Öne Çıkan

15

1

Image

Özer Merdivenci ve Serteser’i ziyaret etti
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı, TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkan Yardımcısı Süleyman Özer, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanay..

2

Image

Başkan Şahin Özhaseki ile görüştü
İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki’yle görüştü..

3

Image

Başkan Çöl müjdeleri açıkladı
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Ankara’da bazı temaslarda bulundu. Başkan Çöl, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ilçeye kazandırılaca..

4

Image

‘Turizm konusunda topyekün bir seferberlik var’
İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu Toplantısında konuşan Vali Yardımcısı Mehmet Keklik, turizm konusunda kentin tüm bileşenlerinin topyekün bir seferberl..

5

Image

Soğuk havada termal havuz keyfi
Sandıklı ilçesinde yoğun kar yağışı ve sıfırın altında 2 dereceyi bulan soğuk havaya aldırmayan tatilciler, açık havadaki termal havuzda vakit geçirdi..

6

Image

‘Afyon Eğitim Vakfı 652 öğrenciye burs veriyor’
Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın sorularını yanıtlayan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyon Eğitim Vakfı’nın çalışmalarının sürdüğünü sö..

7

Image

Dükkan sahiplerine anahtarlar teslim edildi
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu; "Belediyemiz tarafından gerçekleştirilen Kapalı Pazar Yeri ve Yöresel Ürünler Pazarı'nda yer alan dükkanların..

8

Image

Sportif yetenek taramaları başladı
Afyonkarahisar’da Türkiye sportif yetenek taraması ve spora yönlendirme" programı için çalışmalar başladı. Çalışmalar kapsamında yetenekli öğrenciler ..

9

Image

Afyonkarahisar’a yatırım yağmuru
AK Parti Afyonkarahisar heyeti, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum Başkanlığında Ankara’da Afyonkarahisar ve ilçelerinin sorunla..

10

Image

Afyon’da Covid-19 vaka sayıları yükseldi
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık koronavirüs (Covid-19) vaka haritasını açıkladı. Açıklamaya göre, 1-7 Ocak tarihl..

11

Image

‘Sorunlara kalıcı çözüm bulacağız’
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, mobilya sektörünün sorunlarına kalıcı çözümler bulacaklarını ifade etti ..

12

Image

İnşaat sektörü komitelerinin talepleri görüşüldü
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nda, iştigal alanları inşaat sektörü olan Meslek Komiteleri ortak toplantı yaptı. Toplantıda inşaat maliyetleri..

13

Image

Bez bebek üretimi başladı
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in destekleri ile Mareşal Fevzi Çakmak Kadın Kültür Evinde açılan oyuncak kursu, gönüllü kursiyerleri ile birlikte bez ..

14

Image

‘Toplumun tüm kesimlerine sahip çıkacağız’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, hayvan pazarını ziyaret ederek üreticilerle bir araya geldi. Köksal, “Köylerde y..

15

Image

Afyonspor’dan hakeme tepki
Pazar günü kendi saha ve seyircisi önünde Bodrumspor’a 2-0 mağlup olan Afjet Afyonspor’da Kulüp Yönetimi yaptığı açıklama ile maçın hakemine tepki gös..

16

Image

‘Mahalle başkanlarımız AK davayı 2023’te yeniden iktidara taşıyacaktır’
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı 2023 seçimlerinin çalışmalarına hız verdi. AK Parti Trabzon Milletvekili ve Genel Merkez Afyonkarahisar İl Koord..

17

Image

Güzbey yeniden başkan seçildi
Afyon Sarraflar ve Kuyumcular Yardımlaşma Derneği Başkanı Hayrettin Güzbey, Afyon Sarraflar ve Kuyumcular Yardımlaşma Derneği’nin yapılan Genel Kurulu..

