Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Ağustos ihracatı 27 milyon 370 bin dolar

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisar’ın ağustos ayı ihracatının 27 milyon 370 bin dolar o..

2

Image

AVŞAR Emaye yeni istihdam kapısı açıyor

450 çalışanı ile Afyon ilimizin istihdam, ihracat ve katma değerli üretim alanında önde gelen şirketlerinden Avşar Emaye A.Ş dünyada yaşanan pand..

3

Image

‘Kendi hikayenizin kahramanı olun’
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Hisarcıklıoğlu, TOBB ETÜ mezunlarını tebrik ederek, öğrencilere tavsiyede bulunarak, “Başkasının değil, ken..

4

Image

Tescilli ürün sayısı 206 oldu
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı Oda/Borsalar tarafından tescil ettirilen coğrafi işaretli ürün sayısı 206’ya, tescil başvurusu yapı..

5

Image

Kadın Kültür Evi projeleri hızla devam ediyor
Afyonkarahisar için vizyon projeleri hayata geçirmek için büyük gayret sarf eden Vali Gökmen Çiçek, kadınlar için adeta bir nefes alma merkezi olacak ..

6

Image

Sanayide kapasite yükseldi
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Haziran 2020’de onaylanan kapasite raporu sayısı Haziran 2019’a (2.600 adet) göre %36,6 (952 adet..

7

Image

Ticaret Borsaları Konseyi toplandı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ticaret Borsaları Konsey toplantısı, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcı..

8

Image

'Nefes kredisine başlamak istiyoruz'
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, nefes kredisini en kısa sürede başlatmayı istediklerini belirtti..

9

Image

UMURTLARIMI KORUYORUM’
Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi, ekonomist ve yazar Prof. Dr. Emre Alkin, ekonomide bir nebze toparlanma görüldüğünü bu nedenle 2020 yılıyla ilgil..

10

Image

‘IMF ve Dünya Bankası mahcup’
Ekonomist ve Yazar Prof. Dr. Emre Alkin, IMF ve Dünya Bankası’nın Türkiye’nin büyüme rakamları konusunda, Türkiye’ye mahcup olduğunu söyleyerek, “Geçe..

11

Image

‘YANILDILAR’
Ünlü ekonomist ve yazar Prof. Dr. Alkin, Türkiye’nin ekonomik anlamda pek çok kuruluşu şaşırttığını belirterek, IMF ve Dünya Bankası’nın ülkemizle ilg..

12

Image

54 MİLYON Dolar ihracat
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, yılın ilk iki ayında Afyonkarahisar’dan 54 milyon dolarlık ihracat yapıl..

13

Image

Turizmde Yeni Trendler Çalıştayı
MÜSİAD Genel Merkez Yeni Turizm Kaynakları Geliştirme Komitesi tarafından Turizmde Yeni Trendler Çalıştayı gerçekleştirildi. Çalıştaya MÜSİAD Afyon ve..

14

Image

Tekstil fabrikası kiralandı
Çobanlar Belediyesi’nin yaptığı tekstil fabrikası binası, yıllık 186 bin liraya kiraya verildi..

15

Image

AFSİAD yönetimi ziyaret turuna çıktı
Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Kadir Sayın Başkanlığında protokol ziyaretlerine devam etti...

16

Image

‘HEP BERABER ÇALIŞACAĞIZ’
Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği Başkanı Kadir Sayın, Afyonkarahisar’ı daha fazla geliştirmek için hep beraber çalışacaklarını söyled..

17

Image

Karakaş, Aldırmaz’ı ağırladı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Sultandağı Belediye Başkanı Mehmet Aldırmaz ve beraberindeki heyeti kabul etti...

‘Ön yargıları sizler yıkacaksınız’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Ön yargıları sizler yıkacaksınız’


TOBB, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ve Turkcell iş birliğinde gerçekleştirilen Geleceği Yazan Kadınlar Projesi’nin, Final ve Ödül Töreni Programı’na katılan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu; kadınlardan, çocuklarını girişimci olmaya özendirmelerini istedi. “Başarının cinsiyeti olmaz. Ekonominin cinsiyeti olmaz.” diyen Hisarcıklıoğlu, kadınlara yönelik ön yargılarını yıkmakta en büyük payın yine kadınlarda olacağına işaret etti.
  EKONOMİ    26.11.2019 09:32:21

TOBB Başkanı, kadın girişimcilere verdikleri öneme vurgu yaptı ve: “Kadınlarımızdan bir ricam var. Hayal kurun, azmedin, çalışın. Hayallerinizin takipçisi, kendi hikâyenizin kahramanı olun. İnanıyorum ki hep birlikte çalışarak yeni başarı hikâyeleri yazacağız.” diye konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın da katılımıyla Turkcell Plaza’da düzenlenen Final ve Ödül Töreni organizasyonunda, proje kapsamında başarılı olanlara ödülleri verildi. Hisarcıklıoğlu yaptığı konuşmada, ülkenin geleceği açısından mutluluk ve gurur duydukları anları yaşadıklarını söyledi.
“HEPİNİZLE İFTİHAR EDİYORUM”
Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketi Turkcell ve Türkiye’nin en geniş kadın girişimci ağı olan TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ortaklığından doğan sinerjiyle büyük bir başarıya imza attıklarını anlatan Hisarcıklıoğlu, “Binlerce kadınımızı iş hayatına kattık, girişimci yaptık. Şimdi onların arasından ilk 3’e girenleri ödüllendireceğiz ama benim gözümde, bu işe cesaretle giren kadınlarımızın hepsi, bu ödülü fazlasıyla hak ediyorlar. Zira sizler, sadece bu çetin hayat ve iş koşullarıyla mücadele etmekle kalmadınız. Pek çoğunuz bir de önünüze engel çıkaran erkekleri aşıp buralara geldiniz. Hepinizle ayrı ayrı iftihar ediyorum ve sizleri alkışlıyorum.” dedi.
“İNSAN KAYNAĞINA YATIRIM YAPTILAR”
Proje ortağı Turkcell’e de teşekkürlerini ileten Hisarcıklıoğlu, “Maddi ve manevi birçok katkı sağladılar. Türkiye’nin insan kaynağına yatırım yaptılar. Kadın girişimcilerimizin ürettiği fikirleri hayata geçirdiler. Dünyada ses getiren, ödüller alan, müthiş bir başarı hikâyesine imza attılar. İşte bu, çağdaş özel sektör vizyonudur. Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet Akça ve Genel Müdür Sayın Murat Alkan nezdinde, tüm Turkcell ailesini kutluyorum.” diye konuştu.>>>Gazete3

  EKONOMİ    26.11.2019 09:32:21

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..