Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Nakilcioğlu Rektör Yardımcısı oldu
Afyon Kocatepe Üniversitesi bünyesinde uzun yıllar hizmet veren Prof. Dr. İsmail Hakkı Nakilcioğlu, Uşak Üniversitesi Rektör Yardımcılığı görevine ata..

2

Image

Öğretmenler coşkuyla çalışmalı
Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, eğitimde başarılı olmak için öğretmenlerin coşkuy..

3

Image

Yükseköğretim Sektör Meclisi Toplantısı düzenlendi.
Türkiye Yükseköğretim Meclisi toplantısında konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, özel sektörün hedefleri..

4

Image

81 ilde hedef gerçekleşti
Türkiye'nin her yerindeki özel eğitim öğrencilerinin, meslek okullarına erişimini kolaylaştırmak için konulan 81 ilde özel eğitim meslek okulu hedefi ..

5

Image

Ceran Genel Sekreter oldu
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Genel Sekreteri Mehmet Tabak’ın emekli olmasının ardından AKÜ genel sekreterlik görevine İdari ve Mali İşler Daire B..

6

Image

Öğrencilere kumpir ikramı
Afyonkarahisar Belediyesi ve Afyonkarahisar Üniversiteli Akademik Kültür Topluluğu iş birliğinde ANS Kampüsü Merkez Kütüphanesi'nde düzenlenen kumpir ..

7

Image

AKÜ Güney Kariyer Fuarı’na katılacak
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Girişimcilik ve Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (GİKAM) Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tar..

8

Image

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organizasyonu ile Medeniyet Sohbetleri programı düzenlendi.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organizasyonu ile düzenlenen Medeniyet Sohbetleri programında konuşan Yazar Yusuf Kaplan, öncü kuşakları olmayan bir top..

9

Image

Önemli imkanlar sağlanıyor
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Mühendislik Fakültesi ve Teknoloji Fakültesi öğretim üyelerine yönelik olarak Artuk Aviation firması tarafından üniv..

10

Image

Bilinçli kullanalım
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Girişimcilik ve Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (GİKAM) ile Sandıklı Zübeyde Hanım Mesleki ve Tekni..

11

Image

Ataköy İlkokulu’nda Akıl ve Zeka Oyunları Atölyesi hizmete açıldı.
Öğrencilerin oyun oynayarak karar verme, problem çözme, dikkat, hafıza, konsantrasyon, akıl ve mantık yürütme, görsel algı, soyut düşünme gibi yetenek..

12

Image

Ödüllü deneme sınavı
Dinar Belediyesi ve Dinar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile ilçe genelindeki (köy, kasaba ve merkez) 5, 6, 7 ve 8. sınıflarda eğitim gören öğ..

13

Image

Çağa ayak uydurmada katkı sağlayacak
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, “Afyonkarahisar Kendin Yap Projemiz kapsamında eğitim verdiğimiz öğretmenlerimiz, çocuklarımızın çağa ayak uydurm..

14

Image

Sağlık turizmi çalışanlarına, masörlük eğitimi verildi.
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlanan, Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Sağlık Turizmi Çalışanlarının Kalitelerini..

15

Image

Sayısal takograf eğitimi
Sayısal Takograf Eğitimi, 82 odadan sayısal takograf alanında görev yapan personelin katılımı ile 16 ve 19 Aralık 2019 tarihlerinde TOBB’da gerçekleş..

16

Image

Rektör Karakaş’tan ziyaret
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker’i makamında zi..

17

Image

Seyyid Ahmed Arvasi anıldı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Osmanlı Türkçesi Topluluğu tarafından düzenlenen panelde Türk düşünce ve fikir d..

Arama köpeklerinin zorlu eğitimi | Gazete3.com.tr
Image

Arama köpeklerinin zorlu eğitimiAfyonkarahisar'da İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) bünyesindeki arama köpekleri, keskin koku alma yetenekleri sayesinde heyelan, deprem ve sel gibi afetlerde başarıyla görev yapıyor.
  EĞİTİM    20.04.2019 11:05:32


Köpekler, özel olarak hazırlanan parkurda bir yıl süren zorlu eğitimlerden geçirilerek göreve hazır hale getiriliyor. Sonrasında her üç ayda köpeklerin eğitimi, eğitmenleri tarafından hızlılık ve atiklik gibi çeşitli parkurlarda tekrarlanıyor.

SERTİFİKALI 32 KÖPEK BULUNUYOR

AFAD İl Müdürü Mehmet Buldan, yaptığı açıklamada, kurum bünyesinde arama kurtarmaya yönelik sertifikalı 32 köpek bulunduğunu söyledi. Bunlardan 6'sının Afyonkarahisar'da olduğunu belirten Buldan, "Kurtarma köpeklerinin ilk eğitimlerinin yanı sıra, devamlılık ve tekrar eğitimlerini burada oluşturduğumuz parkurlarda gerçekleştiriyoruz. Çeviklik, itaat ve enkazdan aramaya yönelik eğitimlerini tekrarlıyoruz." dedi.

“KÖPEK ARAMA TİMLERİ OLUŞTURDUK”

Eğitimler kapsamında AFAD Afyonkarahisar olarak enkaz arama kurtarma köpeklerinin yanı sıra iz takip ve arazide arama köpekleri de yetiştirmeye başladıklarını anlatan Buldan, şöyle devam etti: "2005 yılında arama kurtarma birliği içerisinde küçük bir bölüm olan bu alanda, iki yıl içerisinde arama kurtarma köpeği yetiştirmeye yönelik her türlü eğitimin verilebildiği parkurları oluşturduk. Hem arazi ve iz takibi noktasında hem de enkazda arama yapacak şekilde köpeklerin yetişmesini sağlamak üzere, eğitmenlerimizden ve arama kurtarma teknisyenlerimizden gönüllü köpek arama timleri oluşturduk. Bu arkadaşlarımız vasıtasıyla köpeklerimizi yetiştirdik. Şu anda ülkemizde, Allah korusun, herhangi bir afet anında, depremde enkazdan arama kurtarma ekiplerine destek sağlayacak bu köpeklerin yetişmesini sağlıyoruz.">>>A.A.

  EĞİTİM    20.04.2019 11:05:32

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..