1 GRAM VİRÜS | Ferhat Yüksel | Gazete3.com.tr
Image

1 GRAM VİRÜS

Ferhat Yüksel
21.11.2021

Gönül dostlarımıza selam olsun…
Ülke gündemi o kadar fazla ki; Gelen zamlar, zam üstüne zamlar, zam işte zam, zam da zam, vatandaşın tek derdi var, o da zam, bu da zam, şu da zam… Sonra düşünüyorsun yine zam… sabah uyanmışsın zam, gece yatıyorken zam… Haber bültenleri, gazete sayfaları tek bir şey söylüyor ZAM ZAM ZAM… Buraya kadar anladık evet zamlar vatandaşın (Emekli, işçi, köylü, çiftçi, memur, öğrenci, vs. vs.) nezdinde sıkıntı olurken ben hala ülkemizde devam eden Koronavirüs salgınına dikkat çekmek istiyorum…
++++
Geçtiğimiz 2020 yılının Mart ayında hayatımıza giren bu hastalık, dünyaya dur dedi nihayetinde… Detaylarını bilmeyen pek kalmadı artık… 7’den 70’ine herkesin bu hastalık hakkında bir fikri oluştu. Hatta maske nedir bilmeyen o küçücük bedenler maskeli hayata uyum sağlamaya başladı. Sokakta, yolda, caddede, okulda yani her yerde minikleri maskeyle görmeye alıştık. İnsanlarda eskisi kadar panik var mı? Hayır tabiki de yok… Maske kullanımından bunu anlayabiliyoruz. Bugün Afyonkarahisar sokaklarına çıkın, maskeyi yarım takmak şöyle dursun, hiç takmayanların sayısı o kadar artmış ki, sanırsınız ülkemiz güllük gülistanlık, salgın bitmiş, huzura ermişiz…
++++
Pekala dünya üzerinde var olduğu varsayılan toplam koronavirüs kaç gramdır ya da kaç kilodur, düşündünüz mü hiç? 1 gram… Evet, yanlış duymadınız, toplam koronavirüs ağırlığı 1 gram yaklaşık 1 gram... Bakalım şöyle detaylara.
1 gram virüs, tam 420 milyon ton insanı evine kapattı, 400 milyon ton...
1 gram virüs, ozon tabakasına onardı bir kaç ayda...
1 gram virüs, 1 milyar ton petrolü depolarda tuttu…
1 gram virüs, 20 trilyon dolar kaynağın tükenmesine sebep oldu...
1 gram virüs, 45 tane savaşı durdurdu 45 savaş…
1 gram virüs, 100 milyon insanı işsiz bıraktı, yüz binlerce şirket iflas etti…
1 gram virüs, yüzünden dünya üzerinde...
1 gram virüs, dünya üzerindeki toplam hava kirliliğinin yüzde yetmiş beşini temizledi…
1 gram virüs, üretim ve tüketimi en alt seviyeye düşürdü…
1 gram virüs, ülkelerin kapılarını kapattı kapattırdı, dünyanın gündemi değiştirdi.
Dünya borsaları alt üst oldu 1 gram virüs sayesinde...
1 gram virüs, her türlü trafiği neredeyse yok etti; insan temasını sonlandırdı, buna karşı suya sabuna dokunmayı da maksimize etti…
1 gram virüs, 2 milyar öğrenciye dünya üzerinde tatil yaptırdı…
Bütün teknolojileri alt üst etti 1 gram virüs...
Milyarlarca insanın ağzına gem vurdu, bütün insanları eşit konuma getirdi…
1 gram virüs dünyayı sarstı, insanlığı şaşkına çevirdi ama göreceksiniz insanlar 1 gram bile akıllanmadılar... Gelen vaka tablolarında ve aşı oranlarında bunu çok rahat görebiliyoruz…
Sevgiyle kalın… Umutla kalın…
AMA İLLAKİ AŞIYLA KALIN…

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
12.03.2021
12.03.2021
12.03.2021
OZEL HABERLER