Öne Çıkan

15

1

Image

‘Afyon’u turizmin başkenti yapacağız’
Vali Gökmen Çiçek, TBMM’deki Afyonkarahisar’ın tarihi, turistik, kültürel ve ekonomik değeriyle ilgili olarak konuşma yapan AK Parti Afyonkarahisar Mi..

2

Image

‘Ayazini cazibe merkezi olacak’
Ayazini’de yapılan çalışmalar hakkında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde konuşan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, çalışmaları..

3

Image

Üniformalarıyla nikah masasına oturdular
Çay ilçesinde görev yapan jandarma astsubay çift, nikah masasına gelinlik ve damatlık yerine çok sevdikleri üniformalarıyla oturdu..

4

Image

‘201 adet toplanma alanımız var’
Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durumu (AFAD) Müdürü Mehmet Buldan, olası bir afet riskine karşı kentte 201 acil toplanma alanı, 27’de çatır-konteynır ..

5

Image

Eğitime büyük destek
Afyonkarahisar Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şubesi iş birliğinde beşincisi düzenlenen ‘Kitap Okuma Ya..

6

Image

‘Geleceği hep beraber inşa edeceğiz’
Dinar’daki mimarlar ve inşaat mühendisleriyle bir araya gelen Belediye Başkanı Nihat Sarı, Dinar ilçesinin geleceğini hep beraber inşa edeceklerini sö..

7

Image

‘Afyon’un ismini duyurmak için gayret gösteriyoruz’
Ayazini’de inceleme yapan Vali Gökmen Çiçek ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyon’un isminin duyurulması noktasında var güçleriyle gayret gösterdik..

8

Image

Adım atılmadık yer bırakmadı
Vali Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar’da bazı ziyaretlerde bulunarak inceleme yaptı. Vali Çiçek, kentte adım atmadık yer bırakmadı ..

9

Image

Mizanını göndermeyene ödenek aktarılmayacak
İl Genel Meclisi mart ayı ilk oturumunda meclise sunulan bir önerge görüşüldü. Önergede bazı birliklerin hesaplarındaki paraları kullanmadıkları, İl Ö..

10

Image

‘Üreten kadınlarımızın yanındayız’
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Emirdağ Kadın Kooperatifini ziyaret etti. Üretici kadınlar ile bir araya gelerek sohbet eden Başkan Koyuncu, ..

11

Image

‘Van’a 2 milyar 670 milyon TL’lik yatırımlar yaptık’
Orman ve Su İşleri eski Bakanı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Van’a yapılan orman ve su yatırımları hakkında açıklamal..

12

Image

İş birliği yapılacak
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Afyonkarahisar Necat Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı ve Eğitim Fakültesi Dr. Öğr. Ü..

13

Image

Sosyal mesafe unutuldu
Şuhut ilçesinde bankalar önünde işlem yapmak isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. Kuyruklarda zaman zaman sosyal mesafenin unutulması ise dik..

14

Image

HAYRAN KALDILAR
Türkiye'nin farklı şehirlerinde yaşayan off-road tutkunları, gizemlisehirafyon gezisinin son gününü Ayazini ve Emre Gölü’ne ayırdı. 2 gün boyunca Afyo..

15

Image

‘Cumhur İttifakı ruhuyla hizmet ediyoruz’
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay ve il yönetimi, Milliyetçi Hareket Partisi İl Kongresinde tekrar il başkanlığı görevine seçil..

16

Image

‘Ticari ilişkilerin gelişmesinde Afyonkarahisar öne çıkacak’
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret eden Bangladeş Ankara Büyükelçisi Mosud Mannan, Türkiye ile Bangladeş arasındaki dostluk ilişkilerin..

17

Image

Vali Çiçek’e ziyaretler
Vali Gökmen Çiçek, konuklarını makamında kabul ederek, Afyonkarahisar’la ilgili konularda görüş alışverişi yaptı ..

MİNNETTARIZ | Ferhat Yüksel | Gazete3.com.tr
Image

MİNNETTARIZ

Ferhat Yüksel
26.11.2020
“Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Gönül dostlarımıza selam olsun…
Dün 24 Kasım Öğretmenler Günüydü. Hayatı tanımaya başladığımız zamanların en önemli şahitleridir öğretmenlerimiz. Ailemizde anne, baba ve kardeşlerimizden sonra ilk tanıdığımız yabancı; daha sonra en sevdiğimiz insan olan öğretmenlerimizin günüydü. Her 24 Kasım’da o ilk zamanlar aklımıza geliyor. İlkokul arkadaşlarımızla geçmişi yad ederken, o anıları da tazeliyoruz elbette. Bizim de bir öğretmenimiz vardı. Adı Recep Yılmaz. Zaman zaman çok kızdırsak da, O bizi hep severdi. İlkokul 3. Sınıfa kadar onunla sürdürmüştük eğitim hayatımızı… Daha sonra Şaban Altındal, Eyüp Özdemir, Muammer Tunç, Zafer Selçuk Argun, Necati Taşpınar… Her birinin bizde hakkı büyüktür. Ne yapsak ödeyemeyiz. Buradan öğretmenlerimi sevgi ve saygıyla anıyorum. Soğuk kış günlerinin uzun süren teneffüslerinde bizlerle birlikte bahçede vakit geçirirdik. Şimdi bir araya geldiğimizde o günleri gülümseyerek anıyoruz.
++++
Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Öğretmenler, Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür, nesiller ister” diyerek insan hayatında eğitimin ne kadar önemli olduğuna vurgu yapmıştır. Hayatımızın her alanı bir eğitim ama okulda aldığımız eğitim bir başka tabiî ki… Burada bizlere düşen görev aklı başında bir birey olarak ülkemizin geleceği için işimizi her daim daha iyi yapmaktır. Eğitim hayatının en temel öğelerini bununla devam ettirmiş oluruz. Yıllar öncesinden bilemiyoruz elbette hangi mesleği seçeceğimize. Benim gönlümde yatan bir meslekti öğretmenlik. Ama şimdi “Basın mensubu olarak, kamuoyuna bilgi vermek, vatandaşlarla her şeyi paylaşmak daha güzelmiş” diye düşünüyorum. İyi ki de bu meslek beni bulmuş, bende bu yolda devam etmişim. Bir söz var, ‘Sevdiğiniz işi yapıyorsanız, ömür boyu çalışmamışsınızdır’ diye... Gerçekten de öyle. Sıkıntılı zamanlar diğer mesleklere göre olsa da bugün beni bu mesleğe getiren eğitim hayatıma teşekkürü bir borç biliyorum. Ve tabi bunu öncelikle Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve onun kurduğu Cumhuriyet’e borçlu olduğumuzu da belirtmek istiyorum. Bütün öğretmenlerimizin gününü kutluyor, hepsinin ellerinden öpüyorum. Onlar gerçekten çok kutsal bir mesleği icra ediyorlar.
Sevgiyle kalın… Umutla kalın…Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
22.02.2021
22.02.2021
22.02.2021
OZEL HABERLER