Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Güzel bir fuar olacak’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Girişimcilik ve Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (GİKAM) Güney Kariyer Fuarı 2020 toplantısının ikin..

2

Image

İstişare ettiler
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, nezaket ziyaretinde bulunan misafirlerini makamında kabul ederek, istişare etti...

3

Image

SYDV yüzleri güldürdü
Afyonkarahisar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, ihtiyaç sahibi öğrencilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor...

4

Image

Girne Amerikan Koleji açılıyor
Afyonkarahisar’da camiasına katılan Girne Koleji, basın ile tanışma kahvaltısı düzenledi. ..

5

Image

Atık yağdan sabun yaptılar
Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi Bilim ve Araştırma Kulübü öğrencileri tamamen atık malzeme ve yağ kull..

6

Image

Yarışma protokolü
Bu yıl ilk defa düzenlenecek "Bir Bilenle Bilge Nesil" Projesi Kitap Okuma Yarışması için Bayat Belediye Başkanı Halil İbrahim Bodur, İlçe Milli Eğiti..

7

Image

‘Tayin hakkı tanınmalı’
Türk Eğitim-Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Nizamettin Şenol, bir basın açıklaması yaparak "Üniversitelerde görev yapan idari personele tayin hakkı ta..

8

Image

Başkan’ın hediyesi öğrencileri sevindirdi
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in sinema bileti hediye ettiği öğrenciler, hep beraber sinemada film izledi. ..

9

Image

ANFAŞ’da AKÜ damgası
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri ile Afyon Meslek Yüksekokulu (MYO) Aşçılık Progra..

10

Image

Ortak çalışmalar görüşüldü
ÇİMSA yöneticilerini ağırlayan AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz Yalçın, yetkililerle üniversite-sanayi işbirliği konusunda yapılacak olan ortak ..

11

Image

Öğrencilerden sürpriz ziyaret
Ataköy İmam Hatip Ortaokulu 7.sınıf öğrencileri Murat Can Gezici, Muhammed Tekin, Bekir Türk ve İsmail Öz sınıf arkadaşlarına İl Milli Eğitim Müdürü M..

12

Image

Geri dönüşüm semineri
Afyonkarahisar il merkezinde bulunan ilk, orta ve lise düzeyindeki okullar ile 27 anaokulu olmak üzere toplam 175 okulda, geri dönüşüm konusunda semin..

13

Image

Haydi çocuklar sanat atölyesine
İscehisar ilçesinde, yarıyıl tatili boyunca çocukların becerilerini geliştirmesi amacıyla sanat atölyelerinde çalışmalar yapılacak. ..

14

Image

Nakilcioğlu Rektör Yardımcısı oldu
Afyon Kocatepe Üniversitesi bünyesinde uzun yıllar hizmet veren Prof. Dr. İsmail Hakkı Nakilcioğlu, Uşak Üniversitesi Rektör Yardımcılığı görevine ata..

15

Image

Öğretmenler coşkuyla çalışmalı
Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, eğitimde başarılı olmak için öğretmenlerin coşkuy..

16

Image

Yükseköğretim Sektör Meclisi Toplantısı düzenlendi.
Türkiye Yükseköğretim Meclisi toplantısında konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, özel sektörün hedefleri..

17

Image

81 ilde hedef gerçekleşti
Türkiye'nin her yerindeki özel eğitim öğrencilerinin, meslek okullarına erişimini kolaylaştırmak için konulan 81 ilde özel eğitim meslek okulu hedefi ..

Kurutma yapan vestiyer | Gazete3.com.tr
Image

Kurutma yapan vestiyerAfyonkarahisar’da bir ortaokulda eğitim gören iki öğrenci, 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı için ıslak kıyafetleri kurutan vestiyer tasarladı.
  EĞİTİM    10.04.2019 10:59:47


Afyonkarahisar Abdurrahim Mısri Ortaokulu’nda TÜBİTAK tarafından desteklenen 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı düzenlendi. Okulun spor salonunda açılan fuara 22 tasarım ve araştırma projesi sergilendi. İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın tarafından açılışı yapılan bilim fuarında, Okulun 7-E sınıfından Ravza Akkuzu ve Sena Ölçer’in tasarladığı kurutan vestiyer projesi ilgi çekti. “Bir gün okuldan eve gittiğinde ıslanan montunu vestiyere astığında burada kurusaydı güzel olurdu” diyerek yola çıktıklarını anlatan Ravza Akkuzu projelerini şöyle anlattı: “Islanan montumuzu ya da kıyafetimizi vestiyere asıyoruz. Vestiyerin altına yerleştirdiğimiz saç kurutma makinesinden çıkan sıcak hava montu olası olduğu vestiyerde kurutuyor. Kuruma sırasında oluşan buhar da arka tarafa konulan fan ile dışarıya atılıyor”

VESTİYER BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Projenin diğer ortağı Sena Ölçer ise, “Vestiyerin üstüne bir zamanlayıcı monte ettik. Bu zamanlayıcı ile kurutma süresini ayarlayabiliyoruz ve otomatik olarak kendisi kapanıyor. Süreyi de çok yağan yağmura yakalandıysak 10, az ıslandıysak 1-2 dakika olarak ayarlanabiliyor” diye konuştu. Öğrencilerden Muhammet Yıldız ve Orhan Üçok ise kendi yaptıkları bir oyunu, insan vücudunun iletkenliğinin kullanarak çalışır hale getiren bir oyun konsolu yaparak fuarda beğeni topladı.

“PROJE TABANLI ÖĞRENMEYİ GÜÇLENDİREN BİR ÇALIŞMA”

İl Milli Eğitim müdürü Metin yalçın ise şunları söyledi: “TÜBİTAK Bilim Fuarları özellikle proje tabanlı öğrenmeyi güçlendiren bir çalışma. TÜBİTAK’ın sağlamış olduğu bu imkânlarla, öğretmenlerimizin rehberliğinde öğrencilerimiz projeler gerçekleştiriyor. Öğrencilerimiz bu projelerle daha iyi öğrenme, daha hızlı öğrenme ve kalıcı öğrenmeye sahip oluyorlar. Zaten yaparak, yaşayarak öğrenme en sağlıklı öğrenme şeklidir.”>>>Mustafa BAYER

  EĞİTİM    10.04.2019 10:59:47

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..