerinin konuşulduğu 4.Yumurta Zirvesi’nde konuşan Yum-Bir Başkanı İbrahim Afyon, Türkiye’nin yumurt..

7

Image

Gazeteler kapanıyor ekranlar kararıyor

Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun Başkanlar Konseyi Toplantısı’nda özellikle yerel basının zor durumda olduğu ve pek çok gazete ile televizyonu..

8

Image

Kızılören teşkilatından ziyaret

Kızılören AK Parti İlçe Teşkilatı Başkan Mustafa Çöl’ü makamında ziyaret etti...

9

Image

‘Staj desteği vereceğiz’

DoubleTree by Hilton Afyonkarahisar Genel Müdürü Sayit Önay ve Satış ve Pazarlama Müdürü Seçkin Beksarı, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Turizm..

10

Image

‘Halk getirdi halk indirir’

AK Parti İl Başkanlığı’nda bir konferans veren Yazar Emine Şenlikoğlu, bazı kesimlerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı indirmeye çalıştığını..

11

Image

Öğrenci için nota sistemini öğrendi

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet Konservatuvarı Türk Halk Müziği bölümünde görev yapan öğretim elemanı Emrah Kalın, görme engelli öğrenci..

12

Image

‘Şehre katkı sunmak istiyoruz’

Türkeli Gazetesi sahiplerinden Önder Artuk, Türkeli Gazetesi aracılığıyla Afyonkarahisar’a katkı sunmak istediklerini söyledi. ..

13

Image

Kütüphanede drama eğitimi
Sandıklı Halk Kütüphanesinde öğrencelere drama eğitimi veriliyor.
..

14

Image

‘Var gücümüzle çalışıyoruz’

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna: “Bütün insanlığın; adalet, huzur, barış ve refaha kavuşması için var gücümüzle çalışıyoruz”..

15

Image

Elif bebek 6 aylık oldu

Kocaeli’nin Derince ilçesinde “cranium bifidum” (ikiz kafa) teşhisi konulan ve temmuzda ameliyatla başından 1 kilo 250 gramlık kitle alınan Elif ..

16

Image

‘Bu bütçe, memurun bütçesi değil’

Kamu Sen İl Temsilcisi Mehmet Demir; 2020 yılı bütçesinin, memurun bütçesi olmadığını söyledi. ..

17

Image

Akılcı ilaç kullanımı eğitimi

İl Sağlık Müdürlüğü Akılcı İlaç Kullanımı İl Koordinatörlüğü tarafından evde sağlık birimlerinde görev yapan sağlık personellerine yönelik “Akılc..

Canlar gitmesin, alt geçitler yapılsın | Mustafa Bayer | Gazete3.com.tr
Image

Canlar gitmesin, alt geçitler yapılsın

Mustafa Bayer
12.10.2019

Geçtiğimiz Cuma akşamı Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi önünde meydana gelen elim trafik kazası herkesi üzüntüye boğdu. Hayatının baharında bir genç aramızdan zamansız ayrıldı. Bir diğer genç ise hastanede yaşam savaşı veriyor.
Kazanın yaşandığı yer binlerce üniversite öğrencisinin kaldığı Erenler Mahallesi ile ANS Kampüsü arasındaki Eskişehir karayolu. Buradan günde binlerce araç geçiyor. Çevre yolu bağlantılı bir yol olduğu için araçların birçoğu yaya yoğunluğu olan bölgeye göre çok hızlı geçiyor. Bu yolda bu tür kazaların önüne geçilmesi için alt veya üst geçiş yapılması şart. Görsel zenginlik ve kullanım açısından bakıldığında en uygunu alt geçit olarak görülüyor. Bu konuda bence daha önce defalarca dile getirilen alt geçit yapımı biran önce hayata geçirilmeli. Diyeceksiniz ki; ‘Üst geçit var ama kullanan yok’, Çok doğru kullanan çok az. Ama insan hayatını şu bahaneye sığınarak ucuza indirgemeyelim. Yolun tasarruf hakkının karayollarında olduğu dikkate alınınca bence bu doğrultuda en kısa zamanda hazırlanacak bir rapor Karayolları 3. Bölge Müdürlüğü’ne sunulmalıdır.
Kazalara sadece araç sürücüleri neden olmuyor. Maalesef biz yayaların da sürücüler kadar dikkatli olması lazım. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte her yetişkin bireyin elinde olan telefonlar bizi hayattan koparacak hatalar yapmamıza neden olabilir. Özellikle sokakta cep telefonuna bakarak ilerlemek, kulaklık takarak gezmek kendimizi kazaların içinde bulmamıza neden olabilir. Emniyet Genel Müdürlüğü’nden zaman zaman MOBESE’ler tarafından kaydedilen görüntüler yayınlanıyor. Bu görüntülerde kulaklıkla dolaşan veya telefon ile uğraştığı için çukura düşen, aracın altında kalan bir sürü kaza görüntüsü izliyoruz. Aman dikkat!. Teknoloji, hayatımızı kısaltacak araçlar olmasın.
-Jandarma’nın başarısı
Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı, son yıllarda teknolojinin de desteği ile başarılı çalışmalarını katlıyor. Geçtiğimiz gün Afyonkarahisar Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada Jandarma tarafından yapılan operasyonlar ve elde edilen sonuçlarla ilgili bilgiler verildi. Veriler incelendiğinde kişiye ve mala karşı işlenen suçlarda yaşanan azalma ve olayların faillerinin bulunmasındaki başarı artışı dikkat çekti.
Özellikle Jandarmanın görev alanında bulunan kırsal alanda yaşanan hayvan hırsızlığı olaylarındaki azalma hem, köylerdeki yetiştiricileri rahatlattı, hem de jandarmaya olan güvenin artmasına neden oldu. Dün yine valilik kanalı ile gelen asayiş bülteninde bir vatandaşın kaybolan ineklerinin drone olanak adlandırılan insansız hava araçları yardımı ile yapılan görüntüleme ile kısa zamanda bulunarak sahibine teslim edildi.
Jandarma teşkilatında yaşanan bu başarıda ekiplerin üstün gayreti birinci etken tabiî ki ama teşkilatın da profesyonel kadrolara dönmesi ile birlikte bu başarı giderek artıyor.

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
13.11.2019
13.11.2019
13.11.2019
OZEL HABERLER