Öne Çıkan

15

1

Image

Vatandaşlar çorbacılara akın etti
Afyonkarahisar’da Covid-19 nedeniyle kapalı olan lokantaların açılmasıyla birlikte kentte vatandaşlar sabahın ilk saatlerinden itibaren soluğu çorbacı..

2

Image

Hırsız yakayı ele verdi
Afyonkarahisar'da 84 yaşındaki bir kadını darp ederek parasını çalan şahıs emniyet ekipleri tarafından yakalandı ..

3

Image

Bir Yıldız Doğuyor da sona yaklaşıldı
İş insanı ve “Bir Yıldız Doğuyor” çalışmasının koordinatörü Hüseyin Özharputlu’nun girişimiyle başlatılan, Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Bel..

4

Image

'Şehitlikler sular altında kalmayacak'
Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa İlçesi'nde yer alan Büyük Taarruzun yaşandığı bölgede, DSİ tarafından yapılması planlanan gölet projesi CHP Afyonkarahisar..

5

Image

Şehit Çubuk kabri başında anıldı
01.06.2019 tarihinde Iğdır’ın Aralık ilçesi İran sınırı yakınlarında güvenlik görevlileri ile teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Şehit Piyade U..

6

Image

# POLİS KARŞILADI
Seyahat yasağının kalkmasıyla birlikte fuhuş şebekelerinin sosyal medya paylaşımları da arttı. Bunun üzerine harekete geçen Afyon Emniyet Müdürlüğü Ek..

7

Image

Parklar yeniden açıldı

Sandıklı ilçesinde pandemi süreciyle birlikte faaliyetlerine geçici olarak ara veren; Cumhuriyet Park, Kent Park ve Konak Park dün sosyal mesafe ..

8

Image

'G20 içinde en çok büyüme bizde'
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Sezen, dünyada birçok ülkenin ekonomisi koronavirüs nedeniyle ciddi anlamda daralma yaşarken, Avrupa Birli..

9

Image

'27 milyon TL katkı hedefleniyor'
Çobanlar Seyitler Sulaması Yenileme inşaatı ile ilgili olarak açıklama yapan DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, projenin tamamlanması ile 31 bin 150 dekar ..

10

Image

ATSO kurucu ortak olacak
Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi, İl Özel İdaresi'nin kurumsal katkılarının yanı sıra Orman ve Su İşleri Eski Bakanı, Cumhurbaşkanlı..

11

Image

'Yollar Afyon Gaymağı gibi'
Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar'a son 18 yılda muazzam yollar yapı..

12

Image

Hakan Bahçeci sevenlerini üzdü
Dünya Bakliyat Konfederasyonu Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve Hakan Agro Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Bahçeci Dubai’de geçirdiği kalp krizi sonrasında..

13

Image

'Potansiyellerimizle öne çıkacağız'
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, yeni normalleşme sürecinde Afyonkarahisar'ın potansiyelleriyle öne çıkac..

14

Image

'Milletimiz asla unutmayacaktır'
27 Mayıs 1960 darbesinin yıldönümü dolayısıyla bir açıklama yapan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, "Türlü baskılarla sindiri..

15

Image

Genel Müdür Aktaş denetlemeler yaptı

Vali Mustafa Tutulmaz, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş ve beraberindeki heyet ile birlikte Afyonkarahisar Girişi Susuz Kavşağı Pandemi Uygulama..

16

Image

'Sivil siyaseti katlettiler'
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, “27 Mayıs 1960’da milli iradeye darbe indiren cuntanın Yassıada’da işlediği cinayetin ardından sivil siyaseti mahkû..

17

Image

'O yol belediyenin imar alanında'
İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban ve İhsaniye İGM Üyesi İrfan Seçen, Döğer Belediyesi'nin, İl Özel İdaresi'ne yaptırmak istediği yolun, beled..

