Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Gerekli tedbirler alındı’
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın köy okullarında yüz yüze eğitimin başladığını söyleyerek velilere seslendi, “Müsterih olun. Gerekli tedbirler alın..

2

Image

Toplanan yardımlar SYDV’ye teslim edildi

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Afyonkarahisar’daki bazı okullarda İzmir’deki depremzedeler için toplanan yardımların Afyon SYDV’ye teslim t..

3

Image

Kursa ziyaret

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Açık Uçlu Soru Hazırlama kursunu ziyaret etti ..

4

Image

75 okula daha belge verildi
Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imza altına alınan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirmesi ve Enfeksiyo..

5

Image

Kursa ziyaret

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Açık Uçlu Soru Hazırlama kursunu ziyaret etti ..

6

Image

‘Çok değerli projeler hayat bulacak’
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, proje sayısının arttırılması için verilen eğitimlerin çok değerli olduğunu söyleyerek, “Verilen eğitimlerle yeni ..

7

Image

Müzik eğitimi konuşuldu
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet Konservatuarı tarafından düzenlenen Sanatsal/ Bilimsel ve Kültürel etkinlikler kapsamında Afyonkarahisar Türk..

8

Image

Ortak Proje Çağrıları bilgilendirmesi yapıldı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) Koordinatörlüğü ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunun (TÜBİTAK) birl..

9

Image

‘Gururumuz oldunuz’
TÜBİTAK tarafından nisan ayında Konya'da yapılması gereken Bölge Finali Covid 19 pandemisi nedeniyle 13-15 Ekim 2020 tarihleri arasında online olarak..

10

Image

Nalbantlık resimlerle yaşatılıyor
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Diğler’in hazırladığı “Kaybolan Me..

11

Image

Vali Çiçek ROBİLSA’yı tebrik etti

Dumlupınar BİLSEM ROBİLSA takımını makamında kabul eden Vali Gökmen Çiçek, öğrencileri tebrik ederek, başarılarının devamını diledi..

12

Image

Osman Nihat Akın anıldı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) tarafından “Vefatının 61. Yılında Osman Nihat Akın İçin Anma Programı/Konseri” düzenlendi..

13

Image

Eğiticilere eğitim verildi
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Turizm Fakültesi öğretim elemanlarına yönelik olarak düzenlenen eğiticilerin eğitimi toplantısı çevrim içi olarak dü..

14

Image

Çocuklar doğanın dilini öğrendi
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi̇ Nezahat Hamiden Karaca tarafından hazırlanan..

15

Image

‘Gururumuz oldunuz’
Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Afyonkarahisar Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri, TEKNOFEST kapsamındaki yar..

16

Image

‘Misafir öğrenci sayısı artsın istiyoruz’
Kazakistanlı öğrencileri kabul eden AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, ilerleyen yıllarda yurt dışından daha fazla öğrenci kabul etmek istediklerin..

17

Image

‘Laboratuarlarımız tamamlandı’
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri (AFSÜ) Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Köroğlu, laboratuarların tamamlandığını ve öğrencilerin kullanımın..

Müzik eğitimi konuşuldu | Gazete3.com.tr
Image

Müzik eğitimi konuşuldu


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet Konservatuarı tarafından düzenlenen Sanatsal/ Bilimsel ve Kültürel etkinlikler kapsamında Afyonkarahisar Türküleri dinletisi ve Afyonkarahisar Genel ve Amatör Müzik Eğitiminin Sorunları etkinliği düzenlendi.
  EĞİTİM    27.10.2020 10:11:23


Afyonkarahisar’ın en tanınmış türküleri AKÜ Devlet Konservatuvarı bölüm akademisyenlerinden Arş. Gör. Burak Gültekin, Öğr. Gör. Veli Yöntem, öğretim elemanları Hanife Gülnaz, Emrah Kalın, Enes Kıyar, Murat Gülbitti ve Ömer Şahin tarafından seslendirildi. Teması “Afyonkarahisar Türküleri” olarak belirlenen dinleti Türk Halk Müziği sevenleriyle buluştu. Gerçekleştirilmiş olan dinletide binlerce yıllık tarihi ile kültürel benliğimizde ayrı bir yeri olan Afyonkarahisar’ın türküleri icra edildi. Aynı zamanda türkülerin hikâyeleri hakkında da bilgiler paylaşıldı.

XIV. MÜZİK EĞİTİMCİLERİ ÇALIŞTAYI

Devlet Konservatuarı tarafından düzenlenen diğer bir etkinlik ise Afyonkarahisar Genel ve Amatör Müzik Eğitiminin Sorunlarının konuşulduğu XIV. Müzik Eğitimcileri Çalıştayıydı. AKÜ Devlet Konservatuarı Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Emel Funda Türkmen ve Dr. Öğr. Üyesi Duygu Sökezoğlu Atılgan ev sahipliğinde yapılan etkinlikte Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Bertan Rona öğretmen korolarıyla ilgili, Doç. Dr. Seyhan Canyakan ise müzik eğitiminde teknoloji kullanımı hakkında bilgiler verdi.

MÜZİK EĞİTİMLERİNİN SORUNLARI ELE ALINDI

“Afyonkarahisar Genel ve Amatör Müzik Eğitiminin Sorunları” konulu çalıştayda genel müzik eğitiminde başarıyı etkileyen faktörler ve çözümleri paylaşıldı. Genel müzik eğitimindeki başarıyı doğrudan profesyonel müzik eğitiminin etkilediği ve bu bağlamda Afyonkarahisar Güzel Sanatlar Lisesi müzik öğretmenleriyle AKÜ Devlet Konservatuarının iş birliği içerisinde çalışmasının eğitim niteliğinin arttıracağı noktasında görüşler belirtildi.>>>Gazete3

  EĞİTİM    27.10.2020 10:11:23

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
12.03.2021
12.03.2021
12.03.2021