Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

HEP BERABER SORUNLARI ÇÖZECEGİZ
Dinar düzenlenen Sigorta Acenteleri Bölge Toplantısı’nda konuşan AFSAD Başkanı Bekir Özerdem, sektörel sorunları birlik ve beraberlik içinde çözecekle..

2

Image

Ambaryolu’da daire bolluğu
Afyonkarahisar’ın en işlek caddelinden biri olan Ambaryolu’nun aşağı kısmında kalan caddede kiralık daire ve dükkanların bolluğu dikkat çekiyor...

3

Image

Enflasyonla mücadeleye destek
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Bölümü Akredite Doğaltaş Analiz Laboratuvarı (DAL) yönetimi tarafından alın..

4

Image

‘Bankamızı Afyonlulara anlatacağız’
Ziraat Katılım Bankası Afyonkarahisar Şubesi’nin yeni müdürü Fatih Sarıca görevine başladı...

5

Image

Enflasyonla limonla mücadele
Enflasyon ile mücadele kapsamında Muğla Ortaca'dan Şuhut'a bir üretici tarafından getirilen limonlar saatler içerisinde tükendi..

6

Image

‘Asgari ücret mücadelesinde biz de varız’
Kamu Emekçileri Sendikası (KESK) Eş Genel Başkanı Aysun Gezen, asgari ücretle ilgili, "Asgari ücret sadece işçileri ilgilendiren bir konu değil. Toplu..

7

Image

Kadınların ekonomiye katılımı sağlanacak
Afyonkarahisar’da Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet il Müdürlüğü tarafından kadınların ekonomik kalkınmaya katılımını ve aile bütçesini iyi organize ede..

8

Image

Afyonkarahisar’ın Temmuz ayı ihracatı arttı
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisar’ın Temmuz ayı ihracatının geçen yılın aynı ayına göre yüz..

9

Image

İmar Barışı devlet bütçesine katkı sağlayacak
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nda “İmar Barışı” hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi. ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol, İmar Barışı ile..

10

Image

‘Zenginleşmemize kadınlar daha fazla destek verecek’
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ı ziyaret eden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada, geçmiş..

11

Image

Özdilek’te yaz indirimi fırsatı
Kadın, erkek ve çocuk giyimin en sevilen markalarını tek çatı altında buluşturan Özdilek’te yaz indirimi başladı. Özdilek departman mağazalarında geçe..

12

Image

‘Türkiye’nin finansman ihtiyacının karşılanması gerekiyor’
Ankara Sanayi Odası’nın (ASO) 16. döneminin ilk Meslek Komiteleri Ortak Toplantısı Afyonkarahisar’da yapıldı. Toplantıda konuşan ASO Başkanı Nurettin ..

13

Image

Hedef Pazarda Müşteri Bulma Eğitimi verildi
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Turkish Exporter işbirliğinde Hedef Pazarda Müşteri Bulma Eğitimi gerçekleştirildi...

14

Image

Nisan ayında kurulan şirket sayısı arttı
Bir önceki aya göre kurulan şirket sayısında %13,21 kurulan gerçek kişi ticari işletme sayısında %18,53 artış olup kurulan kooperatif sayısında %3,60 ..

Ambaryolu’da daire bolluğu | Gazete3.com.tr
Image

Ambaryolu’da daire bolluğu


Afyonkarahisar’ın en işlek caddelinden biri olan Ambaryolu’nun aşağı kısmında kalan caddede kiralık daire ve dükkanların bolluğu dikkat çekiyor.
  EKONOMİ    07.01.2019 11:01:56

Afyonkarahisar’ın Dumlupınar ve Cumhuriyet Mahallelerini birbirinden ayıran, Aşağı Ambaryolu’nda boş dükkan ve kiralık dairelerin çokluğu yaşanıyor. Üzerinde her sektörden işyerinin bulunduğu, kıyafet ve giyim satan esnafın bol olduğu Ambaryolu’nda işler eskisi gibi gitmiyor. Bir dönem öğrenci yurtlarının ve apartların yoğun olduğu Ambaryolu’nda, bir bir kapanan yurt ve apartlardan sonra, öğrencilerde bölgeyi terk etmeye başladı. Öğrenci evlerinin yoğunluğu ile birlikte hareketlilik yaşanan caddede, öğrencilerin Erenler bölgesine gitmesi ile birlikte kiralık evler ve satılık konutların fazlalığı piyasaya yansıdı.

“AYNI APARTMANIN İÇİNDE 2-3 DAİRE KİRALIK YA DA SATILIK”

Aynı apartman içinde üç dairenin bile kiralık ya da satılık olduğu gözlenirken, işlerin azalmasından dolayı devren kiralık veya satılık dükkanlarda dikkatlerden kaçmadı. Birçok esnaf öğrencilerin erenler bölgesinde yaşanan yeni yapılanma ve öğrenci sosyal yaşam alanlarının artmasına bağlarken, bazıları da öğrencilerin kendilerini güvenli ve huzurlu yere çektiğini dile getirdi. Afyonkarahisar’ın en eski esnaflarından, Ambaryolu’nunda ise yaklaşık 40 yıldır kasaplık yapan 54 yaşındaki Necmettin Merdivencioğlu, caddenin en sakin dönemini geçirdiğini söyledi.

“EKONOMİK DALGALANMALAR İŞLERİ YAVAŞLATTI”

Merdivencioğlu, işlerin yavaşlamasında ekonomik dalgalanmalarında etkili olduğunu dile getirerek, şunları söyledi: “ANS kampusunun yapılması ile birlikte Erenler Mahallesi’ne birçok konut yapıldı. yurt yapıldı öğrenciler için. Dolayısıyla öğrenciler minibüs parasından kurtulmak için Erenler mahallesine taşındı buradan. Burası daha önce öğrencilerin yoğun olduğu yerlerdi. Dolayısıyla evler boşaldı. Bir sürü boş ev ve daire var. Öğrencilerin gitmesi ile de işler yavaşladı. Ekonomik sıkıntılarda bu yavaşlama ve azalmada etkili oldu. Eski işler artık yok. Siftah yapmadan dükkan kapatan esnaf arkadaşlarımız var.”>>>Mustafa BAYER  EKONOMİ    07.01.2019 11:01:56

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..