Öne Çıkan

15

1

Image

AK Parti Şuhut ilçe yönetimi toplandı
AK Parti Şuhut İlçe Başkanlığı Başkan Ali Diren başkanlığında Haftalık Olağan İlçe Yürütme ve Yönetim Kurulu Toplantısını sosyal mesafe kurallarına uy..

2

Image

Avşar Maden Suları'na büyük ödül
Şehrimizin öncü markası ve ülkemizin yükselen değeri Avşar Doğal Maden Suyu ile Avşar Karadut & Frenk Üzümü aromalı içeceği Brüksel’de International T..

3

Image

'Maske ve sosyal mesafe çok önemli'
Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Duran, koronavirüsten korunma noktasında maske kullanımı ve sosyal mesafenin çok önemli olduğunu beli..

4

Image

Türkiye dünya şampiyonu
Dünya İnternet Klavye Şampiyonasında Türkiye 8 madalya kazanarak takım halinde dünya şampiyonu oldu..

5

Image

'Her zaman yanınızdayız'
Şuhut Devlet Hastanesi heyetini ağırlayan Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, belediye olarak sağlık çalışanlarının her zaman yanında olduklarını sö..

6

Image

5 ayda 122 milyon dolarlık ihracat
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, 2020’nin Mayıs ayında 18 milyon 456 bin dolarlık, 2020’nin ilk 5 ayında ..

7

Image

'Çiftçilere destek verilmeli'
Don olayı nedeniyle tarlalarındaki ekili ürünleri zarar gören çiftçilerle bir araya gelen CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, "Çiftçilerimiz..

8

Image

'SÜRÜMDEN KAZANIN'
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, yeni açıklanan kredi paketlerinin önemli olduğunu söyleyerek firmalara fiyat artışı..

9

Image

15 milyon 500 bin TL nakdi yardım
Afyonkarahisar'da koronavirüsle mücadele kapsamında Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından vatandaşlara 15 milyon 500 bin TL nakdi yardım ulaştırıldı ..

10

Image

'Yönetmelik iptal edilmeli'
Afyonkarahisar Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Bekir Özerdem, sigorta pazarını büyütmek adına Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın çıkardığı yönetmeliğin..

11

Image

'Çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz'
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 365 oda ve borsa başkanının katılımıyla vi..

12

Image

Tutulmaz'dan teşekkür belgesi
Vali Mustafa Tutulmaz, Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasına bağış yaparak destek veren Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı..

13

Image

Vatandaşlar çorbacılara akın etti
Afyonkarahisar’da Covid-19 nedeniyle kapalı olan lokantaların açılmasıyla birlikte kentte vatandaşlar sabahın ilk saatlerinden itibaren soluğu çorbacı..

14

Image

ATSO kurucu ortak olacak
Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi, İl Özel İdaresi'nin kurumsal katkılarının yanı sıra Orman ve Su İşleri Eski Bakanı, Cumhurbaşkanlı..

15

Image

Hırsız yakayı ele verdi
Afyonkarahisar'da 84 yaşındaki bir kadını darp ederek parasını çalan şahıs emniyet ekipleri tarafından yakalandı ..

16

Image

# POLİS KARŞILADI
Seyahat yasağının kalkmasıyla birlikte fuhuş şebekelerinin sosyal medya paylaşımları da arttı. Bunun üzerine harekete geçen Afyon Emniyet Müdürlüğü Ek..

17

Image

'Şehitlikler sular altında kalmayacak'
Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa İlçesi'nde yer alan Büyük Taarruzun yaşandığı bölgede, DSİ tarafından yapılması planlanan gölet projesi CHP Afyonkarahisar..

AFYONLU YOK MU? | Mustafa Bayer | Gazete3.com.tr
Image

AFYONLU YOK MU?

Mustafa Bayer
25.02.2020
Yöresel Ürünler Satış üniteleri ve sosyal tesislerinin, Afyonkarahisar –Antalya karayolu üzerinde Aralık 2017 yılında dönemin Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu tarafından temeli atıldı. Bölge insanına önemli katkılar sunması hedeflenen ve bu yönde projelendirilen yatırıma Bakan Veysel Eroğlu da büyük önem verdi.

Aradan geçen süre içinde bitirilen yatırımın sessiz sedasız Manisalı bir işletmeciye verildiği söyleniyor. Resmi bir açıklama yapılmadı. Bununla ilgili bir ihale süreci oldu mu o da bilinmiyor.

Yaşanan kiralama işi çok fazla Afyonkarahisar’a duyurulmadan yapılması kentte rahatsızlık yarattığı konuşuluyor. Bölge insanına katkı sağlaması için yapılan yatırımın bölge insanından habersiz yapılması kimin tasarrufunda o da Afyon kamuoyu tarafından merak ediliyor.

Eğer iddialar doğru ise, Afyonkarahisar’da oranın işletmesini yapacak kimse yok mu? Da onun için Manisalı’ya veriliyor? Bu konunun açıklığa kavuşturulması gerekir. Bu konuyla ilgili kiralama talimatının bizzat Bakan Pakdemirli tarafından yapıldığı ileri sürülen bir diğer bilinmeyen yönü.

ANKARA’DA HAREKETLİLİK

Bir dönem, Ankara kulislerinde kabine değişikliği çok sık konuşulan bir konuydu. Aradan geçen 4-5 ayda beklenen değişiklik ne yazık ki olmadı. Cumhurbaşkanlığı’ndan bununla ilgili “Kamuoyu istiyor diye bakan değiştirecek değiliz” açıklamaları yapıldı. Bu açıklama ile unutulan Bakanlar Kurulu’ndaki değişiklik konusu Ankara’da yine konuşulmaya başlandığına dair bilgiler geliyor.

Ankara’daki haber kaynaklarımız geçtiğimiz hafta içinde yaşanan değişiklik beklentisi ve açıklanmasının önümüzdeki günlere ertelendiğini belirtiyor. Unutulmaya yüz tutan bu konuda Cumhurbaşkanı ansızın bir açıklama yaparak bakanlar kurulunu değiştirdim derse şaşırmayalım. Değişiklik yaşanması beklenen bakanlıklar içinde sürpriz de olabileceği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Hiç kimsenin beklemediği bazı bakanlıklarda değişim yaşanabilir. Bizden söylemesi ‘hadi be!’ demeyin.


BATARYANIZ DOLU GELİN

Afyonkarahisar’da kongre heyecanı yaşayan tek parti AK Parti değil. Ana muhalefet partisi CHP’de de İl Başkanlığı için kıyasıya ve bol adaylı bir kongre süreci yaşanıyor. 5 adayın yarıştığı başkanlık koltuğu için dananın kuyruğu 1 Mart Pazar günü kopacak. Tabi CHP kongresi olunca ister istemez insanın aklına kavga gürültü de gelmiyor değil. Umarım kavga dövüş olmaz. Sakin bir kongre süreci geçiririz. Ama siz yine de cep telefonlarınızı şarj ederek gelin. Ölümsüzleştirmek zorunda kalacağınız anlar çok fazla olabilir.

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
28.05.2020
28.05.2020
28.05.2020
OZEL HABERLER