Öne Çıkan

15

1

Image

Karakol ailesinin acı günü
MÜSİAD Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Karakol’un amcası Süleyman Karakol, vefat etti. Merhum Karakol, Tınaztepe beldesinde son yolculuğuna uğurland..

2

Image

'Biz birlikte güçlüyüz'
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt ve yönetim kurulu üyeleri, kuruluşunun 16. yılı nedeniyle Kadınana Gazetesi’ne bir kutlama ..

3

Image

Özdilek engellileri unutmadı
Özdilek Afyonkarahisar, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla özel eğitim ve rehabilitasyon gören çocuklara, ev sahipliği yaptı. Afyonkarahisar Özel Eğ..

4

Image

Sorunlar tespit edildi ÖNERİLER SUNULDU
Afyonkarahisar’da, 27 Kasım’da düzenlenen Sivil Toplum Kuruluşları İstişare Toplantısı’nda; kentimizle ilgili sorunlar belirlenerek sorunların gideril..

5

Image

‘Çalışmalarımız artarak devam edecek’
Engelliler Meclisi üyelerini makamında ağırlayan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar Belediyesi’nin engellilere yönelik çalışmalarının arta..

6

Image

Afyon mutfağı gökyüzünde tanıtılıyor
Türk Hava Yolları’nın (THY) kabin içi dergisi olan ve ayda yaklaşık 500 bin tirajıyla Türkiye’nin en fazla okunan dergisi Skylife’ın, aralık sayısı çı..

7

Image

‘Hizmetlere ve görevlerinize odaklanın’
Kızılören ilçesinde muhtarlarla bir araya gelen Vali Mustafa Tutulmaz, vatandaşlara hizmet noktasında muhtarlara büyük görevler düştüğünü söyleyerek; ..

8

Image

Kaplıca misafirleri ilçeyi geziyor
Sandıklı Hüdai Kaplıcaları’na gelen misafirlere, Sandıklı ilçe turları devam ediyor. ..

9

Image

Tiyatro Festivali düzenlenecek
Afyonkarahisar Belediye Meclisi, 2019 yılının son toplantısını yaptı. Toplantıda; Liselerarası Tiyatro Festivali düzenlenmesi için belediye ile İl Mil..

10

Image

SEVGİ BOHÇALARI ARMAĞAN EDİLECEK
Sevgi Bohçası protokolü
AFSÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Türk Kızılayı Afyonkarahisar Şubesi arasında “Sevgi Bohçası” iş birliği proto..

11

Image

‘Herkesi kucaklayalım’
Vali Mustafa Tutulmaz, Evciler ilçesinde muhtarlara çağrıda bulunarak vatandaşlara hizmet noktasında herkese eşit davranılması gerektiğini belirterek,..

12

Image

Askerlere mektup yazdılar
Afyonkarahisar’da anaokulu öğrencileri, İl Jandarma Komutanlığı’nı ziyaret etti. Ziyarette anaokulu öğrencileri askerlere yazdığı mektupları iletilmek..

13

Image

‘Yaşam standartlarını yükselteceğiz’
Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna; Yeniden Refah Partisi iktidarında, vatandaşların yaşam standartlarının yükseltileceğini söyledi...

14

Image

‘Engelleri hep beraber aşacağız’
Afyonkarahisar protokolü, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla mesajlar paylaştı. Engellilerin, hayatın önemli bir parçasının olduğunun ifade edildiği..

15

Image

Camiler restore edilecek
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, ilçede bulunan Hamamönü ve Müradin camilerinin restore edilmesi için Kütahya Vakıflar Bölge Müdürü Ahmet Aydın’..

16

Image

6 bin fidan dağıtıldı
Afyonkarahisar Orman İşletme Müdürlüğü tarafından İscehisar ilçesinde 6 bin adet fidan dağıtıldı. ..

17

Image

Kooperatifler Fuarı düzenlenecek
Ticaret Bakanlığı tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Türkiye Kooperatifler Fuarı "Küresel Ekonomiye Kooperatif Etkisi" teması ile 5-8 Aralık..

O KADAR DA DEĞİL | Bekir Özerdem | Gazete3.com.tr
Image

O KADAR DA DEĞİL

Bekir Özerdem
23.01.2019

Askerlerimizin başına geçirilen çuvalları henüz unutmadan Birleşik Devletler’den bir gaf daha.
Trump’ın, Kürtleri vurmaya devam ederseniz, ekonominizle oynar sizleri mahvederiz sözleri geçen haftaya damgasını vurdu. Ne demek istedi nasıl bir söz sarf etti yoruma oldukça açık. Bu vesile ile iktidar partisi ve HDP hariç, siyasilerin grup toplantılarında ciddi ve sert tepkiler oluştu. Nihayetinde Suriye’deki güvenli bölge nasıl şekillenecek bakıp göreceğiz.
Ama söyleme bakılırsa açık bir tehdit var ve küstahlık dolu.
Haddini bilmezlikte bu olsa gerek. Sayın Devlet Bahçeli'nin sarf ettiği gibi, artık ABD’nin sesinin kesilmesi lazım. Çok konuşmaya, iç işlerimize fazlaca karışmaya başladılar.
Diyeceksiniz ki ne zaman hangi işimize karışmadılar, bizi hangi vakit özgür bıraktılar?! Çiftçi yüz on milyon borçlu, tank palet fabrikasının işletilmesi devredildi.
Haklısınız…
ABD daha terör örgütleri ile kürt vatandaşlarımızı dahi ayırt etmeyi başaramıyor ! Oysa her şeyi çok iyi bildikleri halde, amaç ne gayeleri ne yönde, yüzlerce soru işareti. Ülkemiz ise bu durumda nasıl aksiyon alacak, bekleyip göreceğiz.
Suriye dedik, savaş dedik, güvenli bölge sözlerini sarf ettik terör örgütleri ve kürt vatandaşlarımız aynı kefede olmaması lazım diye dile getirdik. Yetmedi.
Ülkemize yerleşen göçmenlere, artık evinize gidin dedik.
Yine olmadı.
Kaldılar, gitmiyorlar. Onurlarını ayaklar altına aldılar. Kendilerinin istikbal mücadelesini dahi Türk askerine bıraktılar.
Şimdi de elli dört bine yakın göçmen kardeşimizin (!) mart ayı sonundaki seçimlerde oy kullanacağı müjdesini aldık.
Yok artık... Hadi canım sende... Daha neler.
Evet, aynen öyle. Bu dönem mahalli idareler seçimlerinde oy kullanacaklar .
Peki, daha sonra;
Önce mahalle muhtar adaylıkları, siyasi partilerde ilçe ve il başkanlığı girişimleri olacak. Belirli bir dönemden sonra da belediye başkanlarımız Suriyeli olacak.

Millet meclisinde temsil edilmelerini mi merak ediyorsunuz? Bu gidişe o da olacak gibi.
Ülkemi paylaşıyorum, TAMAM. Ekonomimden pay ayırıp her anlamda rahat ettiriyorum, o da TAMAM.
Ama müsaade etsinler de bizi yönetecek insanları kendimiz seçelim.
Bak buna razı olup TAMAM diyemiyorum.
Saygılarımla

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
04.12.2019
04.12.2019
04.12.2019
OZEL HABERLER