Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Tekstil fabrikası kiralandı
Çobanlar Belediyesi’nin yaptığı tekstil fabrikası binası, yıllık 186 bin liraya kiraya verildi..

2

Image

Turizmde Yeni Trendler Çalıştayı
MÜSİAD Genel Merkez Yeni Turizm Kaynakları Geliştirme Komitesi tarafından Turizmde Yeni Trendler Çalıştayı gerçekleştirildi. Çalıştaya MÜSİAD Afyon ve..

3

Image

AFSİAD yönetimi ziyaret turuna çıktı
Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Kadir Sayın Başkanlığında protokol ziyaretlerine devam etti...

4

Image

‘HEP BERABER ÇALIŞACAĞIZ’
Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği Başkanı Kadir Sayın, Afyonkarahisar’ı daha fazla geliştirmek için hep beraber çalışacaklarını söyled..

5

Image

Karakaş, Aldırmaz’ı ağırladı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Sultandağı Belediye Başkanı Mehmet Aldırmaz ve beraberindeki heyeti kabul etti...

6

Image

İnşaat maliyet endeksi arttı
TÜİK verilerine göre inşaat maliyet endeksi yıllık yüzde 10,76, aylık yüzde 1,01 arttı...

7

Image

Afyon’a neden az hibe verildi?
CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye Afyonkarahisar’a diğer illere nazaran daha az hibe verilmesini..

8

Image

‘Girişimci sayısı arttırılmalı’
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) senato kararıyla, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na Fahri Dokto..

9

Image

50 MİLYON EURO’LUK YATIRIM
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, ilçeye bir firma tarafından 50 milyon Euro’luk yatırım yapılacağını ve bu yatırımın ilçedeki işsizliğin önüne..

10

Image

Ürün Takip Sistemi anlatıldı
Tıbbi cihaz ve kozmetik ürünlerinin takibi için kurulan Ürün Takip Sistemi hakkında, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Sağlık Bakanlığı Türki..

11

Image

‘Girişimcilerle gurur duyuyorum’
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, İzmir’in üretimin, ihracatın, teknolojinin lider şehirleri arasında bulundu..

12

Image

‘İnsanlara iş bulmak zorundayız’
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ege Genç İş İnsanları Derneği’nin (EGİAD) toplantısına katılarak Türkiye ve..

13

Image

İhracatımız 28 milyon 819 bin dolar oldu
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, 2020 yılının ocak ayında 28 milyon 819 bin dolar olduğunu kaydetti.
..

14

Image

‘Kırsal kalkınma artacak’
Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Acar, Afyonkarahisar’da sağlanacak olan 23 milyon TL’lik desteğin kırsal toplumdaki yerel kalkınma kapasitesinin oluş..

15

Image

MADENCİLİK LOKOMOTİF
ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Serteser, Afyonkarahisar’ın 2020 yılı Ocak ayı ihracatının 28 milyon 819 bin Dolar olduğunu söyleyerek, ihracatın çoğunluğ..

16

Image

4 bin 179 kapasite raporu onaylandı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ocak 2020’de onaylanan kapasite raporu sayısı Ocak 2019’a göre 803 adet (%23.78) artarak 4.179 adet oldu..

17

Image

Ticari ilişkiler geliştirilecek
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Gürcistan'ın Ankara Büyükelçisi George Janjghava, Türkiye ve Gürcistan aras..

Ambaryolu’da daire bolluğu | Gazete3.com.tr
Image

Ambaryolu’da daire bolluğu


Afyonkarahisar’ın en işlek caddelinden biri olan Ambaryolu’nun aşağı kısmında kalan caddede kiralık daire ve dükkanların bolluğu dikkat çekiyor.
  EKONOMİ    07.01.2019 11:01:56

Afyonkarahisar’ın Dumlupınar ve Cumhuriyet Mahallelerini birbirinden ayıran, Aşağı Ambaryolu’nda boş dükkan ve kiralık dairelerin çokluğu yaşanıyor. Üzerinde her sektörden işyerinin bulunduğu, kıyafet ve giyim satan esnafın bol olduğu Ambaryolu’nda işler eskisi gibi gitmiyor. Bir dönem öğrenci yurtlarının ve apartların yoğun olduğu Ambaryolu’nda, bir bir kapanan yurt ve apartlardan sonra, öğrencilerde bölgeyi terk etmeye başladı. Öğrenci evlerinin yoğunluğu ile birlikte hareketlilik yaşanan caddede, öğrencilerin Erenler bölgesine gitmesi ile birlikte kiralık evler ve satılık konutların fazlalığı piyasaya yansıdı.

“AYNI APARTMANIN İÇİNDE 2-3 DAİRE KİRALIK YA DA SATILIK”

Aynı apartman içinde üç dairenin bile kiralık ya da satılık olduğu gözlenirken, işlerin azalmasından dolayı devren kiralık veya satılık dükkanlarda dikkatlerden kaçmadı. Birçok esnaf öğrencilerin erenler bölgesinde yaşanan yeni yapılanma ve öğrenci sosyal yaşam alanlarının artmasına bağlarken, bazıları da öğrencilerin kendilerini güvenli ve huzurlu yere çektiğini dile getirdi. Afyonkarahisar’ın en eski esnaflarından, Ambaryolu’nunda ise yaklaşık 40 yıldır kasaplık yapan 54 yaşındaki Necmettin Merdivencioğlu, caddenin en sakin dönemini geçirdiğini söyledi.

“EKONOMİK DALGALANMALAR İŞLERİ YAVAŞLATTI”

Merdivencioğlu, işlerin yavaşlamasında ekonomik dalgalanmalarında etkili olduğunu dile getirerek, şunları söyledi: “ANS kampusunun yapılması ile birlikte Erenler Mahallesi’ne birçok konut yapıldı. yurt yapıldı öğrenciler için. Dolayısıyla öğrenciler minibüs parasından kurtulmak için Erenler mahallesine taşındı buradan. Burası daha önce öğrencilerin yoğun olduğu yerlerdi. Dolayısıyla evler boşaldı. Bir sürü boş ev ve daire var. Öğrencilerin gitmesi ile de işler yavaşladı. Ekonomik sıkıntılarda bu yavaşlama ve azalmada etkili oldu. Eski işler artık yok. Siftah yapmadan dükkan kapatan esnaf arkadaşlarımız var.”>>>Mustafa BAYER  EKONOMİ    07.01.2019 11:01:56

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..