Öne Çıkan

15

1

Image

‘Her zaman yanlarında olacağız’

Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Gazi Piyade Uzman Çavuş İsmail Kumartaşlı, Dinar Belediye ..

2

Image

‘Eğitimdeki kaliteyi arttırmak istiyoruz’

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ı ziyaret eden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türkiye’nin eğitim sistemindeki kalitenin artması için gay..

3

Image

‘Yatırımcılara kolaylık sağlayacağız’

TOBB Afyonkarahisar Genç Girişimciler Kurulu’nu ağırlayan Sinanpaşa Belediye Başkanı Erdal Karaman, ilçede kurulacak olan Organize Sanayi Bölgesi..

4

Image

‘Ticarette geriye gitmeyelim’

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye-Birleşik Krallık arasındaki ticari ilişkinin yönünün ciddi bir belirsizlik içinde olduğuna dikkati çek..

5

Image

Yüzde 30 indirim

Afyonkarahisar PTT Başmüdürlüğü tarafından alınan kararla Afyonkarahisar’ın yöresel değerleri arasında yer alan kiraz ve vişne gönderilerine yüzd..

6

Image

Rektör Karakaş konuklarını ağırladı

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, İlim Yayma Cemiyeti Afyonkarahisar Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Zenkin v..

7

Image

Bakan Selçuk’tan belediyeye ziyaret

Bir dizi toplantı ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere ilimize gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Afyonkarahisar Belediyesi’ni ziyaret etti...

8

Image

Afyonkarahisar Almanya’da tanıtılacak

Dünya genelinde 80 ülkede canlı, toplam 180 ülkede yayınlanan Dünya Motokros Şampiyonası'nın (MXGP of TURKEY) Türkiye etabı ve Afyonkarahisar tan..

9

Image

‘Sıkıntıları iyi analiz etmeliyiz’

Afyonkarahisar’da düzenlenen İl Milli Eğitim Müdürleri Koordinasyon Toplantısında konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tatil dönemini değerle..

10

Image

AB Projesi’nin açılışı yapılacak
ATSO'nun yaptığı ve AB’den hibe almaya hak kazanan “KOBİ Hastanesi ve Avrupa ağı” AB Projesi’nin basın toplantısı ve açılış konferansı bugün saat 09.0..

11

Image

Yol yapımları devam ediyor

Şuhut Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince doğal gaz çalışmalarının tahrip ettiği yollarda başlatılan tamir ve düzenleme çalışmaları aralı..

12

Image

Başkan Çöl’e önemli görev

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Bursa’da düzenlenen Sağlıklı Kentler Birliği Toplantısı’nda Birlik Encümen üyesi seçildi.
..

13

Image

Satranç turnuvası düzenlenecek
İscehisar'da DEMMER sponsorluğunda Demireller Dünya Köfte Et Tesislerinde 23 Haziran Pazar günü saat 18.00’de İscehisar Kaymakamlığı 6.Geleneksel Elo ..

14

Image

‘İyi işler yapacağız’

İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban, yeni yapılan yerel seçimlerin ardından görevlerine başlayan Afyonkarahisar Merkeze bağlı köy muhtarla..

15

Image

‘Suriyelileri geri göndereceğiz’
İYİ Parti İl Başkanlığı tarafından haftalık olağan basın toplantısı düzenlendi. İl Başkanı Mehmet İnkaya, toplantıda gündeme ilişkin olarak açıklamala..

16

Image

Köylere ziyaretler devam ediyor

İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban ve Meclis Üyeleri Anıtkaya Köyünde incelemelerde bulundu...

17

Image

Akdağ’a mini market

İşletmesi Sandıklı Belediyesi tarafından yapılan Akdağ Tabiat Parkında, vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için Belediye Başkanı Must..

FARKINDA MIYIZ ACABA? | Ferhat Yüksel | Gazete3.com.tr
Image

FARKINDA MIYIZ ACABA?

Ferhat Yüksel
25.05.2019

Gönül dostlarımıza selam olsun…
2019’un Mayıs ayındayız… Mayıslar bizim için değerlidir hep… Aradan tam 100 yıl geçmiş… 16 Mayıs 1919’da İstanbul’dan yola çıkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve beraberindekiler, 19 Mayıs 1919 günü Samsun’a ulaştı. Türk toprakları işgal altındayken milli mücadeleyi başlatan bu hareket bugün yüz yaşında… Bunun ne kadar farkındayız? Geçmişe baktığımızda topraklarımızdaki yabancı devletlerin işgal kuvvetlerinin neler yaptıklarını ve neler hissettirdiklerinin farkında mıyız?
++++
Türkün gücünün bir kez daha perçinlendiği Kurtuluş Savaşı’mızda ülkemizi canı pahasına savunan atalarımız, bir yandan yoksullukla mücadele etmiş, bir yandan da düşman kuvvetleriyle savaşmışlardır. O günleri görmek bizlere nasip olmadı ama ben biliyorum ki, her Türk birey bu yolda can vermeye hazır ve nazırdır. Günümüze geldiğimizde neler görüyoruz? Suriye örneği gözümüzün önünde. Ortadoğu’da kan gövdeyi götürüyor, her yerde işgal, savaşlar, kavgalar, ülkelerin üstünlük egoları… İşte tam da bu yüzden hatırlatmak istedim başlıkta ‘FARKINDA MIYIZ ACABA?’ diyerek. Bugün biz topraklarımızda özgürce yaşayabiliyorsak, bunu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına borçluyuz. Atalarımız bu topraklar için savaşmamış olsaydı, Allah korusun topraklarımız şimdi kimlerin elinde olacaktı?... Farkında olmalıyız her şeyin ve hiçbir zaman umutsuzluğa düşmemeliyiz.
++++
Dikkat ettiniz mi bilmiyorum. Gerek sosyal medya sayfalarında gerekse arşiv görüntülerinden 70’li yıllara ait olduğu belirtilen bir video çıktı. O videoda üç veya dört gencin konuşması yer alıyordu. Röportaj görüntülerinde muhabirin sorusu ‘Size göre Atatürk, geleceği neden gençlere bırakmıştır?’… Cevapları dinleyenler, yorumlara dökülmüş. Konuşma aksanı, efendilik ve bilgileri ile şimdiki gençlere taş çıkartan ve Atasına minnet duygularını ifade eden gençlik, gerçekten gözleri yaşartıyordu. Yorumlarda ise insanlar gençliğin hal ve hareketlerine hayran kalmışlar. Haklarını yememek lazım, şimdi ki gençlerimiz eskiye göre daha zekiler… Lakin maalesef okumuyorlar. Kimisi Cumhurbaşkanı’nın, muhalefet liderlerinin vs. birçok kişinin kim olduğunu bilmiyor. Ülkenin ciddi konularına oldukça uzaklar. Tarihten zaten kopmuşlar. Gençliğe Hitabe’yi bilmeyen İstiklal Marşı’nı bilmeyen gençlerimiz var günümüzde… Bu o gençlerin suçu değil… Hepimiz suçluyuz. Ülkenin geleceği olacak gençlere değerlerimizi aktarmamız lazım. Eğitim evde başlar. Okulda illa ki eğitimi alacak ama çocuk önce evde eğitilir…
Sevgiyle kalın… Umutla kalın…
19 MAYISLARLA, 23 NİSANLARLA, 30 AĞUSTOS VE 29 EKİMLERLE KALIN…

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
20.06.2019
20.06.2019
20.06.2019
OZEL HABERLER