Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Özel tasarım tanıtılacak
Özdilek Ev Tekstili, Sevgililer Günü için özel olarak tasarladığı Özdilek Fall in Love Nevresim Takımı’nı ve First Company Sevgililer Günü’ne özel pij..

2

Image

Miniklere tiyatro
TRT Çocuk’un sevilen çizgi filmlerinden Akıllı Tavşan Momo ve Doru’nun tiyatro gösterileri 30 Ocak-2 Şubat tarihleri arasında Park Afyon AVM’de sergil..

3

Image

‘Muhteşem lezzetlere sahip bir şehirsiniz’
Yemek Uzmanı, TV programcısı ve Yazar Sahrap Soysal, Afyonkarahisar’ın muhteşem lezzetlere sahip bir şehir olduğunu söyledi. ..

4

Image

Minikler Özdilek’ten çıkmayacak
Çocukların eğlence merkezi Game Factory, yarıyıl tatiline özel hazırladığı kampanyayla minik ziyaretçilerini oldukça mutlu edecek. Kampanya kapsamınd..

5

Image

Kulakların pası silindi
Afyonkarahisar Belediyesi Musiki Eğitim Merkezi tarafından Türk Sanat Müziği Konseri düzenlendi...

6

Image

Kitap getiren tiyatro izledi
Afyonkarahisar Renkli İmgeler Saati Uygulama Sahnesi Derneği, Nalınlar adlı tiyatro oyunuyla büyük beğeni topladı. Tiyatro yaşayan şehit kütüphaneleri..

7

Image

Katar’la ticari ilişkiler konuşuldu
MÜSİAD Afyonkarahisar Şubesi’nin Yönetim Kurulu Toplantısı’na katılan Katar Doha Ticaret Elçisi Ahmet Aslan, yönetim kurulu üyeleriyle Katar’la ticari..

8

Image

Bestekar Türkeşsiz anısına konser
Afyonkarahisar Belediyesi Musiki Eğitim Merkezi tarafından Şair –Bestekar Şahin Türkeşsiz anısına bir konser verecek. ..

9

Image

Gönüllerin pası silindi
Karahisar Şiir Akşamları; Kültür Sanat Evi'nde, şair ve şiir tutkunlarını buluşturmaya devam ediyor...

10

Image

Çin operası Afyon’a geliyor
Zhe Jiang Wu Operası Afyonkarahisar’a geliyor...

11

Image

Aliş ile Zeliş Özdilek’e geliyor
Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, çocukları eğlendirmeye devam ediyor. 15 - 16 Aralık tarihlerinde, eğlenceli hikayeleri ile “Aliş ile Zeliş” ..

12

Image

Park Afyon’da kutlama

ECE Türkiye Proje Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen Park Afyon AVM’de Dünya Mağazacılar Günü, alışveriş merkezi personellerine “Bir kahvenin kır..

13

Image

Ayın elemanı Hesna Gülbaş
Megabirlik Medya’da Kasım ayının elemanı Hesna Gülbaş oldu. ..

14

Image

Yeni yetenekler aranıyor
Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu, yeni sezon öncesi hazırlıklarını sürdürüyor. Sanat Yönetmeni Hasan Hüseyin Elmas gözetiminde başvuruda buluna..

15

Image

Yılmaz Morgül Afyon’u fethetti
Ünlü sanatçı Yılmaz Morgül, Afyonkarahisar’a gelerek Büyük Taarruz’un yaşandığı yerdeki sipere girerek, duygu dolu anlar yaşadı.
..

16

Image

Ömür boyu mutluluğa ‘evet’ dediler
Afyonkarahisar’ın tanınmış ailelerinden Kudret-Şaban Ceylan çiftinin oğulları Ahmet Serkan ile yine kentimizin tanınmış ailelerinden Nilgün-Ercan İşle..

17

Image

Geçerken Uğradım filminin çekimleri devam ediyor
Sandıklı ilçesindeki Akdağ Tabiat Parkı'nda, 'Geçerken Uğradım' sinema filminin bazı sahneleri çekildi...

Film festivali ödül töreniyle taçlandı Afyon’da çekilecek filmin geliri AEV’e bağışlanacak | Gazete3.com.tr
Image

Film festivali ödül töreniyle taçlandı Afyon’da çekilecek filmin geliri AEV’e bağışlanacak


4-6 Mayıs tarihleri arasında bu yıl ilk kez düzenlenen Afyonkarahisar Film Festivali ödül töreni Vali Mustafa Tutulmaz ve sinema sanatçılarının katılımı ile Afyon Kocatepe Üniversitesi Atatürk Kongre Merkezi’nde yapıldı. Törende konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’da çekilecek olan Geçerken Uğradım filminin gelirinin Afyon Eğitim Vakfı’na bağışlanacağını söyledi.
  MAGAZİN    08.05.2018 11:59:01

Alkan KURT

Afyonkarahisar 1'inci Film Festivali ödül törenine Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Milletvekili Hatice Dudu Özkal, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyon Kocatepe Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Vali Yardımcısı Erhan Günay, Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı, Sinema Sanatçıları Perihan Savaş, Ali Uyandıran, Selahattin Taşdöğen, Mihriban Er, Ali Nuri Türkoğlu, Hacı Ali Konuk, Sinan Albayrak, Görkem Yeltan ve Recep Çavdar ile festivalde ödül almaya hak kazanan yönetmen, yapımcı ve sinemaseverler katıldı.

