Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Başkan Algül’den duyarlı davranış
Karacaören Belediye Başkanı Muhterem Algül, öğrencilerin daha sağlıklı ortamlarda eğitim alabilmeleri için kasaba da bulunan tüm okullara ULV cihazı h..

2

Image

‘Projeye destek vereceğiz’
Girne Afyon Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Şensoy, Vali Gökmen Çiçek’in başlattığı Her Ev Bir Okul Projesi’ne destek vereceklerini söyledi ..

3

Image

‘Proje faydalı olacak’
İl Milli Eğitim Müdürü Metin yalçın, Okuyorum-Yazıyorum Projesi’nin birinci sınıf öğretmen ve öğrencilerine faydalı olacağını söyledi..

4

Image

Tabletsiz öğrenci kalmayacak
Afyonkarahisar Belediyesi yeni eğitim-öğretim döneminde öğrencilerin, uzaktan eğitime kolay erişebilmeleri için 'Askıda Tablet- TV' kampanyası başlatt..

5

Image

Başkan Sarı’dan ziyaret

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, yeni eğitim öğretim yılının başlaması münasebetiyle Yunus Emre İlkokulu’na ziyarette bulundu...

6

Image

Yalçın yeni okulu inceledi
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Afyonkarahisar'ın hayırsever iş adamı Yavuz Kocaşaban tarafından yaptırılan 25 derslikli Ahmet Ömer Kocaşaban İlk..

7

Image

Yeni atanan öğretmenlerden ziyaret
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Afyonkarahisar’a yeni atanan öğretmenleri kabul ederek, hayırlı olsun temennisini iletti ..

8

Image

‘Tüm tedbirleri aldık’
Girne Koleji Afyon Kampüsü Kurucu Temsilcisi Murat Şensoy, yüz yüze eğitime başlamak için gereken tüm tedbirlerin alındığını açıkladı ..

9

Image

‘Öğrencilerimizi hayata hazırlıyoruz’
Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Yedi Bilim Anaokulu Müdürü Zahide Öksüz ve Yedi Bilim Anaokulu Okul Öncesi Öğretmeni Nimet İncesoy konuk olarak..

10

Image

‘Bu zor günleri birlikte aşacağız’
Okul ziyaretlerine devam eden İl Milli Eğitim Müdürü Yalçın, el ele vererek bu zor günlerin birlikte aşılacağını söyledi ..

11

Image

‘Bu zor günleri birlikte aşacağız’
Okul ziyaretlerine devam eden İl Milli Eğitim Müdürü Yalçın, el ele vererek bu zor günlerin birlikte aşılacağını söyledi ..

12

Image

‘Büyük katkı sağlıyor’
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, eTwinning eğitimlerinin, öğrencilerin dijital ve teknolojik yeterliliklerini arttırmalarına büyük katkı sağladığı..

13

Image

‘Çalışmalar titizlikle sürüyor’
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Okulum Temiz Projesi kapsamında tüm okullardaki çalışmaların titizlikle sürdüğünü söyledi ..

14

Image

ATSO ve AKܒden yerli tasarım araç
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından desteklenen Afyon Kocatepe Üniversitesi Akümobil Takımı, elektrikli araç yarışlarında 117 takım aras..

15

Image

TEKNOFEST’e katılacaklar
Afyonkarahisar Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri, yaptıkları roketle TEKNOFEST 2020 yarışmaları kapsamında Aksaray Tuz Gölü'nde yapılacak ..

16

Image

‘Afyon’un gururu oldunuz’

YKS’de dereceye giren öğrencileri kabul eden İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, öğrencilerin sağladıkları başarılarla Afyon’un gururu oldukları..

17

Image

‘EBA Destek Noktaları oluşturuyoruz’
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Afyonkarahisar’da 122 adet EBA Destek Noktası’nın kurulduğunu söyleyerek, yeni noktalarında oluşturulmaya devam e..

Kurutma yapan vestiyer | Gazete3.com.tr
Image

Kurutma yapan vestiyerAfyonkarahisar’da bir ortaokulda eğitim gören iki öğrenci, 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı için ıslak kıyafetleri kurutan vestiyer tasarladı.
  EĞİTİM    10.04.2019 10:59:47


Afyonkarahisar Abdurrahim Mısri Ortaokulu’nda TÜBİTAK tarafından desteklenen 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı düzenlendi. Okulun spor salonunda açılan fuara 22 tasarım ve araştırma projesi sergilendi. İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın tarafından açılışı yapılan bilim fuarında, Okulun 7-E sınıfından Ravza Akkuzu ve Sena Ölçer’in tasarladığı kurutan vestiyer projesi ilgi çekti. “Bir gün okuldan eve gittiğinde ıslanan montunu vestiyere astığında burada kurusaydı güzel olurdu” diyerek yola çıktıklarını anlatan Ravza Akkuzu projelerini şöyle anlattı: “Islanan montumuzu ya da kıyafetimizi vestiyere asıyoruz. Vestiyerin altına yerleştirdiğimiz saç kurutma makinesinden çıkan sıcak hava montu olası olduğu vestiyerde kurutuyor. Kuruma sırasında oluşan buhar da arka tarafa konulan fan ile dışarıya atılıyor”

VESTİYER BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Projenin diğer ortağı Sena Ölçer ise, “Vestiyerin üstüne bir zamanlayıcı monte ettik. Bu zamanlayıcı ile kurutma süresini ayarlayabiliyoruz ve otomatik olarak kendisi kapanıyor. Süreyi de çok yağan yağmura yakalandıysak 10, az ıslandıysak 1-2 dakika olarak ayarlanabiliyor” diye konuştu. Öğrencilerden Muhammet Yıldız ve Orhan Üçok ise kendi yaptıkları bir oyunu, insan vücudunun iletkenliğinin kullanarak çalışır hale getiren bir oyun konsolu yaparak fuarda beğeni topladı.

“PROJE TABANLI ÖĞRENMEYİ GÜÇLENDİREN BİR ÇALIŞMA”

İl Milli Eğitim müdürü Metin yalçın ise şunları söyledi: “TÜBİTAK Bilim Fuarları özellikle proje tabanlı öğrenmeyi güçlendiren bir çalışma. TÜBİTAK’ın sağlamış olduğu bu imkânlarla, öğretmenlerimizin rehberliğinde öğrencilerimiz projeler gerçekleştiriyor. Öğrencilerimiz bu projelerle daha iyi öğrenme, daha hızlı öğrenme ve kalıcı öğrenmeye sahip oluyorlar. Zaten yaparak, yaşayarak öğrenme en sağlıklı öğrenme şeklidir.”>>>Mustafa BAYER

  EĞİTİM    10.04.2019 10:59:47

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..