Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Proje faydalı olacak’
İl Milli Eğitim Müdürü Metin yalçın, Okuyorum-Yazıyorum Projesi’nin birinci sınıf öğretmen ve öğrencilerine faydalı olacağını söyledi..

2

Image

Tabletsiz öğrenci kalmayacak
Afyonkarahisar Belediyesi yeni eğitim-öğretim döneminde öğrencilerin, uzaktan eğitime kolay erişebilmeleri için 'Askıda Tablet- TV' kampanyası başlatt..

3

Image

Başkan Sarı’dan ziyaret

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, yeni eğitim öğretim yılının başlaması münasebetiyle Yunus Emre İlkokulu’na ziyarette bulundu...

4

Image

Yeni atanan öğretmenlerden ziyaret
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Afyonkarahisar’a yeni atanan öğretmenleri kabul ederek, hayırlı olsun temennisini iletti ..

5

Image

Yalçın yeni okulu inceledi
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Afyonkarahisar'ın hayırsever iş adamı Yavuz Kocaşaban tarafından yaptırılan 25 derslikli Ahmet Ömer Kocaşaban İlk..

6

Image

‘Tüm tedbirleri aldık’
Girne Koleji Afyon Kampüsü Kurucu Temsilcisi Murat Şensoy, yüz yüze eğitime başlamak için gereken tüm tedbirlerin alındığını açıkladı ..

7

Image

‘Öğrencilerimizi hayata hazırlıyoruz’
Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Yedi Bilim Anaokulu Müdürü Zahide Öksüz ve Yedi Bilim Anaokulu Okul Öncesi Öğretmeni Nimet İncesoy konuk olarak..

8

Image

‘Bu zor günleri birlikte aşacağız’
Okul ziyaretlerine devam eden İl Milli Eğitim Müdürü Yalçın, el ele vererek bu zor günlerin birlikte aşılacağını söyledi ..

9

Image

‘Bu zor günleri birlikte aşacağız’
Okul ziyaretlerine devam eden İl Milli Eğitim Müdürü Yalçın, el ele vererek bu zor günlerin birlikte aşılacağını söyledi ..

10

Image

‘Büyük katkı sağlıyor’
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, eTwinning eğitimlerinin, öğrencilerin dijital ve teknolojik yeterliliklerini arttırmalarına büyük katkı sağladığı..

11

Image

‘Çalışmalar titizlikle sürüyor’
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Okulum Temiz Projesi kapsamında tüm okullardaki çalışmaların titizlikle sürdüğünü söyledi ..

12

Image

ATSO ve AKܒden yerli tasarım araç
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından desteklenen Afyon Kocatepe Üniversitesi Akümobil Takımı, elektrikli araç yarışlarında 117 takım aras..

13

Image

TEKNOFEST’e katılacaklar
Afyonkarahisar Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri, yaptıkları roketle TEKNOFEST 2020 yarışmaları kapsamında Aksaray Tuz Gölü'nde yapılacak ..

14

Image

‘Afyon’un gururu oldunuz’

YKS’de dereceye giren öğrencileri kabul eden İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, öğrencilerin sağladıkları başarılarla Afyon’un gururu oldukları..

15

Image

‘EBA Destek Noktaları oluşturuyoruz’
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Afyonkarahisar’da 122 adet EBA Destek Noktası’nın kurulduğunu söyleyerek, yeni noktalarında oluşturulmaya devam e..

16

Image

Yetenek Sınavları tamamlandı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi dersliklerinde düzenlenen ve iki aşamada gerçekleştirilen sınavlara toplam 107 aday katıldı..

17

Image

‘Sorumluluk isteyen bir iş’
AKܒye yeni atanan akademik personeller için düzenlenen tanışma töreninde konuşan Rektör Karakaş, akademisyenliğin sorumluluk isteyen, belli bir olgun..

Öğrencilere rehberlik etmeliyiz | Gazete3.com.tr
Image

Öğrencilere rehberlik etmeliyiz


AKܒde düzenlenen Göç ve Göçmenler konulu etkinlikte konuşan gerçekleştiren Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Bayram Çetinkaya, misafir öğrencilere rehberlik edilmesi gerektiğini belirtti.
  EĞİTİM    21.12.2019 10:08:40

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Eğitim Fakültesi ile Afyonkarahisar Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından Göç ve Göçmenler konulu etkinlik düzenlendi. Eğitim Fakültesi Abdullah Kaptan konferans salonunda gerçekleştirilen ve Afyonkarahisar Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğünden Uzman Hasan Hüseyin Üzmez ve Fatih Öztürk’ün konuşmacı olarak yer aldığı etkinliğe, AKÜ Eğitim Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Ahmet Ali Gazel, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Bülent Aydoğdu ve Dr. Öğr. Üyesi Bilal Uysal ile öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.
“SURİYELİ ÖĞRENCİLERİN SIKINTILARI VAR”
Etkinliğin açış konuşmasını gerçekleştiren Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Bayram Çetinkaya, sınıflarda Suriye’den gelen misafir öğrencilerin olduğunu belirterek, Suriye’den gelen öğrencilerin yaşadıkları sıkıntılar olduğunu söyledi. Çetinkaya, “Bazı hocalar öğrencilerin sadece başarısızlığını görmekte, dersi dinlemediğini görmekte. Halbuki evde ne gibi sıkıntılar yaşadığını bilmiyor. Muhakkak bazı kurumlardan yardım ediliyor ama yurtlarını bırakıp gelmişler. Belli sıkıntılar yaşıyorlar. Adaptasyon sorunu var. Sınıfta 2-3 öğrenci var ama diğerleri kendilerine göre hep yabancı. Biz onları yabancı olarak görüyoruz ama bizler de onlar için yabancıyız. Türkçe’yi bilmiyorlarsa, derste yabancı dille ders anlatılıyormuş gibi bir duruma geliyorlar” diye konuştu.
“ÖĞRENCİLERE YARDIMCI OLUYORUZ”
Misafir öğrencileri tanıyarak derslerin daha verimli ve başarılı olunacağının altını çizen Çetinkaya, “Biz de eğitimci olacağız, öğretmen olacağız. Onların öğretmeni olacağız. Bu öğrencileri bizler daha iyi tanırsak daha verimli dersler işleyeceğiz. Sadece 40 dakika ders yapıp çıkmayacağız. Bu öğrencilere geçici öğrenciler olarak bakmamamız lazım, bizim öğrencilerimiz olarak kabul etmeliyiz. Onları elimizden geldiği kadar eğitim-öğretim hayatı içerisinde verimli bir şekilde yardım etmeliyiz. Bu konuda bizler de onlara rehberlik etmemiz gerekiyor. Bu bir süreç, biz sadece okulda ya da dışarıda yabancı dille konuşanların farkına varıyoruz. Fakat görülmeyen tarafları da var. Burada öğrencilerimiz de var, kendileri ile konuşuyoruz yardımcı olmaya çalışıyoruz” dedi.>>>Gazete3

  EĞİTİM    21.12.2019 10:08:40

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..