Öne Çıkan

15

1

Image

Vatandaşlar çorbacılara akın etti
Afyonkarahisar’da Covid-19 nedeniyle kapalı olan lokantaların açılmasıyla birlikte kentte vatandaşlar sabahın ilk saatlerinden itibaren soluğu çorbacı..

2

Image

Hırsız yakayı ele verdi
Afyonkarahisar'da 84 yaşındaki bir kadını darp ederek parasını çalan şahıs emniyet ekipleri tarafından yakalandı ..

3

Image

Bir Yıldız Doğuyor da sona yaklaşıldı
İş insanı ve “Bir Yıldız Doğuyor” çalışmasının koordinatörü Hüseyin Özharputlu’nun girişimiyle başlatılan, Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Bel..

4

Image

'Şehitlikler sular altında kalmayacak'
Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa İlçesi'nde yer alan Büyük Taarruzun yaşandığı bölgede, DSİ tarafından yapılması planlanan gölet projesi CHP Afyonkarahisar..

5

Image

Şehit Çubuk kabri başında anıldı
01.06.2019 tarihinde Iğdır’ın Aralık ilçesi İran sınırı yakınlarında güvenlik görevlileri ile teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Şehit Piyade U..

6

Image

# POLİS KARŞILADI
Seyahat yasağının kalkmasıyla birlikte fuhuş şebekelerinin sosyal medya paylaşımları da arttı. Bunun üzerine harekete geçen Afyon Emniyet Müdürlüğü Ek..

7

Image

Parklar yeniden açıldı

Sandıklı ilçesinde pandemi süreciyle birlikte faaliyetlerine geçici olarak ara veren; Cumhuriyet Park, Kent Park ve Konak Park dün sosyal mesafe ..

8

Image

'G20 içinde en çok büyüme bizde'
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Sezen, dünyada birçok ülkenin ekonomisi koronavirüs nedeniyle ciddi anlamda daralma yaşarken, Avrupa Birli..

9

Image

'27 milyon TL katkı hedefleniyor'
Çobanlar Seyitler Sulaması Yenileme inşaatı ile ilgili olarak açıklama yapan DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, projenin tamamlanması ile 31 bin 150 dekar ..

10

Image

ATSO kurucu ortak olacak
Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi, İl Özel İdaresi'nin kurumsal katkılarının yanı sıra Orman ve Su İşleri Eski Bakanı, Cumhurbaşkanlı..

11

Image

'Yollar Afyon Gaymağı gibi'
Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar'a son 18 yılda muazzam yollar yapı..

12

Image

Hakan Bahçeci sevenlerini üzdü
Dünya Bakliyat Konfederasyonu Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve Hakan Agro Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Bahçeci Dubai’de geçirdiği kalp krizi sonrasında..

13

Image

'Potansiyellerimizle öne çıkacağız'
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, yeni normalleşme sürecinde Afyonkarahisar'ın potansiyelleriyle öne çıkac..

14

Image

'Milletimiz asla unutmayacaktır'
27 Mayıs 1960 darbesinin yıldönümü dolayısıyla bir açıklama yapan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, "Türlü baskılarla sindiri..

15

Image

Genel Müdür Aktaş denetlemeler yaptı

Vali Mustafa Tutulmaz, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş ve beraberindeki heyet ile birlikte Afyonkarahisar Girişi Susuz Kavşağı Pandemi Uygulama..

16

Image

'Sivil siyaseti katlettiler'
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, “27 Mayıs 1960’da milli iradeye darbe indiren cuntanın Yassıada’da işlediği cinayetin ardından sivil siyaseti mahkû..

17

Image

'O yol belediyenin imar alanında'
İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban ve İhsaniye İGM Üyesi İrfan Seçen, Döğer Belediyesi'nin, İl Özel İdaresi'ne yaptırmak istediği yolun, beled..

Canlar gitmesin, alt geçitler yapılsın | Mustafa Bayer | Gazete3.com.tr
Image

Canlar gitmesin, alt geçitler yapılsın

Mustafa Bayer
12.10.2019

Geçtiğimiz Cuma akşamı Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi önünde meydana gelen elim trafik kazası herkesi üzüntüye boğdu. Hayatının baharında bir genç aramızdan zamansız ayrıldı. Bir diğer genç ise hastanede yaşam savaşı veriyor.
Kazanın yaşandığı yer binlerce üniversite öğrencisinin kaldığı Erenler Mahallesi ile ANS Kampüsü arasındaki Eskişehir karayolu. Buradan günde binlerce araç geçiyor. Çevre yolu bağlantılı bir yol olduğu için araçların birçoğu yaya yoğunluğu olan bölgeye göre çok hızlı geçiyor. Bu yolda bu tür kazaların önüne geçilmesi için alt veya üst geçiş yapılması şart. Görsel zenginlik ve kullanım açısından bakıldığında en uygunu alt geçit olarak görülüyor. Bu konuda bence daha önce defalarca dile getirilen alt geçit yapımı biran önce hayata geçirilmeli. Diyeceksiniz ki; ‘Üst geçit var ama kullanan yok’, Çok doğru kullanan çok az. Ama insan hayatını şu bahaneye sığınarak ucuza indirgemeyelim. Yolun tasarruf hakkının karayollarında olduğu dikkate alınınca bence bu doğrultuda en kısa zamanda hazırlanacak bir rapor Karayolları 3. Bölge Müdürlüğü’ne sunulmalıdır.
Kazalara sadece araç sürücüleri neden olmuyor. Maalesef biz yayaların da sürücüler kadar dikkatli olması lazım. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte her yetişkin bireyin elinde olan telefonlar bizi hayattan koparacak hatalar yapmamıza neden olabilir. Özellikle sokakta cep telefonuna bakarak ilerlemek, kulaklık takarak gezmek kendimizi kazaların içinde bulmamıza neden olabilir. Emniyet Genel Müdürlüğü’nden zaman zaman MOBESE’ler tarafından kaydedilen görüntüler yayınlanıyor. Bu görüntülerde kulaklıkla dolaşan veya telefon ile uğraştığı için çukura düşen, aracın altında kalan bir sürü kaza görüntüsü izliyoruz. Aman dikkat!. Teknoloji, hayatımızı kısaltacak araçlar olmasın.
-Jandarma’nın başarısı
Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı, son yıllarda teknolojinin de desteği ile başarılı çalışmalarını katlıyor. Geçtiğimiz gün Afyonkarahisar Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada Jandarma tarafından yapılan operasyonlar ve elde edilen sonuçlarla ilgili bilgiler verildi. Veriler incelendiğinde kişiye ve mala karşı işlenen suçlarda yaşanan azalma ve olayların faillerinin bulunmasındaki başarı artışı dikkat çekti.
Özellikle Jandarmanın görev alanında bulunan kırsal alanda yaşanan hayvan hırsızlığı olaylarındaki azalma hem, köylerdeki yetiştiricileri rahatlattı, hem de jandarmaya olan güvenin artmasına neden oldu. Dün yine valilik kanalı ile gelen asayiş bülteninde bir vatandaşın kaybolan ineklerinin drone olanak adlandırılan insansız hava araçları yardımı ile yapılan görüntüleme ile kısa zamanda bulunarak sahibine teslim edildi.
Jandarma teşkilatında yaşanan bu başarıda ekiplerin üstün gayreti birinci etken tabiî ki ama teşkilatın da profesyonel kadrolara dönmesi ile birlikte bu başarı giderek artıyor.

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
28.05.2020
28.05.2020
28.05.2020
OZEL HABERLER