Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

HEP BERABER SORUNLARI ÇÖZECEGİZ
Dinar düzenlenen Sigorta Acenteleri Bölge Toplantısı’nda konuşan AFSAD Başkanı Bekir Özerdem, sektörel sorunları birlik ve beraberlik içinde çözecekle..

2

Image

Ambaryolu’da daire bolluğu
Afyonkarahisar’ın en işlek caddelinden biri olan Ambaryolu’nun aşağı kısmında kalan caddede kiralık daire ve dükkanların bolluğu dikkat çekiyor...

3

Image

Enflasyonla mücadeleye destek
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Bölümü Akredite Doğaltaş Analiz Laboratuvarı (DAL) yönetimi tarafından alın..

4

Image

‘Bankamızı Afyonlulara anlatacağız’
Ziraat Katılım Bankası Afyonkarahisar Şubesi’nin yeni müdürü Fatih Sarıca görevine başladı...

5

Image

Enflasyonla limonla mücadele
Enflasyon ile mücadele kapsamında Muğla Ortaca'dan Şuhut'a bir üretici tarafından getirilen limonlar saatler içerisinde tükendi..

6

Image

‘Asgari ücret mücadelesinde biz de varız’
Kamu Emekçileri Sendikası (KESK) Eş Genel Başkanı Aysun Gezen, asgari ücretle ilgili, "Asgari ücret sadece işçileri ilgilendiren bir konu değil. Toplu..

7

Image

Kadınların ekonomiye katılımı sağlanacak
Afyonkarahisar’da Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet il Müdürlüğü tarafından kadınların ekonomik kalkınmaya katılımını ve aile bütçesini iyi organize ede..

8

Image

Afyonkarahisar’ın Temmuz ayı ihracatı arttı
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisar’ın Temmuz ayı ihracatının geçen yılın aynı ayına göre yüz..

9

Image

İmar Barışı devlet bütçesine katkı sağlayacak
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nda “İmar Barışı” hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi. ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol, İmar Barışı ile..

10

Image

‘Zenginleşmemize kadınlar daha fazla destek verecek’
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ı ziyaret eden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada, geçmiş..

11

Image

Özdilek’te yaz indirimi fırsatı
Kadın, erkek ve çocuk giyimin en sevilen markalarını tek çatı altında buluşturan Özdilek’te yaz indirimi başladı. Özdilek departman mağazalarında geçe..

12

Image

‘Türkiye’nin finansman ihtiyacının karşılanması gerekiyor’
Ankara Sanayi Odası’nın (ASO) 16. döneminin ilk Meslek Komiteleri Ortak Toplantısı Afyonkarahisar’da yapıldı. Toplantıda konuşan ASO Başkanı Nurettin ..

13

Image

Hedef Pazarda Müşteri Bulma Eğitimi verildi
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Turkish Exporter işbirliğinde Hedef Pazarda Müşteri Bulma Eğitimi gerçekleştirildi...

14

Image

Nisan ayında kurulan şirket sayısı arttı
Bir önceki aya göre kurulan şirket sayısında %13,21 kurulan gerçek kişi ticari işletme sayısında %18,53 artış olup kurulan kooperatif sayısında %3,60 ..

Kadınların ekonomiye katılımı sağlanacak | Gazete3.com.tr
Image

Kadınların ekonomiye katılımı sağlanacak


Afyonkarahisar’da Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet il Müdürlüğü tarafından kadınların ekonomik kalkınmaya katılımını ve aile bütçesini iyi organize edebilmelerini sağlamak için "Finansal Okuryazarlık ve Kadınların Ekonomik Güçlenmesi" semineri düzenlendi.
  EKONOMİ    12.10.2018 11:08:48

Hattat Karahisari Kültür Merkezi’nde düzenlenen seminere, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü Ekonomik Statü Daire Başkanı Güler Özdoğan, İl Müdürü Zekai İnan, Afyonkarahisar SYDV Müdürü Yaman Şenol, Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcısı Ayfer Örten, Kadın STK temsilcileri ve üyeleri ile çok sayıda kadın katıldı.

“TAM KALKINMA KADINLARIN EKONOMİYE DAHİL OLMASIYLA SAĞLANIR”

Seminerin açılışında konuşan Ekonomik Statü Daire Başkanı Özdoğan, toplumdaki bireylerin finansal okuryazarlık düzeyi arttıkça sermaye birikiminin de arttığını belirtti. "Sizlerin de bildiği gibi dünyada ve ülkemizde ekonomik ve toplumsal yaşamın her alanında önemli gelişmeler ve değişimler yaşanmaktadır” diyen Özdoğan, şunları kaydetti: "Bu bağlamda dünyadaki uygulamalar tam bir ekonomik büyüme ve sosyal kalkınmanın gerçekleşmesi ancak kadınların ekonomik ve sosyal kalkınmaya aktif olarak katılımı ile mümkündür. Bu amaçla kadının toplumsal yaşamdaki konumunun güçlendirilmesi kadınlara karşı ayrımcılığın ve şiddetin ortadan kaldırılması ülkemizin öncelikle hedeflerindendir. Bakanlık olarak 'Güçlü kadın, güçlü aile ve güçlü Türkiye' sloganı ile sivil toplum kuruluşları üniversiteler özel sektör ve kamu kurumları ile işbirliği içinde gayretli çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.">>>A.A.

  EKONOMİ    12.10.2018 11:08:48

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..