Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Kültür köprüleri inşa etmeliyiz’
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nda Türkiye-AB Gümrük Birliği Fırsat ve Zorlukları ve Termal Turizm Uygulamalarının Türkiye ve AB’de Karşılaştı..

2

Image

Projeler değerlendirildi
KOSGEB İl Müdürlüğü’nde AR-GE, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı Kurul Toplantıları gerçekleştirildi. Afyonkarahisar Ticaret ve Sanay..

3

Image

‘Proje başarısı yüzde 100’
Afyonkarahisar Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) A.Ş’nin Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde düzenlenen 2019 yılının ilk Yönetim Kurulu Toplant..

4

Image

Son gün 28 Şubat

Sosyal Güvenlik Kurumu Afyonkarahisar İl Müdürü Samet Fidan, günü geçmiş borçların yapılandırılmasıyla ilgili olarak son ödeme tarihinin 28 Şubat..

5

Image

MEYBEM Sınavı yapıldı


Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 2019 yılının ilk Motorlu Kara Taşıtı Alım Satım Yeterlilik Belgesi Sınavı gerçekleştirildi..

6

Image

8. Noter, hizmete devam edecek

Afyonkarahisar 8. Noteri Yusuf Şahan, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret etti. Şahan, Afyonk..

7

Image

Ziraat Katılım’dan Serteser’e ziyaret
Ziraat Katılım Bankası Afyonkarahisar Şube Müdürü Fatih Sarıca, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret..

8

Image

‘İstihdam hedefini aştık’
SGK İl Müdürü Samet Fidan, İŞKUR İl Müdürü Ahmet Karakaya, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Zekai İnan, Afyonkarahisar Ticaret ve San..

9

Image

Yeni nesil dış ticaret eğitimi
Afyonkarahisar Ticaret Borsası, Üyelerine yönelik Uluslararası Rekabeti Geliştirme Projesi kapsamında, “Yeni Nesil Dış Ticaret İstihbarat Eğitimi” düz..

10

Image

‘Poşetler doğaya büyük zarar veriyor’

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü işbirliğinde, Plastik Poşetlerin Ücretlendirilmesi Bilgilendirme ve İ..

11

Image

‘Vergiyi olumlu bulmuyoruz’
Ticaret Bakanı Pekcan ile ABD iş dünyası temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen çalışma yemeğinde konuşan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, ABD yönetiminin..

12

Image

Teşvikler ve kanunlar anlatıldı

SGK İl Müdürü Samet Fidan ve İŞKUR İl Müdürü Ahmet Karakaya, Afyonkarahisar Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasına ziyarette bulundular...

13

Image

‘Her şey üyelerimiz için’
ATSO KOBİ Akademisinin 2019 yılı eğitim takviminin belirlendiğini ifade eden ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, yıl boyunca 20’ye yakın eğiti..

14

Image

IPARD Proje hazırlama eğitimi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında imzalanan Protokol kapsamında IPARD proje hazırlama eğitimlerine ..

15

Image

Ücretli poşet bilgilendirmesi

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nda, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından Plastik poşetlerin ücretlendirilmesi konusund..

16

Image

14 ülkeye tarım aleti ihracatı
Afyonkarahisar'da bir firma, modern teknolojiyle ürettiği tarım aletlerini, Avrupa, Asya ve Afrika kıtasındaki 14 ülkeye satıyor...

17

Image

‘Ticaretin lokomotif kuruluşusunuz’

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret eden Demokrat Parti Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, TOBB Türkiy..

İŞKUR mülakatları başladı | Gazete3.com.tr
Image

İŞKUR mülakatları başladı


Afyonkarahisar İŞKUR aracılığıyla Toplum Yararına Çalışma Programı (TYP) kapsamında işe alınacak bin 5 temizlik ve güvenlik elemanı alımı için mülakatlar başladı.
  İŞ DÜNYASI    28.09.2018 10:26:03


Türkiye genelindeki Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda görevlendirilecek güvenlik ve temizlik elemanı için Afyonkarahisar’da 4 bin kişinin başvuru yaptığını belirten İŞKUR Afyonkarahisar İl Müdürü Ahmet Karakaya, okullarda 335 güvenlik görevlisi ile 670 temizlik görevlisinin belirlenmesi için meslek danışmanı ve milli eğitim personelinden oluşan komisyon oluşturulduğunu bildirdi.

TEMİZLİKÇİLER 8 EKİM, GÜVENLİKLER 15 EKİM’DE BAŞLAYACAK

Karakaya, okullarda güvenlik görevlisi olarak çalışacakların mülakatlarının yarın gerçekleştirileceğini ifade ederek, şunları kaydetti: "Afyonkarahisar’da temizlik görevlisi olarak 2 bin 700 kişi başvuru yaptı. Milli Eğitim İl Müdürlüğü ve İŞKUR tarafından oluşturulan komisyonlarımız başvuru yapanlarla görüşmeye başladı. Güvenlik görevlisi olarak da 335 kişi alınacak. Bunların mülakatları da yarın komisyonumuz tarafından yapılacak. Mülakatların ardından belirlenen temizlik görevlileri 8 Ekim'de, güvenlik görevlileri ise 15 Ekim'de göreve başlayacaklar. İş başı yapılmasının ardından okullarımız daha temiz ve daha güvenli hale gelecek."

BAŞVURU YAPANLARIN ÇEŞİTLİ DURUMLARINA BAKILIYOR

Mülakatlarda başvuru yapanların gelir durumları başta olmak üzere birkaç kritere odaklandıklarını ifade eden İŞKUR İl Müdürü Karakaya, "Mülakatlarda eş durumları, şehit, gazi yakını olup olmadıkları, ailenin gelir durumu, çocuk sayısı ve engelli olup olmadıkları gibi sorular soruluyor. Aynı evden iki kişinin de bu tür programlarda çalışıp çalışmamasına bakıyoruz. Evlerinin kira olup olmadığı gibi kriterleri göz önünde bulunduruyorlar." diye konuştu.>>>İsmail Sagun


  İŞ DÜNYASI    28.09.2018 10:26:03

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
23.02.2019
23.02.2019
23.02.2019