Öne Çıkan

15

1

Image

SANDIKLI'DA EMRAH KÖRLÜ RÜZGARI
Sandıklı Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilerek ikincisi düzenlenen Bedesten Yaz Akşamları, Kanal 3 ekranlarından canlı olarak yayınlanan p..

2

Image

AFYON'DA YETİŞTİ TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU
Afyonkarahisarlı olan ve İzmir Fen Lisesi’ni ikincilikle bitiren ve bu sene girdiği Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Temel Yeterlilik Testi'nde (T..

3

Image

Bolvadin Belediyespor DESTEK BEKLİYOR
Bölgesel Amatör Lig’in yeni takımlarından Bolvadin Belediyespor, ilk kez katılacağı BAL’da Afyonkarahisar’ı en iyi şekilde temsil edebilmek için tüm s..

4

Image

SİYEZ BUĞDAYI İŞLEME TESİSİ KURULACAK
İhsaniye Kaymakamlığı, "Frig Siyez Buğdayı Yaygınlaştırma Projesi" kapsamında ilçeye "Kabuk Soyma ve İşleme Tesisi" için kurulum çalışması başladı...

5

Image

2. Lig heyacanı Eylül'de başlayacak
2019-2020 Süper Lig Cemil Usta Sezonu, TFF 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig sezon planlamaları açıklandı. Planlamaya göre; Süper Lig Cemil Usta Sezonu..

6

Image

Kanlıca'ya halı saha yapılacak
Kanlıca Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, vatandaşların mahalle için halı saha ve çimlendirme yapılması tale..

7

Image

15 yıldır yapılmayanı yaptı
Sinanpaşa Belediye Başkanı Erdal Karaman, 31 Mart’ta yapılan yerel seçimler öncesi vatandaşa verdiği sözleri yerine getirerek, 15 yıldır yapılamayan b..

8

Image

Sandıklı'ya dev yatırım
Kanal 3 ekranlarında İsmail Sagun’un konuğu olan Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın Sandıklı ilçesine 50 milyon TL’..

9

Image

Hazırlık Maçında Göztepe Eskişehir ile berabere kaldı
2019-2020 sezonu hazırlıklarını Afyonkarahisar'da sürdüren Göztepe, hazırlık maçında Eskişehirspor'la 1-1 berabere kaldı...

10

Image

HEP BERABER SORUNLARI ÇÖZECEGİZ
Dinar düzenlenen Sigorta Acenteleri Bölge Toplantısı’nda konuşan AFSAD Başkanı Bekir Özerdem, sektörel sorunları birlik ve beraberlik içinde çözecekle..

11

Image

ATSO ile Emniyet finalde
TSYD Futbol Turnuvası’nın yarı final müsabakalarında rakiplerini yenen Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Emniyet yarın final maçında karşı ka..

12

Image

Jeotermade adımızdan söz ettirmek istiyoruz
Afyonkarahisar’da görev yapan basın mensuplarını ağırlayan İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, İscehisar ilçesinin mermerin yanında jeotermal turi..

13

Image

HACI ADAYLARI UĞURLANDI
Başmakçı'da hacı adayları için uğurlama töreni düzenlendi...

14

Image

Genç Milliler bugün Belarus karşısında

18 Yaş Altı Bayan Milli Takımımız, 21-27 Temmuz 2019 tarihleri arasında Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de organize edilecek Avrupa Gençlik Olimpiyat..

15

Image

AKÜ Hukuk gögsümüzü kabarttı
Adalet Bakanlığı Adli Yargı Sınavı sonuçlarına göre Afyon Kocatepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Türkiye geneli başarı sıralamasında üçüncü sırada yer ..

16

Image

AFRAY'DA İLK ÖDENEK TAMAM
Afyon Gar ile Kocatepe Üniversitesi arası 1. Etap 2. Konvansiyonel hattının yapımı, etüd, proje, mühendislik ve danışmanlık hizmet işi için gerekli öd..

17

Image

HIDIRLIK'TA YAZ AKŞAMLARI ÇOŞKUSU
Hıdırlık Yaz Akşamları ikinci haftasında, Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı ses ve saz sanatçılarının sahne aldığı konserle devam etti...

