Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Proje faydalı olacak’
İl Milli Eğitim Müdürü Metin yalçın, Okuyorum-Yazıyorum Projesi’nin birinci sınıf öğretmen ve öğrencilerine faydalı olacağını söyledi..

2

Image

Tabletsiz öğrenci kalmayacak
Afyonkarahisar Belediyesi yeni eğitim-öğretim döneminde öğrencilerin, uzaktan eğitime kolay erişebilmeleri için 'Askıda Tablet- TV' kampanyası başlatt..

3

Image

Başkan Sarı’dan ziyaret

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, yeni eğitim öğretim yılının başlaması münasebetiyle Yunus Emre İlkokulu’na ziyarette bulundu...

4

Image

Yeni atanan öğretmenlerden ziyaret
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Afyonkarahisar’a yeni atanan öğretmenleri kabul ederek, hayırlı olsun temennisini iletti ..

5

Image

Yalçın yeni okulu inceledi
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Afyonkarahisar'ın hayırsever iş adamı Yavuz Kocaşaban tarafından yaptırılan 25 derslikli Ahmet Ömer Kocaşaban İlk..

6

Image

‘Tüm tedbirleri aldık’
Girne Koleji Afyon Kampüsü Kurucu Temsilcisi Murat Şensoy, yüz yüze eğitime başlamak için gereken tüm tedbirlerin alındığını açıkladı ..

7

Image

‘Öğrencilerimizi hayata hazırlıyoruz’
Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Yedi Bilim Anaokulu Müdürü Zahide Öksüz ve Yedi Bilim Anaokulu Okul Öncesi Öğretmeni Nimet İncesoy konuk olarak..

8

Image

‘Bu zor günleri birlikte aşacağız’
Okul ziyaretlerine devam eden İl Milli Eğitim Müdürü Yalçın, el ele vererek bu zor günlerin birlikte aşılacağını söyledi ..

9

Image

‘Bu zor günleri birlikte aşacağız’
Okul ziyaretlerine devam eden İl Milli Eğitim Müdürü Yalçın, el ele vererek bu zor günlerin birlikte aşılacağını söyledi ..

10

Image

‘Büyük katkı sağlıyor’
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, eTwinning eğitimlerinin, öğrencilerin dijital ve teknolojik yeterliliklerini arttırmalarına büyük katkı sağladığı..

11

Image

‘Çalışmalar titizlikle sürüyor’
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Okulum Temiz Projesi kapsamında tüm okullardaki çalışmaların titizlikle sürdüğünü söyledi ..

12

Image

ATSO ve AKܒden yerli tasarım araç
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından desteklenen Afyon Kocatepe Üniversitesi Akümobil Takımı, elektrikli araç yarışlarında 117 takım aras..

13

Image

TEKNOFEST’e katılacaklar
Afyonkarahisar Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri, yaptıkları roketle TEKNOFEST 2020 yarışmaları kapsamında Aksaray Tuz Gölü'nde yapılacak ..

14

Image

‘Afyon’un gururu oldunuz’

YKS’de dereceye giren öğrencileri kabul eden İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, öğrencilerin sağladıkları başarılarla Afyon’un gururu oldukları..

15

Image

‘EBA Destek Noktaları oluşturuyoruz’
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Afyonkarahisar’da 122 adet EBA Destek Noktası’nın kurulduğunu söyleyerek, yeni noktalarında oluşturulmaya devam e..

16

Image

Yetenek Sınavları tamamlandı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi dersliklerinde düzenlenen ve iki aşamada gerçekleştirilen sınavlara toplam 107 aday katıldı..

17

Image

‘Sorumluluk isteyen bir iş’
AKܒye yeni atanan akademik personeller için düzenlenen tanışma töreninde konuşan Rektör Karakaş, akademisyenliğin sorumluluk isteyen, belli bir olgun..

Yükseköğretim Sektör Meclisi Toplantısı düzenlendi. | Gazete3.com.tr
Image

Yükseköğretim Sektör Meclisi Toplantısı düzenlendi.


Türkiye Yükseköğretim Meclisi toplantısında konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, özel sektörün hedefleriyle eğitim planlaması arasındaki ilişkinin güçlendirilmesi gerektiğini belirtti.
  EĞİTİM    09.01.2020 11:39:53

TOBB Başkanı, Yükseköğretim Sektör Meclisi Toplantısı"nın açılışında yaptığı konuşmada, bir ülkenin zenginliğiyle eğitim düzeyi arasında doğrudan ilişki olduğunu söyledi. Eğitime yapılacak yatırımların ülkeye en büyük hizmet niteliğinde olacağını ifade eden Hisarcıklıoğlu, gelişen teknolojiler ve yeni iş modelleriyle dünyada çok hızlı bir değişim yaşandığına dikkati çekti. Hisarcıklıoğlu, "Bilgi çağında, sermaye büyük ölçüde bilgi teknolojilerine kaymış durumda. Dünyanın en büyük ekonomilerinden birisi olma hedefini yakalamanın anahtarı daha fazla teknoloji üretmek." diye konuştu.
VAKIF ÜNİVERSİTELERİ REKABETTE ÖNEM TAŞIYOR
Üniversitelerin temel gayesinin teknolojiyi kullanan değil, üreten yeni bir nesil yetiştirmek olması gerektiğini vurgulayan Hisarcıklıoğlu, "Bilgiye kolay ulaşabilen, hızlı öğrenen, disiplinler arası düşünebilen, refleksi kuvvetli, teknolojiyi en iyi şekilde kullanan, icat çıkaran yeni bir nesli ülkemize kazandırmalıyız." değerlendirmesinde bulundu. Geçen yıl itibarıyla Türkiye'deki 206 üniversiteden 77'sinin vakıf üniversitesi olduğunu hatırlatan Hisarcıklıoğlu, yükseköğretimde akademik rekabet açısından vakıf üniversitelerinin önem taşıdığını dile getirdi. Hisarcıklıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın vakıf üniversitelerine yönelik eleştirilerine işaret ederek, "Cumhurbaşkanımızın eleştirilerinde haklılık payı var. Biz de kendimize buradan ders çıkarmalıyız” ifadelerini kullandı.
“VERİMLİLİK ARTIŞI OLACAĞINA İNANIYORUM”
Hisarcıklıoğlu, özel sektörün hedefleriyle eğitim planlaması arasındaki ilişkinin güçlendirilmesi gerektiğine dikkat çekerek, şöyle devam etti: "Kontenjanlar, özel sektörün ihtiyaçlarına göre planlanırsa yükseköğretimde ciddi bir verimlilik artışı olacağına inanıyorum. Boş kalan her bir kontenjan, ülkemizin kaynaklarının heba olması demek. Üniversitelerdeki bölümler ve programları geleceğin ihtiyaçlarını da gözeterek güncellemeliyiz.">>>Gazete3

  EĞİTİM    09.01.2020 11:39:53

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..