SÖZDE DEĞİL ÖZDE MİLLİYETÇİ OLMAK | Bekir Özerdem | Gazete3.com.tr
Image

SÖZDE DEĞİL ÖZDE MİLLİYETÇİ OLMAK

Bekir Özerdem
20.06.2019
Milliyetçilik, çok özel bir kavram. Öyle sıradan bir şey değil... Olamaz da. Aslına bakarsanız; vatanımızın bayrağımızın selameti için hepimizde olması gereken bir özellik. Peki bizlerde var mı? Belli değil... İşte tam da bu konuyla alakalı, içi içine sığmayan vatanı milleti bayrağına toz kondurmayan Mehmet GÜRKAŞ ağabeyin bakın neler kaleme almış. Güzel bir makale olmuş, bende okuyucularım ile paylaşmak istedim.


Son zamanlarda dünyada ve ülkemizde yaşanan dolara bağlanan olumsuz hareket ve olayların bir vatandaş olarak bende yarattığı üzüntüden dolayı bu satırları yazmayı kendime bir vazife saydım.
Söz sırası geldiğinde elhamdülillah Müslüman’ız ve milliyetçiyim deriz. Bana göre bu söz lafta kalan bir söz maalesef, neden mi?
Bakın izah edeyim ABD başkanı TRUMP denen bunak şahıs ülkemizi sıkıştırmaya, pes ettirmeye çalıştı. Allah’a şükür hükümetimizin aldığı radikal kararlarla bu işte pek başarılı olamadı. Eğer birde bizim halkımız, bizim esnafımız dolarla alakası olmayan patatesi, soğanı stok etmeyip 7 TL’den 10 TL’den satmaya çalışmasaydı, diğer esnaflarda yine doları bahane edip sattığı mallara afakî zamlar koymasaydı dolar şimdi ki değerinden daha da düşük olacaktı.
İşte bu olaylar ve hareketler ne Müslümanlığımızla ne de milliyetçiliğimizle bağdaşmayan hareketlerimizdi. Yapılan bu yanlışlar ABD Başkanı TRUMP’A bir nevi destek oldu.
Şimdi sizlere dünyadaki 2 ülkeden milliyetçilik örneği anlatacağım;
1. Bundan 60 yıl kadar evvel İngiltere’de %2 enflasyon görüldü. İngiltere başkanı o zaman radyolar vardı. Çıktı radyoya halkına şöyle seslendi “Halkım ülkemizde %2 enflasyon belirmiştir. Yapılan hesaplarımıza göre eğer 2 yıl boyunca tek şekerle çay içerseniz dışarıdan aldığımız şekere verilen paradan tasarruf ederek bu enflasyon tekrar eski hali sıfıra indirmiş olacağız.” İngiliz halkı buna uydu ve 2 yılda enflasyon sıfırlandı.
2. Japonya’da bir delikanlı evlenir. 6 ay sonra askerliği çıkar devamlı yapılan çağrılara rağmen eşini bırakıp asker olmak istemez. Sonra eşi girer devreye “Ne olur sevgilim askere git. Vatani görevini yerine getir. Askerliğin bitince yine bir ömür boyu beraber olacağız.” der. Japon genç onu da dinlemez. Askere gitmemekte kararlıdır. Bir gün eş, erkeği yanında değilken eline bıçağı alır, Japonların intihar girişimci şekli olarak bildiğimiz harakiriyi yapar ve yaşamına son verir.
Geride bir not bırakmıştır. “Seni seviyorum ama ülkemi daha çok seviyorum. Askere gitmen için kendimi ortadan kaldırıyorum.”
İşte sayın halkımız; gerçek milliyetçilik örnekleri bunlardır. Bizler de Türk halkı olarak birbirimize daha çok bağlı birbirimizi daha çok seven ve sayan özde Müslüman ve milliyetçi olalım. Dünyanın bugünkü şartları ve olayları bize bu iki unsura daha çok önem vermemizi gerektirmektedir.
Saygılarımla...

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
28.05.2020
28.05.2020
28.05.2020
OZEL HABERLER