Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Öğrencilerimizi korumalıyız’
2019-2020 eğitim öğretim yılı ikinci dönem rehber öğretmenler toplantında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, öğrencilerin kötü bağımlılıklar..

2

Image

Rektör Okumuş’tan ziyaret
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu..

3

Image

Hologram okullarda
Hologram Okullarda adlı eğitim etkinliği İscehisar ilçesinde düzenlendi...

4

Image

Nezaket ve protokol eğitimi
Afyon Kocatepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı, Sinema ve Televizyon Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Sena Coşkun tarafından, Nezaket v..

5

Image

‘Eğitime desteğimiz devam edecek’
Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, Şuhut Belediyesi’nin eğitime desteklerinin devam edeceğini söyledi...

6

Image

Rektör Karakaş eğitimcileri ağırladı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla’yı makamında kabul etti...

7

Image

‘Eğitim seviyesi yükselecek’
Çay Kaymakamı Mehmet Miraç Topaloğlu, ilçe, belde ve köylerdeki okulların eğitim seviyesini üst noktalara taşımak için gereken çalışmaların yapılacağı..

8

Image

Başarılı öğrenciler ödüllendirildi
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Ticaret Bakanlığınca yapılan Türkiye Geneli Kooperatifçilik Konulu Ortaokullar arası resim yarışmasında dereceye ..

9

Image

İş birliği protokolü
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Afyonkarahisar Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Acar ve beraberindeki heyeti kabul..

10

Image

‘NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ’
Afyonkarahisar’a bağlı köylerdeki okulları ziyaret eden Başkan Çoban, öğrencilerin en kaliteli şekilde eğitim almaları için ne gerekiyorsa yapacakları..

11

Image

‘Eğitime büyük yatırımlar yapıldı’
İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, merkeze bağlı Çavdarlı, Sarık, Halımoru ve Belkaracaören köylerini ziyaret etti. Çoban, “AK Parti öncesi b..

12

Image

Yalçın, Fen Laboratuarını inceledi
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Hocalar İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyaret ederek, okul yönetimi, öğretmen ve öğrencilerin işbirliği ile tasarlanan ..

13

Image

Protokol imzalandı
İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türk Böbrek Vakfı arasında protokol imzalandı. Protokol öğretmen, öğrenci ve velileri böbrek sağlığı ve böbrek hastalıkl..

14

Image

Hayırseverlerden eğitime destek
Emirdağ ilçesinde hayırseverlerin katkılarıyla hazırlanan Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfı, Drama Sınıfı ve Tiyatro Sınıfı’nın açılışları yapıldı..

15

Image

Eğitim faaliyetleri ele alındı
Dinar ilçesinde, 2. dönem eğitim öğretim faaliyetlerinin ele alındığı toplantıya katıldı...

16

Image

Avrupa stajı tamamlandı
Park Koleji 20 öğrencisine Viyana ve Prag’da iki haftalık stajlarını tamamlattıktan sonra, mesleki pasaport değerinde nitelendirilen Europass belgeler..

17

Image

EĞİTİM ÖNPLANDA
Orman ve Su İşleri eski Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Milletvekilleri Ali Özkaya ile İbrahim Yurdunuseven, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’u ziyaret..

LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİLERİ KEP ATTI | Gazete3.com.tr
Image

LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİLERİ KEP ATTI


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Maliye Bölümü 2018-2019 eğitim-öğretim yılı lisansüstü öğrencilerine mezuniyet töreni düzenlendi.
  EĞİTİM    24.07.2019 10:07:20

İbrahim Küçükkurt konferans salonunda gerçekleştirilen törene AKÜ İİBF Maliye Bölüm Başkanı ve Turizm Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. İsa Sağbaş, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tuğrul Kandemir, Hukuk Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Hasan Hüseyin Bayraklı, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Elbeyi Pelit, öğretim üyeleri ile öğrenci aileleri katıldı.

TÖREN AKÜ İÇİN BİR İLK

AKÜ İİBF Maliye Bölüm Başkanı ve Turizm Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. İsa Sağbaş ise törenin Afyon Kocatepe Üniversitesi için bir ilk olduğunu söyledi. Maliye bölümü hakkında bilgiler veren Sağbaş, “Afyon Kocatepe Üniversitesi Maliye Bölümü 1974 yılından beri eğitim vermektedir. Bu yıl 41. dönem mezunlarımızı verdik. Donanımlı ve tecrübeli bir akademik kadroya sahibiz. 9 öğretim üyesi ve 7 araştırma görevlisi ile hizmet vermekteyiz. KPSS sınavlarında 25. sırada aldığımız lisans öğrencilerini 7. sıraya yükselttik. Maliye yüksek lisans programımız 1993 yılından beri eğitim vermektedir. Maliye tezli yüksek lisansta 67, tezsiz de 18, mali hukukta 23 olmak üzere toplamda 108 öğrenci mezun verdik. Şu an da aktif 128 yüksek lisans öğrencimiz bulunmakta. Doktora programımızda ise 17 öğrencimiz bulunmakta” dedi. Törenin düzenlenme hikâyesini anlatan Sağbaş, şunları söyledi: “Bugünkü programımızın hikâyesi var. Yerel Yönetimler ve Maliyesi Tezsiz Yüksek Lisans öğrencilerimiz eğitime başladıktan sonra ısrarla mezuniyet töreni istediler. Biz bunu kulak ardı ettik. Çünkü yüksek lisans öğrencilerine yönelik böyle bir uygulamamız yok. Bundan birkaç hafta önce Salar Belediye Başkanı Cengiz Bey ziyaretime geldi. “Hocam, çocuğum ‘baba ne zaman kep atacaksınız’ diye merak ediyor” diye bir soru sordu. Bunun üzerine hızlı bir şekilde organize olduk. Bölüm Başkan Yardımcım Ceyda Kükrer bu organizasyonda sağ olsun emeği var. Hızlı bir şekilde mezun öğrencilerimizle irtibat kurdu. Onları davet ettiler. Birçoğu uzak yerlerden geldi. Birçoğu iznini böldü. Hepsine teşekkür ediyorum.”>>>Gazete3

  EĞİTİM    24.07.2019 10:07:20

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..