Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Nakilcioğlu Rektör Yardımcısı oldu
Afyon Kocatepe Üniversitesi bünyesinde uzun yıllar hizmet veren Prof. Dr. İsmail Hakkı Nakilcioğlu, Uşak Üniversitesi Rektör Yardımcılığı görevine ata..

2

Image

Öğretmenler coşkuyla çalışmalı
Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, eğitimde başarılı olmak için öğretmenlerin coşkuy..

3

Image

Yükseköğretim Sektör Meclisi Toplantısı düzenlendi.
Türkiye Yükseköğretim Meclisi toplantısında konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, özel sektörün hedefleri..

4

Image

81 ilde hedef gerçekleşti
Türkiye'nin her yerindeki özel eğitim öğrencilerinin, meslek okullarına erişimini kolaylaştırmak için konulan 81 ilde özel eğitim meslek okulu hedefi ..

5

Image

Ceran Genel Sekreter oldu
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Genel Sekreteri Mehmet Tabak’ın emekli olmasının ardından AKÜ genel sekreterlik görevine İdari ve Mali İşler Daire B..

6

Image

Öğrencilere kumpir ikramı
Afyonkarahisar Belediyesi ve Afyonkarahisar Üniversiteli Akademik Kültür Topluluğu iş birliğinde ANS Kampüsü Merkez Kütüphanesi'nde düzenlenen kumpir ..

7

Image

AKÜ Güney Kariyer Fuarı’na katılacak
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Girişimcilik ve Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (GİKAM) Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tar..

8

Image

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organizasyonu ile Medeniyet Sohbetleri programı düzenlendi.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organizasyonu ile düzenlenen Medeniyet Sohbetleri programında konuşan Yazar Yusuf Kaplan, öncü kuşakları olmayan bir top..

9

Image

Önemli imkanlar sağlanıyor
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Mühendislik Fakültesi ve Teknoloji Fakültesi öğretim üyelerine yönelik olarak Artuk Aviation firması tarafından üniv..

10

Image

Bilinçli kullanalım
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Girişimcilik ve Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (GİKAM) ile Sandıklı Zübeyde Hanım Mesleki ve Tekni..

11

Image

Ataköy İlkokulu’nda Akıl ve Zeka Oyunları Atölyesi hizmete açıldı.
Öğrencilerin oyun oynayarak karar verme, problem çözme, dikkat, hafıza, konsantrasyon, akıl ve mantık yürütme, görsel algı, soyut düşünme gibi yetenek..

12

Image

Ödüllü deneme sınavı
Dinar Belediyesi ve Dinar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile ilçe genelindeki (köy, kasaba ve merkez) 5, 6, 7 ve 8. sınıflarda eğitim gören öğ..

13

Image

Çağa ayak uydurmada katkı sağlayacak
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, “Afyonkarahisar Kendin Yap Projemiz kapsamında eğitim verdiğimiz öğretmenlerimiz, çocuklarımızın çağa ayak uydurm..

14

Image

Sağlık turizmi çalışanlarına, masörlük eğitimi verildi.
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlanan, Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Sağlık Turizmi Çalışanlarının Kalitelerini..

15

Image

Sayısal takograf eğitimi
Sayısal Takograf Eğitimi, 82 odadan sayısal takograf alanında görev yapan personelin katılımı ile 16 ve 19 Aralık 2019 tarihlerinde TOBB’da gerçekleş..

16

Image

Rektör Karakaş’tan ziyaret
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker’i makamında zi..

17

Image

Seyyid Ahmed Arvasi anıldı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Osmanlı Türkçesi Topluluğu tarafından düzenlenen panelde Türk düşünce ve fikir d..

LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİLERİ KEP ATTI | Gazete3.com.tr
Image

LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİLERİ KEP ATTI


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Maliye Bölümü 2018-2019 eğitim-öğretim yılı lisansüstü öğrencilerine mezuniyet töreni düzenlendi.
  EĞİTİM    24.07.2019 10:07:20

İbrahim Küçükkurt konferans salonunda gerçekleştirilen törene AKÜ İİBF Maliye Bölüm Başkanı ve Turizm Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. İsa Sağbaş, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tuğrul Kandemir, Hukuk Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Hasan Hüseyin Bayraklı, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Elbeyi Pelit, öğretim üyeleri ile öğrenci aileleri katıldı.

TÖREN AKÜ İÇİN BİR İLK

AKÜ İİBF Maliye Bölüm Başkanı ve Turizm Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. İsa Sağbaş ise törenin Afyon Kocatepe Üniversitesi için bir ilk olduğunu söyledi. Maliye bölümü hakkında bilgiler veren Sağbaş, “Afyon Kocatepe Üniversitesi Maliye Bölümü 1974 yılından beri eğitim vermektedir. Bu yıl 41. dönem mezunlarımızı verdik. Donanımlı ve tecrübeli bir akademik kadroya sahibiz. 9 öğretim üyesi ve 7 araştırma görevlisi ile hizmet vermekteyiz. KPSS sınavlarında 25. sırada aldığımız lisans öğrencilerini 7. sıraya yükselttik. Maliye yüksek lisans programımız 1993 yılından beri eğitim vermektedir. Maliye tezli yüksek lisansta 67, tezsiz de 18, mali hukukta 23 olmak üzere toplamda 108 öğrenci mezun verdik. Şu an da aktif 128 yüksek lisans öğrencimiz bulunmakta. Doktora programımızda ise 17 öğrencimiz bulunmakta” dedi. Törenin düzenlenme hikâyesini anlatan Sağbaş, şunları söyledi: “Bugünkü programımızın hikâyesi var. Yerel Yönetimler ve Maliyesi Tezsiz Yüksek Lisans öğrencilerimiz eğitime başladıktan sonra ısrarla mezuniyet töreni istediler. Biz bunu kulak ardı ettik. Çünkü yüksek lisans öğrencilerine yönelik böyle bir uygulamamız yok. Bundan birkaç hafta önce Salar Belediye Başkanı Cengiz Bey ziyaretime geldi. “Hocam, çocuğum ‘baba ne zaman kep atacaksınız’ diye merak ediyor” diye bir soru sordu. Bunun üzerine hızlı bir şekilde organize olduk. Bölüm Başkan Yardımcım Ceyda Kükrer bu organizasyonda sağ olsun emeği var. Hızlı bir şekilde mezun öğrencilerimizle irtibat kurdu. Onları davet ettiler. Birçoğu uzak yerlerden geldi. Birçoğu iznini böldü. Hepsine teşekkür ediyorum.”>>>Gazete3

  EĞİTİM    24.07.2019 10:07:20

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..