Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Ağustos ihracatı 27 milyon 370 bin dolar

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisar’ın ağustos ayı ihracatının 27 milyon 370 bin dolar o..

2

Image

‘Kendi hikayenizin kahramanı olun’
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Hisarcıklıoğlu, TOBB ETÜ mezunlarını tebrik ederek, öğrencilere tavsiyede bulunarak, “Başkasının değil, ken..

3

Image

Tescilli ürün sayısı 206 oldu
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı Oda/Borsalar tarafından tescil ettirilen coğrafi işaretli ürün sayısı 206’ya, tescil başvurusu yapı..

4

Image

Kadın Kültür Evi projeleri hızla devam ediyor
Afyonkarahisar için vizyon projeleri hayata geçirmek için büyük gayret sarf eden Vali Gökmen Çiçek, kadınlar için adeta bir nefes alma merkezi olacak ..

5

Image

AVŞAR Emaye yeni istihdam kapısı açıyor

450 çalışanı ile Afyon ilimizin istihdam, ihracat ve katma değerli üretim alanında önde gelen şirketlerinden Avşar Emaye A.Ş dünyada yaşanan pand..

6

Image

Sanayide kapasite yükseldi
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Haziran 2020’de onaylanan kapasite raporu sayısı Haziran 2019’a (2.600 adet) göre %36,6 (952 adet..

7

Image

Ticaret Borsaları Konseyi toplandı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ticaret Borsaları Konsey toplantısı, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcı..

8

Image

'Nefes kredisine başlamak istiyoruz'
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, nefes kredisini en kısa sürede başlatmayı istediklerini belirtti..

9

Image

UMURTLARIMI KORUYORUM’
Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi, ekonomist ve yazar Prof. Dr. Emre Alkin, ekonomide bir nebze toparlanma görüldüğünü bu nedenle 2020 yılıyla ilgil..

10

Image

‘IMF ve Dünya Bankası mahcup’
Ekonomist ve Yazar Prof. Dr. Emre Alkin, IMF ve Dünya Bankası’nın Türkiye’nin büyüme rakamları konusunda, Türkiye’ye mahcup olduğunu söyleyerek, “Geçe..

11

Image

‘YANILDILAR’
Ünlü ekonomist ve yazar Prof. Dr. Alkin, Türkiye’nin ekonomik anlamda pek çok kuruluşu şaşırttığını belirterek, IMF ve Dünya Bankası’nın ülkemizle ilg..

12

Image

54 MİLYON Dolar ihracat
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, yılın ilk iki ayında Afyonkarahisar’dan 54 milyon dolarlık ihracat yapıl..

13

Image

Turizmde Yeni Trendler Çalıştayı
MÜSİAD Genel Merkez Yeni Turizm Kaynakları Geliştirme Komitesi tarafından Turizmde Yeni Trendler Çalıştayı gerçekleştirildi. Çalıştaya MÜSİAD Afyon ve..

14

Image

Tekstil fabrikası kiralandı
Çobanlar Belediyesi’nin yaptığı tekstil fabrikası binası, yıllık 186 bin liraya kiraya verildi..

15

Image

AFSİAD yönetimi ziyaret turuna çıktı
Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Kadir Sayın Başkanlığında protokol ziyaretlerine devam etti...

16

Image

‘HEP BERABER ÇALIŞACAĞIZ’
Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği Başkanı Kadir Sayın, Afyonkarahisar’ı daha fazla geliştirmek için hep beraber çalışacaklarını söyled..

17

Image

Karakaş, Aldırmaz’ı ağırladı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Sultandağı Belediye Başkanı Mehmet Aldırmaz ve beraberindeki heyeti kabul etti...

Ambaryolu’da daire bolluğu | Gazete3.com.tr
Image

Ambaryolu’da daire bolluğu


Afyonkarahisar’ın en işlek caddelinden biri olan Ambaryolu’nun aşağı kısmında kalan caddede kiralık daire ve dükkanların bolluğu dikkat çekiyor.
  EKONOMİ    07.01.2019 11:01:56

Afyonkarahisar’ın Dumlupınar ve Cumhuriyet Mahallelerini birbirinden ayıran, Aşağı Ambaryolu’nda boş dükkan ve kiralık dairelerin çokluğu yaşanıyor. Üzerinde her sektörden işyerinin bulunduğu, kıyafet ve giyim satan esnafın bol olduğu Ambaryolu’nda işler eskisi gibi gitmiyor. Bir dönem öğrenci yurtlarının ve apartların yoğun olduğu Ambaryolu’nda, bir bir kapanan yurt ve apartlardan sonra, öğrencilerde bölgeyi terk etmeye başladı. Öğrenci evlerinin yoğunluğu ile birlikte hareketlilik yaşanan caddede, öğrencilerin Erenler bölgesine gitmesi ile birlikte kiralık evler ve satılık konutların fazlalığı piyasaya yansıdı.

“AYNI APARTMANIN İÇİNDE 2-3 DAİRE KİRALIK YA DA SATILIK”

Aynı apartman içinde üç dairenin bile kiralık ya da satılık olduğu gözlenirken, işlerin azalmasından dolayı devren kiralık veya satılık dükkanlarda dikkatlerden kaçmadı. Birçok esnaf öğrencilerin erenler bölgesinde yaşanan yeni yapılanma ve öğrenci sosyal yaşam alanlarının artmasına bağlarken, bazıları da öğrencilerin kendilerini güvenli ve huzurlu yere çektiğini dile getirdi. Afyonkarahisar’ın en eski esnaflarından, Ambaryolu’nunda ise yaklaşık 40 yıldır kasaplık yapan 54 yaşındaki Necmettin Merdivencioğlu, caddenin en sakin dönemini geçirdiğini söyledi.

“EKONOMİK DALGALANMALAR İŞLERİ YAVAŞLATTI”

Merdivencioğlu, işlerin yavaşlamasında ekonomik dalgalanmalarında etkili olduğunu dile getirerek, şunları söyledi: “ANS kampusunun yapılması ile birlikte Erenler Mahallesi’ne birçok konut yapıldı. yurt yapıldı öğrenciler için. Dolayısıyla öğrenciler minibüs parasından kurtulmak için Erenler mahallesine taşındı buradan. Burası daha önce öğrencilerin yoğun olduğu yerlerdi. Dolayısıyla evler boşaldı. Bir sürü boş ev ve daire var. Öğrencilerin gitmesi ile de işler yavaşladı. Ekonomik sıkıntılarda bu yavaşlama ve azalmada etkili oldu. Eski işler artık yok. Siftah yapmadan dükkan kapatan esnaf arkadaşlarımız var.”>>>Mustafa BAYER  EKONOMİ    07.01.2019 11:01:56

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..