Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Ağustos ihracatı 27 milyon 370 bin dolar

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisar’ın ağustos ayı ihracatının 27 milyon 370 bin dolar o..

2

Image

‘Kendi hikayenizin kahramanı olun’
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Hisarcıklıoğlu, TOBB ETÜ mezunlarını tebrik ederek, öğrencilere tavsiyede bulunarak, “Başkasının değil, ken..

3

Image

Tescilli ürün sayısı 206 oldu
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı Oda/Borsalar tarafından tescil ettirilen coğrafi işaretli ürün sayısı 206’ya, tescil başvurusu yapı..

4

Image

Kadın Kültür Evi projeleri hızla devam ediyor
Afyonkarahisar için vizyon projeleri hayata geçirmek için büyük gayret sarf eden Vali Gökmen Çiçek, kadınlar için adeta bir nefes alma merkezi olacak ..

5

Image

AVŞAR Emaye yeni istihdam kapısı açıyor

450 çalışanı ile Afyon ilimizin istihdam, ihracat ve katma değerli üretim alanında önde gelen şirketlerinden Avşar Emaye A.Ş dünyada yaşanan pand..

6

Image

Sanayide kapasite yükseldi
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Haziran 2020’de onaylanan kapasite raporu sayısı Haziran 2019’a (2.600 adet) göre %36,6 (952 adet..

7

Image

Ticaret Borsaları Konseyi toplandı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ticaret Borsaları Konsey toplantısı, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcı..

8

Image

'Nefes kredisine başlamak istiyoruz'
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, nefes kredisini en kısa sürede başlatmayı istediklerini belirtti..

9

Image

UMURTLARIMI KORUYORUM’
Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi, ekonomist ve yazar Prof. Dr. Emre Alkin, ekonomide bir nebze toparlanma görüldüğünü bu nedenle 2020 yılıyla ilgil..

10

Image

‘IMF ve Dünya Bankası mahcup’
Ekonomist ve Yazar Prof. Dr. Emre Alkin, IMF ve Dünya Bankası’nın Türkiye’nin büyüme rakamları konusunda, Türkiye’ye mahcup olduğunu söyleyerek, “Geçe..

11

Image

‘YANILDILAR’
Ünlü ekonomist ve yazar Prof. Dr. Alkin, Türkiye’nin ekonomik anlamda pek çok kuruluşu şaşırttığını belirterek, IMF ve Dünya Bankası’nın ülkemizle ilg..

12

Image

54 MİLYON Dolar ihracat
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, yılın ilk iki ayında Afyonkarahisar’dan 54 milyon dolarlık ihracat yapıl..

13

Image

Turizmde Yeni Trendler Çalıştayı
MÜSİAD Genel Merkez Yeni Turizm Kaynakları Geliştirme Komitesi tarafından Turizmde Yeni Trendler Çalıştayı gerçekleştirildi. Çalıştaya MÜSİAD Afyon ve..

14

Image

Tekstil fabrikası kiralandı
Çobanlar Belediyesi’nin yaptığı tekstil fabrikası binası, yıllık 186 bin liraya kiraya verildi..

15

Image

AFSİAD yönetimi ziyaret turuna çıktı
Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Kadir Sayın Başkanlığında protokol ziyaretlerine devam etti...

16

Image

‘HEP BERABER ÇALIŞACAĞIZ’
Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği Başkanı Kadir Sayın, Afyonkarahisar’ı daha fazla geliştirmek için hep beraber çalışacaklarını söyled..

17

Image

Karakaş, Aldırmaz’ı ağırladı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Sultandağı Belediye Başkanı Mehmet Aldırmaz ve beraberindeki heyeti kabul etti...

ATSO 5 yıldızlı hizmet veriyor | Gazete3.com.tr
Image

ATSO 5 yıldızlı hizmet veriyor


TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun Danışmanı H.Çağlayan Dündar, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın, TOBB Akreditasyon Sistemi’nde 5 yıldızlı hizmet veren odalardan birisi olduğunu söyleyerek, “ATSO’nun verdiği hizmet, Londra veya Berlin’deki oda ile aynı durumda.” dedi.
  EKONOMİ    17.12.2019 09:49:05

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Mustafa Gül ve Ahmet Şükrü Köse, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Anlıak, Akif İşbilir, Ekrem Demirel, Fatih Şapcı, Hacı Sait Evrenkaya, Hayrettin Güzbey ve Yücel Albay, Meclis Üyeleri (TOBB Delegeleri) Adnan Demirel, Halit Özutku, Mehmet Kumartaşlı, Mehmet Tamer Günel, Metin İplikçioğlu ve M.Şükrü Genelioğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından TOBB Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen Oda/Borsa Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri’ne iştirak etti.