SÖZDE DEĞİL ÖZDE MİLLİYETÇİ OLMAK | Bekir Özerdem | Gazete3.com.tr
Image

SÖZDE DEĞİL ÖZDE MİLLİYETÇİ OLMAK

Bekir Özerdem
20.06.2019
Milliyetçilik, çok özel bir kavram. Öyle sıradan bir şey değil... Olamaz da. Aslına bakarsanız; vatanımızın bayrağımızın selameti için hepimizde olması gereken bir özellik. Peki bizlerde var mı? Belli değil... İşte tam da bu konuyla alakalı, içi içine sığmayan vatanı milleti bayrağına toz kondurmayan Mehmet GÜRKAŞ ağabeyin bakın neler kaleme almış. Güzel bir makale olmuş, bende okuyucularım ile paylaşmak istedim.


Son zamanlarda dünyada ve ülkemizde yaşanan dolara bağlanan olumsuz hareket ve olayların bir vatandaş olarak bende yarattığı üzüntüden dolayı bu satırları yazmayı kendime bir vazife saydım.
Söz sırası geldiğinde elhamdülillah Müslüman’ız ve milliyetçiyim deriz. Bana göre bu söz lafta kalan bir söz maalesef, neden mi?
Bakın izah edeyim ABD başkanı TRUMP denen bunak şahıs ülkemizi sıkıştırmaya, pes ettirmeye çalıştı. Allah’a şükür hükümetimizin aldığı radikal kararlarla bu işte pek başarılı olamadı. Eğer birde bizim halkımız, bizim esnafımız dolarla alakası olmayan patatesi, soğanı stok etmeyip 7 TL’den 10 TL’den satmaya çalışmasaydı, diğer esnaflarda yine doları bahane edip sattığı mallara afakî zamlar koymasaydı dolar şimdi ki değerinden daha da düşük olacaktı.
İşte bu olaylar ve hareketler ne Müslümanlığımızla ne de milliyetçiliğimizle bağdaşmayan hareketlerimizdi. Yapılan bu yanlışlar ABD Başkanı TRUMP’A bir nevi destek oldu.
Şimdi sizlere dünyadaki 2 ülkeden milliyetçilik örneği anlatacağım;
1. Bundan 60 yıl kadar evvel İngiltere’de %2 enflasyon görüldü. İngiltere başkanı o zaman radyolar vardı. Çıktı radyoya halkına şöyle seslendi “Halkım ülkemizde %2 enflasyon belirmiştir. Yapılan hesaplarımıza göre eğer 2 yıl boyunca tek şekerle çay içerseniz dışarıdan aldığımız şekere verilen paradan tasarruf ederek bu enflasyon tekrar eski hali sıfıra indirmiş olacağız.” İngiliz halkı buna uydu ve 2 yılda enflasyon sıfırlandı.
2. Japonya’da bir delikanlı evlenir. 6 ay sonra askerliği çıkar devamlı yapılan çağrılara rağmen eşini bırakıp asker olmak istemez. Sonra eşi girer devreye “Ne olur sevgilim askere git. Vatani görevini yerine getir. Askerliğin bitince yine bir ömür boyu beraber olacağız.” der. Japon genç onu da dinlemez. Askere gitmemekte kararlıdır. Bir gün eş, erkeği yanında değilken eline bıçağı alır, Japonların intihar girişimci şekli olarak bildiğimiz harakiriyi yapar ve yaşamına son verir.
Geride bir not bırakmıştır. “Seni seviyorum ama ülkemi daha çok seviyorum. Askere gitmen için kendimi ortadan kaldırıyorum.”
İşte sayın halkımız; gerçek milliyetçilik örnekleri bunlardır. Bizler de Türk halkı olarak birbirimize daha çok bağlı birbirimizi daha çok seven ve sayan özde Müslüman ve milliyetçi olalım. Dünyanın bugünkü şartları ve olayları bize bu iki unsura daha çok önem vermemizi gerektirmektedir.
Saygılarımla...

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
20.07.2019
20.07.2019
20.07.2019
OZEL HABERLER