Kanal 3 ekranlarında İsmail Sagun’un konuğu olan Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın Sandıklı ilçesine 50 milyon TL’lik yatırım yapacağını müjdesini verdi.

Gözden kaçırmayın

Bir Anadolu Güzellemesi Üzerine Hasbihal Bir Anadolu Güzellemesi Üzerine Hasbihal


Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Kanal 3 canlı yayınında İsmail Sagun’un sorularını yanıtladı. Başkan Çöl, Sandıklı ilçesinde son yıllarda büyük değişimler yaşandığını söyleyerek, “Sandıklı Belediyesi bundan 5 yıl öncesinde kendisine bağlı olan 10 km uzaklıktaki bir tesisi bile işletemezken. Bugün 30 km uzaklıktaki Akdağ Tabiat Parkını bile en güzel şekilde işletmeye çalışan, işleten ve ülkesine değer katan bir şehir haline geldi. Bir belediye haline geldi. Bu güveni bize veren bize bu noktada bizi destekleyen kıymetli bakanımıza teşekkürü bir borç biliyoruz” dedi.
250 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLANACAK
Başkan Çöl, Sandıklı ilçesiyle ilgili olarak büyük bir müjde vererek, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile imzalanan anlaşma neticesinde Sandıklı ilçesine 50 milyon TL’lik yatırımın yapılacağını belirterek, “Bu yatırımda hem üretimi destekleyeceğiz hem de burada Bakanlığımızın bünyesinde kurulmuş olan şirketlerde yaklaşık 250 kardeşimize istihdam sağlamış olacağız. Bu çalışma ilk defa Sandıklı’da başlayacak ve sandıklımızda temelleri atılmış olarak başlayacak. İnşallah bu gün itibariyle bu çalışmanın sözleşmelerini imzaladık. Çok afaki bir durum gerçekleşmezse hedefimiz en geç yıl sonunda Sandıklımıza kazandırmak ve bu tesisimize Sandıklı’da öncülük etmektir. Bu Sandıklı için bir örnektir. Allah nasip ederse o gün itibariyle şartlarda uygun olursa Sayın Cumhurbaşkanımız bu tesisin açılışını yapacak” diye konuştu.
“KURUTULMUŞ SEBZE VE MEYVEDE İDDİALIYIZ”
Başkan Çöl nerede nasıl hareket edeceklerini iyi bildiklerini ve ilçenin potansiyelleri üzerinden projelerle Ankara’da temaslarda bulunduklarını ifade ederek, “Biz bununla beraber jeotermali en verimli şekilde kullanan bir belediye olma yolunda hızla ilerledik. Türkiye’de 1 numarayız ve de termal suyla işletilen teknolojik seraların yaklaşık yüzde 25, 1 milyon metre karesi sandıklıda kurulu vaziyette ve bu şehir ülke ekonomisinin teknolojik serada yüzde 25’ine hitap ediyor. Bu önemli bir değer, önemli bir ekol bu konuda hem Tarım Bakanlığında hem de Maliye Bakanlığında söz sahibi olan bir ilçe haline geldik. Biz kurutulmuş meyvede de sebzede de iddialıyız. Bu çalışmalarımızda bitti” dedi.
“TÜRKİYE ÇAPINDA SES GETİRECEK BİR TESİS KURACAĞIZ”
Balıkçılıkla ilgili olarak yapılacak olan çalışmaları anlatan Çöl, “Yine Kanal 3 ekranlarından Mehmet Bey’in programına söz vermiştim. Balıkçılıkla ilgili bir çalışmamız olacak diye. Bu çalışmamızla ilgilide bakanımızla konuştum. Yetkililer her hafta Sandıklımızda analizler yapıyor, çalışmalar yapıyor. İnşallah yine Türkiye çapında ses getirecek ciddi bir üretim tesisini de Sandıklımıza kuracağız. Gerekli hizmetleri Sandıklımıza kazandıracağız. Öncelikle Rabbim devletimize, milletimize zeval vermesin. Bizi dış kuvvetlerin, dış güçlerin şerli emellerinden korusun. Ülkemize güzel bir gelecek nasip etsin. Bizde çalışmalarımıza devam edelim” dedi. >>>Gazete3