“FESTİVAL ZAMAN İÇERİSİNDE İLGİ GÖRECEKTİR”

Törende konuşan Vali Mustafa Tutulmaz tanıtımın önemine değindi. Biz il olarak tanıtılmanın zorunlu olduğuna inanıyoruz diyerek sözlerine başlayan Vali Tutulmaz: “Bu tanıtılmanın birçok yolu var. Bir taraftan reklam verilerek tanıtılabilir, bir taraftan da bunu sanata büründürerek tanıtılabilir. Biz ikinci yönünü seçtik, sanatla ilimizi tanıtmak istedik, sanatla ilimizi marka değer haline getirmeye çalıştık. Bu yönde Film Festivali başta olmak üzere birçok Festivalin, Fuarın, Çalıştayın, Sempozyumun ev sahipliğini yapmaktayız. İlimizi insanların buluşma noktası olarak tanımlıyoruz. Bütün iklimler burada buluşuyor, yollar burada buluşuyor, lezzetler burada buluşuyor. Bu tür etkinliklerle de Sanat ve Sanatçılar Afyonkarahisar'da buluşuyor. Bu etkinlikte halkımızın ilk olduğu için biraz desteğinde eksiklik olduğunu gördük. Ancak film festivalimizin zaman içerisinde gelişeceğine ve daha iyi bir konuma geleceğine yürekten inanıyoruz. Sanatın ve kültürümüzün aktarılmasına vesile olan sinemaya da Afyonkarahisar halkı zaman içerisinde daha çok ilgi gösterecek diye düşünüyorum” dedi.

FİLMİN GELİRİ AFYON EĞİTİM VAKFI’NA GİDECEK

Afyonkarahisar’da çekilecek olan Geçerken Uğradım filminin gelirinin Afyon Eğitim Vakfı’na bağışlanacağını söyleyen Vali Mustafa Tutulmaz; “Bu film gerçekten adında da olduğu gibi önemli film. İnşallah sanatçılarımız iyi bir performans göstererek, gişe rekorları kırar. Ben buradan elde edilecek gelirin de Afyon Eğitim Vakfı'na verilmesini öngördüm. Yapımcı arkadaşlarımız da kabul ettiler. Gelir tamamen Afyonlu gençlerimizin eğitimine harcanacaktır. Gerek filmin çekimine gösterilen destekten dolayı ilgili kurum ve kuruluşlara, gerekse de bu film Festivali'nin yapılmasında emeği geçen başta İstanbul Yazarlar Birliği Başkanımız ve ekibi olmak üzere Belediye Başkanımıza, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımıza, Rektörümüze ve emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum. 3 gün boyunca Festivalin tüm ev sahipliğini üniversitemiz yaptı. Tekrar kendilerine teşekkür ediyoruz. En önemlisi de festivalimize ilgi duyan hemşerilerimize çok teşekkür ediyoruz. Bu festivalin başlangıç olmasını, bundan sonra da sayısının artarak devam etmesini diliyor hepinize en kalbi duygularla selamlarımı iletiyorum. Allah'a emanet olunuz” ifadelerini kullandı.

PERİHAN SAVAŞ’A YAŞAM BOYU ONUR ÖDÜLÜ

Konuşmalar sonunda ödül törenine geçildi. Yarışmada Yücel Çakmaklı Özel Ödülü’nü almaya hak kazanan isim Yurtsuz filminin yönetmeni Kerim Abanoz oldu. Mansiyon ödülünü Kerata filminin yönetmeni Kasım Ördek aldı. Üçüncülük ödülü Penaber filminin yönetmeni Ramazan Kılıç’ın, ikincilik ödülü Uzaktaki Yakınlar filminin yönetmeni Durmuş Sorkut’un oldu. Yarışmada birincilik ödülü ise yönetmenliğini Furkan Daşbilek'in yaptığı "Naftalin" isimli film kazandı. Bir diğer Yaşam Boyu Onur Ödülü ise Vali Mustafa Tutulmaz tarafından Sinema Sanatçısı Perihan Savaş’a verildi. Daha sonra Sinema Sanatçısı Ali Uyandıran'a Milletvekili Hatice Dudu Özkal tarafından ‘Yaşam Boyu Onur Ödülü’ verildi. Vali Mustafa Tutulmaz’a Afyonkarahisar Film Festivaline verdiği destektekilerden dolayı Sinema Sanatçısı Perihan Savaş tarafından teşekkür plaketi verilmesinin ardından 3 gün süren Film Festivali sona erdi.

  MAGAZİN    08.05.2018 11:59:01

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..