Öne Çıkan

15

1

Image

Yapılacak çalışmaları istişare ettiler
Isparta DSİ 18.Bölge Müdürü Rahmi Şahin, Bölge Müdür Yardımcısı Osman Erkan, Barajlar Şube Müdürü Halil Akar ve Proje İnşaat Şube Müdürü Ömer Açıkgöz,..

2

Image

‘Her zaman yanınızdayız’
Şehit yakınları ve gazileri kabul eden Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, şehitlerin yakınlarının emanet olduğunu ifade ederek, “Onların her zaman yan..

3

Image

Lider Fenerbahçe, Yüntaş’ın konuğu olacak
AXA Sigorta Efeler Voleybol Ligi’ndeki temsilcimiz Afyon Belediye Yüntaş, yarın kendi evinde lider Fenerbahçe HDI Sigorta’ya ev sahipliği yapacak...

4

Image

‘Bölgenin parlayan yıldızı olacak’

Şuhut Organize Sanayi Bölgesi Toplantısı’nda konuşan Belediye Başkanı Recep Bozkurt, Şuhut OSB’nin bölgenin parlayan yıldızı olacağını söyledi ..

5

Image

Potada rakibimiz Türk Telekom
ING Basketbol Süper Ligi’nin 5.haftasında HDI Sigorta Afyon Belediyespor bugün Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonu’nda ligin güçlü takımlarından Türk ..

6

Image

‘Şehit aileleri ve gaziler siyaset üstüdür’
MHP Merkez İlçe Başkanı Fahri Fevzi Kartal, Şehit ailelerinin ve gazilerin hiçbir siyasi partinin yan kuruluşu olmadığını ve olmayacağını söyledi..

7

Image

HES kodu alamayanlara yardım ediliyor
İçişleri Bakanlığı tarafından kamu kurum ve kuruluşlarından hizmet alırken vatandaşlarımızın alması gereken HES (Hayat Eve Sığar) kodunun zorunlu tutu..

8

Image

Şuhutlular kan bağışladı
Afyonkarahisar Valiliği ve Türkiye Afyonkarahisarlılar Platformu tarafından düzenlenen ‘Kan Ver Afyon’ kampanyasına Şuhutlu vatandaşlar yoğun ilgi gös..

9

Image

Yazar ve şairlerden ziyaret
Dinarlı yazar ve şairlerden Ayhan Kalkan, Yaşar Sağlam ve Abdurrahman Ertürk Belediye Başkanımız Nihat Sarı’ya teşekkür ziyaretinde bulundular. Başkan..

10

Image

‘İşletmelerimizi uygun hale getirelim’
ATSO Meclis Başkanı Merdivenci, iş adamlarını uyararak, “Lütfen maske, mesafe ve temizlik kuralına en üst düzeyde uyalım, çalışanlarımızı da bu doğrul..

11

Image

Fahriye Akagündüz ebediyete uğurlandı
Afyonkarahisar Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı, ATSO Meclis Üyesi Ali İhsan Çiloğlu’nun kayınvalidesi Fahriye Akagündüz vefat etti. ..

12

Image

İş yaşamında verimlilik eğitimi
ATSO KOBİ Akademisi etkinlik takvimi çerçevesinde İş Yaşamında Verimlilik ve Takım Ruhu Eğitimi, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın Youtube sa..

13

Image

Şehitler anıldı
Hakkari'de 2007 yılında şehit olan Piyade Uzman Çavuş Selçuk Gürdal ile Piyade Er Yavuz Öztürk şehadetlerinin 13'üncü yılında Dinar'daki kabirleri baş..

14

Image

Damızlık koç dağıtıldı
Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde 40 kişiye, 80 damızlık koç dağıtıldı...

15

Image

OSB’de imzalar atıldı
Sandıklı Organize Sanayi Bölgesi’nde yatırımları tamamlanan Aktürk Makine ve Kaya Elektrik, Elektronik Bilgisayar Cihazları’na ait şirketlerin tapu de..

16

Image

‘İstek Okulları Afyon için bir kazanım’
İstek Okulları Afyon heyetinin ziyaretinde konuşan Megabirlik Medya Temsilcisi Mehmet Emin Güzbey, İstek Okulları’nın Afyon için bir kazanım olduğunu ..

17

Image

‘Gururumuz oldunuz’
TÜBİTAK tarafından nisan ayında Konya'da yapılması gereken Bölge Finali Covid 19 pandemisi nedeniyle 13-15 Ekim 2020 tarihleri arasında online olarak..

KUTLAMAYANLARA DA KUTLU OLSUN | Ferhat Yüksel | Gazete3.com.tr
Image

KUTLAMAYANLARA DA KUTLU OLSUN

Ferhat Yüksel
07.11.2019

Gönül dostlarımıza selam olsun…
Biliyorsunuz geçtiğimiz hafta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı coşkuyla ve büyük bir sevgiyle kutladık. Yurdun dört bir köşesinde kutlamalar vardı elbette. İstanbul zaten bir hafta öncesinden başlamıştı kutlamalara. İstanbul başta olmak üzere Başkentimiz Ankara, İzmir gibi birçok ilimizde görsel şölenler ve kutlamalar mevcuttu. Hele İzmir Ödemiş yine göğsümüzü kabarttı. 2 bin gönüllü Cumhuriyet Bayramı nedeniyle hep birlikte zeybek oynamışlardı…
++++
7’den 70’e herkes bu coşkuyu yüreğinde hissetti elbette… Önceki yıllara göre daha farklı bir coşku vardı sanki. Gerek sosyal medya, gerekse güncel hayatta bunu hissedebilmek olağanüstü bir şeydi benim için. Çünkü bana göre Cumhuriyet, bizim için her şeydi; barıştı, özgürlüktü, demokrasiydi, kardeşlikti, vatandı, bayraktı, sevgi ve saygıydı, Atatürk’tü… Bizi biz yapan değerler bütünüydü. Yaşlı dedelerimizin dilinden dinlediğimiz en güzel geçmişimizdi Cumhuriyet. Nasıl olurda ona sahip çıkmazdık? Atalarımız bugünleri bizlere bırakmak için canı pahasına yurdumuzu savunmuş, düşmanları topraklarımızdan atmışlardı. Buraya kadar her şey çok güzeldi…
++++
Günümüzde bunu hala anlamamış, anlayamamış veya anlamak istemeyen bazı kesimler veya insanlar diyeyim var… Bir paylaşımda görmüştüm. ‘Geçmişini kaybedenler bugünü bayram olarak kutluyorlar’ gibi bir takım saçma sapan şeyler yazmışlardı. Bugün o sözü bile yazma imkanına sahip olan kişi bunu Cumhuriyete borçlu olduğunu unutuyor. Ortadoğu bataklığını, Suriye’yi ve birçok ülkede yaşananları görüyoruz ve gördükçe de bu topraklarda özgürce yaşadığımız için şükrediyoruz. Bugünlere gelmemizi sağlayan insanlara karşı da minnet duygularımızı ifade ediyor, onları rahmet ve saygıyla anıyoruz. Yaptığımızın hepsi bu… Bunu bile çok gören insanlar mevcut maalesef. Ben onların bu tavrını hala anlayabilmiş değilim. Anlamak da istemiyorum artık… Sizlere sadece şunu söylemek istiyorum.
YAŞASIN CUMHURİYET
YAŞASIN CUMHURİYET
YAŞASIN CUMHURİYET…
Sevgiyle kalın… Umutla kalın… İnadına CUMHURİYETLE KALIN…

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
24.10.2020
24.10.2020
24.10.2020
OZEL HABERLER