Öne Çıkan

15

1

Image

‘Afyon’u çok önemsiyoruz’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti’nin Afyonkarahisar’ı çok önemsediğini belirterek, “Afyonkarahisar bizim için çok öneml..

2

Image

Motosikletler denetlendi

Dinar İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından ilçe merkezinde motosiklet kullanıcılarına yönelik trafik uygulaması gerçekleştirildi...

3

Image

Bu salon 7 gün 24 saat açık

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Merkez Kütüphanesinin, 7 gün 24 saat esasına göre, öğretim elamanları ve öğrencilere hizmet verecek olan okuma ..

4

Image

Özhaseki’den, Tutulmaz ve Zeybek’e ziyaret

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Vali Mustafa Tutulmaz’ı ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'i ziyaret..

5

Image

‘Çimentoda ihracat şampiyonuyuz’

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Sabancı Topluluğu’nun çimento sektöründe 50 yılı tamamlaması dolayısıyla yayımladığı kutlam..

6

Image

ATSO heyetinden Romanya çıkarması

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın Türkiye-AB İş Diyaloğu Teklif Çağrısı çerçevesinde kazandığı KOBİ Hastanesi ve Avrupa Ağı projesi kaps..

7

Image

Akademisyenler cübbelerini giydi

Profesör ve doçent kadrolarına atanmış olan akademisyenler için “Cübbe Giyme Töreni” düzenlendi...

8

Image

‘KURSUNLAR ÇOK LAZIMSA’
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, yeni parti kurmak isteyenlere yönelik olarak yaptığı açıklamada, “Kendileri bilirler. Yüzlerce açık ..

9

Image

AB projesi için ekipman alındı

Bolvadin Meslek Yüksekokulunun (MYO) proje partneri olduğu “WirelessUp!” isimli Avrupa Birliği projesi için ekipman alımı yapıldı...

10

Image

Dinar’da aşure coşkusu

Dinar Belediyesi tarafından Muharrem ayı ve Aşure günü vesilesi ile Ulu Cami ve Yeni Sanayi Camisi’nde aşure dağıtıldı. ..

11

Image

‘Kendi sporcularımızı yetiştireceğiz’

Sinanpaşa Belediye Başkanı Erdal Karaman, Sinanpaşa Belediyespor’a sporcu yetiştirme noktasında gereken desteği vereceğini belirterek, “Sinanpaşa..

12

Image

BAL’da perde açılıyor

Bölgesel Amatör Lig 8.grupta mücadele eden Sandıklıspor ile Bolvadin Belediyespor, yeni sezonun ilk maçlarına yarın çıkıyor.
..

13

Image

Karakaş, bankacıları ağırladı

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Vakıfbank Eskişehir Bölge Müdürü Yunus Ayten ile beraberindeki heyeti makamın..

14

Image

‘Çocuklarımız geleceğimizin teminatı’

Sandıklı Mehmet Akif Ersoy İlkokulu heyetini makamında kabul eden Belediye Başkanı Mustafa Çöl, çocukların geleceğimizin teminatı olduklarını söy..

15

Image

Kamp başlıyor

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından Afyonkarahisar’da Korel Termal Otel’de Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin b..

16

Image

Kooperatif sayısı azaldı

Türkiye’de 2019 yılı Ağustos ayında kurulan kooperatif sayısı bir önceki aya göre %14,42 oranında azaldı...

17

Image

Zeybek, Ahilik Kaftanı giydi

Afyonkarahisar’da Ahilik Haftası kapsamında esnaflara verdiği desteklerden dolayı Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e, Ahilik Kaftanı takdim edildi...

SÖZDE DEĞİL ÖZDE MİLLİYETÇİ OLMAK | Bekir Özerdem | Gazete3.com.tr
Image

SÖZDE DEĞİL ÖZDE MİLLİYETÇİ OLMAK

Bekir Özerdem
20.06.2019
Milliyetçilik, çok özel bir kavram. Öyle sıradan bir şey değil... Olamaz da. Aslına bakarsanız; vatanımızın bayrağımızın selameti için hepimizde olması gereken bir özellik. Peki bizlerde var mı? Belli değil... İşte tam da bu konuyla alakalı, içi içine sığmayan vatanı milleti bayrağına toz kondurmayan Mehmet GÜRKAŞ ağabeyin bakın neler kaleme almış. Güzel bir makale olmuş, bende okuyucularım ile paylaşmak istedim.


Son zamanlarda dünyada ve ülkemizde yaşanan dolara bağlanan olumsuz hareket ve olayların bir vatandaş olarak bende yarattığı üzüntüden dolayı bu satırları yazmayı kendime bir vazife saydım.
Söz sırası geldiğinde elhamdülillah Müslüman’ız ve milliyetçiyim deriz. Bana göre bu söz lafta kalan bir söz maalesef, neden mi?
Bakın izah edeyim ABD başkanı TRUMP denen bunak şahıs ülkemizi sıkıştırmaya, pes ettirmeye çalıştı. Allah’a şükür hükümetimizin aldığı radikal kararlarla bu işte pek başarılı olamadı. Eğer birde bizim halkımız, bizim esnafımız dolarla alakası olmayan patatesi, soğanı stok etmeyip 7 TL’den 10 TL’den satmaya çalışmasaydı, diğer esnaflarda yine doları bahane edip sattığı mallara afakî zamlar koymasaydı dolar şimdi ki değerinden daha da düşük olacaktı.
İşte bu olaylar ve hareketler ne Müslümanlığımızla ne de milliyetçiliğimizle bağdaşmayan hareketlerimizdi. Yapılan bu yanlışlar ABD Başkanı TRUMP’A bir nevi destek oldu.
Şimdi sizlere dünyadaki 2 ülkeden milliyetçilik örneği anlatacağım;
1. Bundan 60 yıl kadar evvel İngiltere’de %2 enflasyon görüldü. İngiltere başkanı o zaman radyolar vardı. Çıktı radyoya halkına şöyle seslendi “Halkım ülkemizde %2 enflasyon belirmiştir. Yapılan hesaplarımıza göre eğer 2 yıl boyunca tek şekerle çay içerseniz dışarıdan aldığımız şekere verilen paradan tasarruf ederek bu enflasyon tekrar eski hali sıfıra indirmiş olacağız.” İngiliz halkı buna uydu ve 2 yılda enflasyon sıfırlandı.
2. Japonya’da bir delikanlı evlenir. 6 ay sonra askerliği çıkar devamlı yapılan çağrılara rağmen eşini bırakıp asker olmak istemez. Sonra eşi girer devreye “Ne olur sevgilim askere git. Vatani görevini yerine getir. Askerliğin bitince yine bir ömür boyu beraber olacağız.” der. Japon genç onu da dinlemez. Askere gitmemekte kararlıdır. Bir gün eş, erkeği yanında değilken eline bıçağı alır, Japonların intihar girişimci şekli olarak bildiğimiz harakiriyi yapar ve yaşamına son verir.
Geride bir not bırakmıştır. “Seni seviyorum ama ülkemi daha çok seviyorum. Askere gitmen için kendimi ortadan kaldırıyorum.”
İşte sayın halkımız; gerçek milliyetçilik örnekleri bunlardır. Bizler de Türk halkı olarak birbirimize daha çok bağlı birbirimizi daha çok seven ve sayan özde Müslüman ve milliyetçi olalım. Dünyanın bugünkü şartları ve olayları bize bu iki unsura daha çok önem vermemizi gerektirmektedir.
Saygılarımla...

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
21.09.2019
21.09.2019
21.09.2019
OZEL HABERLER