Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Öğrencilerimizi korumalıyız’
2019-2020 eğitim öğretim yılı ikinci dönem rehber öğretmenler toplantında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, öğrencilerin kötü bağımlılıklar..

2

Image

Rektör Okumuş’tan ziyaret
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu..

3

Image

Hologram okullarda
Hologram Okullarda adlı eğitim etkinliği İscehisar ilçesinde düzenlendi...

4

Image

Nezaket ve protokol eğitimi
Afyon Kocatepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı, Sinema ve Televizyon Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Sena Coşkun tarafından, Nezaket v..

5

Image

‘Eğitime desteğimiz devam edecek’
Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, Şuhut Belediyesi’nin eğitime desteklerinin devam edeceğini söyledi...

6

Image

Rektör Karakaş eğitimcileri ağırladı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla’yı makamında kabul etti...

7

Image

‘Eğitim seviyesi yükselecek’
Çay Kaymakamı Mehmet Miraç Topaloğlu, ilçe, belde ve köylerdeki okulların eğitim seviyesini üst noktalara taşımak için gereken çalışmaların yapılacağı..

8

Image

Başarılı öğrenciler ödüllendirildi
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Ticaret Bakanlığınca yapılan Türkiye Geneli Kooperatifçilik Konulu Ortaokullar arası resim yarışmasında dereceye ..

9

Image

İş birliği protokolü
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Afyonkarahisar Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Acar ve beraberindeki heyeti kabul..

10

Image

‘NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ’
Afyonkarahisar’a bağlı köylerdeki okulları ziyaret eden Başkan Çoban, öğrencilerin en kaliteli şekilde eğitim almaları için ne gerekiyorsa yapacakları..

11

Image

‘Eğitime büyük yatırımlar yapıldı’
İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, merkeze bağlı Çavdarlı, Sarık, Halımoru ve Belkaracaören köylerini ziyaret etti. Çoban, “AK Parti öncesi b..

12

Image

Yalçın, Fen Laboratuarını inceledi
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Hocalar İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyaret ederek, okul yönetimi, öğretmen ve öğrencilerin işbirliği ile tasarlanan ..

13

Image

Protokol imzalandı
İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türk Böbrek Vakfı arasında protokol imzalandı. Protokol öğretmen, öğrenci ve velileri böbrek sağlığı ve böbrek hastalıkl..

14

Image

Hayırseverlerden eğitime destek
Emirdağ ilçesinde hayırseverlerin katkılarıyla hazırlanan Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfı, Drama Sınıfı ve Tiyatro Sınıfı’nın açılışları yapıldı..

15

Image

Eğitim faaliyetleri ele alındı
Dinar ilçesinde, 2. dönem eğitim öğretim faaliyetlerinin ele alındığı toplantıya katıldı...

16

Image

Avrupa stajı tamamlandı
Park Koleji 20 öğrencisine Viyana ve Prag’da iki haftalık stajlarını tamamlattıktan sonra, mesleki pasaport değerinde nitelendirilen Europass belgeler..

17

Image

EĞİTİM ÖNPLANDA
Orman ve Su İşleri eski Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Milletvekilleri Ali Özkaya ile İbrahim Yurdunuseven, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’u ziyaret..

Öğrencilere rehberlik etmeliyiz | Gazete3.com.tr
Image

Öğrencilere rehberlik etmeliyiz


AKܒde düzenlenen Göç ve Göçmenler konulu etkinlikte konuşan gerçekleştiren Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Bayram Çetinkaya, misafir öğrencilere rehberlik edilmesi gerektiğini belirtti.
  EĞİTİM    21.12.2019 10:08:40

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Eğitim Fakültesi ile Afyonkarahisar Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından Göç ve Göçmenler konulu etkinlik düzenlendi. Eğitim Fakültesi Abdullah Kaptan konferans salonunda gerçekleştirilen ve Afyonkarahisar Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğünden Uzman Hasan Hüseyin Üzmez ve Fatih Öztürk’ün konuşmacı olarak yer aldığı etkinliğe, AKÜ Eğitim Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Ahmet Ali Gazel, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Bülent Aydoğdu ve Dr. Öğr. Üyesi Bilal Uysal ile öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.
“SURİYELİ ÖĞRENCİLERİN SIKINTILARI VAR”
Etkinliğin açış konuşmasını gerçekleştiren Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Bayram Çetinkaya, sınıflarda Suriye’den gelen misafir öğrencilerin olduğunu belirterek, Suriye’den gelen öğrencilerin yaşadıkları sıkıntılar olduğunu söyledi. Çetinkaya, “Bazı hocalar öğrencilerin sadece başarısızlığını görmekte, dersi dinlemediğini görmekte. Halbuki evde ne gibi sıkıntılar yaşadığını bilmiyor. Muhakkak bazı kurumlardan yardım ediliyor ama yurtlarını bırakıp gelmişler. Belli sıkıntılar yaşıyorlar. Adaptasyon sorunu var. Sınıfta 2-3 öğrenci var ama diğerleri kendilerine göre hep yabancı. Biz onları yabancı olarak görüyoruz ama bizler de onlar için yabancıyız. Türkçe’yi bilmiyorlarsa, derste yabancı dille ders anlatılıyormuş gibi bir duruma geliyorlar” diye konuştu.
“ÖĞRENCİLERE YARDIMCI OLUYORUZ”
Misafir öğrencileri tanıyarak derslerin daha verimli ve başarılı olunacağının altını çizen Çetinkaya, “Biz de eğitimci olacağız, öğretmen olacağız. Onların öğretmeni olacağız. Bu öğrencileri bizler daha iyi tanırsak daha verimli dersler işleyeceğiz. Sadece 40 dakika ders yapıp çıkmayacağız. Bu öğrencilere geçici öğrenciler olarak bakmamamız lazım, bizim öğrencilerimiz olarak kabul etmeliyiz. Onları elimizden geldiği kadar eğitim-öğretim hayatı içerisinde verimli bir şekilde yardım etmeliyiz. Bu konuda bizler de onlara rehberlik etmemiz gerekiyor. Bu bir süreç, biz sadece okulda ya da dışarıda yabancı dille konuşanların farkına varıyoruz. Fakat görülmeyen tarafları da var. Burada öğrencilerimiz de var, kendileri ile konuşuyoruz yardımcı olmaya çalışıyoruz” dedi.>>>Gazete3

  EĞİTİM    21.12.2019 10:08:40

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..