“YOĞUN TEMPODA ÇALIŞIYORUZ”
Seminerin açılış konuşmasını yapan TOBB Genel Sekreteri Mustafa Saraçöz, TOBB Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun liderliğinde yoğun bir tempoda çalıştıklarını belirtti. Oda ve borsaların bu çalışma temposuna şahit olduklarını belirten Saraçöz, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i işaret ederek: “Hüsnü Başkanım, sıkça görüştüğümüz bir başkandır. Tempomuzu bilir.” dedi.

“ATSO 5 YILDIZLI ODALARDAN BİRİSİ”
TOBB Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun Danışmanı H. Çağlayan Dündar da TOBB’un Kalite ve Akreditasyon Sistemi’ni anlatırken, “Hüsnü Başkanım burada olduğu için Afyonkarahisar’dan örnek vereyim. Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası, akreditasyon sistemimizdeki 5 yıldızlı odalardan birisi. Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın verdiği hizmet, Londra veya Berlin’deki oda ile aynı. Biz, hizmet kalitesinin daha da artması için gayret gösteriyoruz.” ifadelerini kullandı. TOBB Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş. (MEYBEM) Genel Müdürü Saygın Baban da MEYBEM’in çalışmalarının daha iyi tanıtılması için davet gelmesi durumunda oda ve borsalarda sunum yapabileceklerini, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nda böyle bir toplantı düzenlendiğini kaydetti.


UZMANLAR, KAPSAMLI BİLGİLER VERDİ
13-14 Aralık 2019 tarihlerinde düzenlenen TOBB Oda/Borsa Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri’nde, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Cemil Çiçek: “Karar Alma Süreçlerinde TOBB’un Rolü”; TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nihat Ali Özcan, “Küresel Gelişmeler ve Türkiye”; Kredi Garanti Fonu Genel Müdürü İsmet Gergerli, “Kredi Garanti Fonu”; Protokol ve Kurumsal Nezaket Kuralları Uzmanı İhsan Ataöv, TOBB ETÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Atılım Murat, “Finansal Yönetim”, TOBB MEYBEM Genel Müdürü Saygın Baban, “TOBB İştiraki MEYBEM”, TOBB ETÜ Dr. Öğretim Üyesi İbrahim Bayar, “TOBB Tahkimi ve Arabuluculuk”; TOBB ETÜ Sürekli Eğitim ve Araştırma ve Uygulama Merkezi’nden Adnan Erbaş, “İş Hayatında İletişim”; TOBB ETÜ SEM’den Serdar Bilecen, “Dijital İş Modeli: E-Ticaret”; TOBB ETÜ SEM’den Dr. Cengiz Tavukçuoğlu ise “Etkili Yönetim Becerileri” başlıklarında sunum yaptı.
TOBB ETÜ Genel Sekreteri Dr. Gökhan Göksu da TOBB ETÜ hakkında ayrıntılı bilgiler vererek oda ve borsa camiasının katkı ve emekleri ile inşa edilen üniversitenin eğitim modeli ile örnek bir kurum olduğunu vurguladı.

ATSO HEYETİ, EĞİTİMCİLERLE SOHBET ETTİ
TOBB Oda/Borsa Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri sırasında ATSO heyeti, bizzat rol model olarak ya da soru sorarak sunumlara etkin katılım sağlayan grup oldu. ATSO heyeti, sunumların ardından eğitimcilerle bir araya gelerek sohbet etti. ATSO heyeti, seminere katılan Bolvadin Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İlker Gül, Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uğur Fidan ve Meclis Üyeleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi. ATSO heyeti, seminer programında düzenlenen TOBB ETÜ Teknoloji Merkezi ziyaretine de katılan ender odalardan oldu.>>>Gazete3

  EKONOMİ    17.12.2019 09:49:05

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..