Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Gerekli tedbirler alındı’
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın köy okullarında yüz yüze eğitimin başladığını söyleyerek velilere seslendi, “Müsterih olun. Gerekli tedbirler alın..

2

Image

Toplanan yardımlar SYDV’ye teslim edildi

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Afyonkarahisar’daki bazı okullarda İzmir’deki depremzedeler için toplanan yardımların Afyon SYDV’ye teslim t..

3

Image

Kursa ziyaret

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Açık Uçlu Soru Hazırlama kursunu ziyaret etti ..

4

Image

75 okula daha belge verildi
Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imza altına alınan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirmesi ve Enfeksiyo..

5

Image

Kursa ziyaret

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Açık Uçlu Soru Hazırlama kursunu ziyaret etti ..

6

Image

‘Çok değerli projeler hayat bulacak’
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, proje sayısının arttırılması için verilen eğitimlerin çok değerli olduğunu söyleyerek, “Verilen eğitimlerle yeni ..

7

Image

Müzik eğitimi konuşuldu
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet Konservatuarı tarafından düzenlenen Sanatsal/ Bilimsel ve Kültürel etkinlikler kapsamında Afyonkarahisar Türk..

8

Image

Ortak Proje Çağrıları bilgilendirmesi yapıldı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) Koordinatörlüğü ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunun (TÜBİTAK) birl..

9

Image

‘Gururumuz oldunuz’
TÜBİTAK tarafından nisan ayında Konya'da yapılması gereken Bölge Finali Covid 19 pandemisi nedeniyle 13-15 Ekim 2020 tarihleri arasında online olarak..

10

Image

Nalbantlık resimlerle yaşatılıyor
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Diğler’in hazırladığı “Kaybolan Me..

11

Image

Vali Çiçek ROBİLSA’yı tebrik etti

Dumlupınar BİLSEM ROBİLSA takımını makamında kabul eden Vali Gökmen Çiçek, öğrencileri tebrik ederek, başarılarının devamını diledi..

12

Image

Osman Nihat Akın anıldı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) tarafından “Vefatının 61. Yılında Osman Nihat Akın İçin Anma Programı/Konseri” düzenlendi..

13

Image

Eğiticilere eğitim verildi
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Turizm Fakültesi öğretim elemanlarına yönelik olarak düzenlenen eğiticilerin eğitimi toplantısı çevrim içi olarak dü..

14

Image

Çocuklar doğanın dilini öğrendi
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi̇ Nezahat Hamiden Karaca tarafından hazırlanan..

15

Image

‘Gururumuz oldunuz’
Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Afyonkarahisar Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri, TEKNOFEST kapsamındaki yar..

16

Image

‘Misafir öğrenci sayısı artsın istiyoruz’
Kazakistanlı öğrencileri kabul eden AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, ilerleyen yıllarda yurt dışından daha fazla öğrenci kabul etmek istediklerin..

17

Image

‘Laboratuarlarımız tamamlandı’
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri (AFSÜ) Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Köroğlu, laboratuarların tamamlandığını ve öğrencilerin kullanımın..

Çocuklar doğanın dilini öğrendi | Gazete3.com.tr
Image

Çocuklar doğanın dilini öğrendi


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi̇ Nezahat Hamiden Karaca tarafından hazırlanan “Çocuklar Doğanın Dilini Öğreniyor” adlı proje kapsamında okul öncesi öğrencilere doğa eğitimi verildi
  EĞİTİM    16.10.2020 11:16:27


TÜBİTAK destekli Çocuklar Doğa’nın Dilini Öğreniyor Projesi’nin yürütücülüğünü AKÜ Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi̇ Nezahat Hamiden Karaca yaparken, Proje Araştırma Ekibinde Prof. Dr. İjlal Ocak, Doç. Dr. Nuray Kurtdede Fidan, Doç. Dr. Münevver Can Yaşar, Öğr. Gör. Ümit Ünsal Kaya ve Öğretmen Şükriye İşisağ yer aldı.

“ÇOCUKLARDA DOĞA BİLİNCİ OLUŞACAK”

Çocuklar Doğa’nın Dilini Öğreniyor Projesi’nin amaçlarını anlatan AKÜ Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi̇ Nezahat Hami̇den Karaca, teknolojinin hızla gelişmesiyle, kentleşmenin ve sanayileşmenin artması ile bazı çevresel sorunların da ortaya çıktığını, bu sorunların çözümünde çevrenin korunması, tahribatın önlenmesi, geliştirilmesi, doğaya karşı bilinçli, duyarlı ve farkındalık sahibi bireyler yetiştirilmesinde en önemli ve etkili yollardan birinin eğitim olduğu ifade etti. Karaca, projenin amaçları hakkında şunları söyledi: “Hedefleri gerçekleştirmek için çalışma grubuna özellikle doğa ile iç içe olmayan ve daha önce hiç doğa ya da çevre eğitimi almamış anasınıfı çocukları dahil edilmiştir. Bu çocukların aldıkları eğitim ile edindikleri kazanımları tutum haline dönüştürerek gelecek nesillere aktarmaları eğitimin sürdürülebilirliği açısından önem arz etmektedir. Böylece toplumun farklı kesimlerinde doğa bilinci ve farkındalığı oluşumu güçlendirecektir.”>>>Ferhat Yüksel

  EĞİTİM    16.10.2020 11:16:27

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
12.03.2021
12.03.2021
12.03.2021