Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Yerleştirme takvimi güncellendi
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bu yıl yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı ( KPSS) merkezi yerleştirme takviminin..

2

Image

‘Öğrencilerimizi korumalıyız’
2019-2020 eğitim öğretim yılı ikinci dönem rehber öğretmenler toplantında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, öğrencilerin kötü bağımlılıklar..

3

Image

Rektör Okumuş’tan ziyaret
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu..

4

Image

Hologram okullarda
Hologram Okullarda adlı eğitim etkinliği İscehisar ilçesinde düzenlendi...

5

Image

Nezaket ve protokol eğitimi
Afyon Kocatepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı, Sinema ve Televizyon Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Sena Coşkun tarafından, Nezaket v..

6

Image

‘Eğitime desteğimiz devam edecek’
Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, Şuhut Belediyesi’nin eğitime desteklerinin devam edeceğini söyledi...

7

Image

Rektör Karakaş eğitimcileri ağırladı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla’yı makamında kabul etti...

8

Image

‘Eğitim seviyesi yükselecek’
Çay Kaymakamı Mehmet Miraç Topaloğlu, ilçe, belde ve köylerdeki okulların eğitim seviyesini üst noktalara taşımak için gereken çalışmaların yapılacağı..

9

Image

Başarılı öğrenciler ödüllendirildi
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Ticaret Bakanlığınca yapılan Türkiye Geneli Kooperatifçilik Konulu Ortaokullar arası resim yarışmasında dereceye ..

10

Image

İş birliği protokolü
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Afyonkarahisar Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Acar ve beraberindeki heyeti kabul..

11

Image

‘Eğitime büyük yatırımlar yapıldı’
İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, merkeze bağlı Çavdarlı, Sarık, Halımoru ve Belkaracaören köylerini ziyaret etti. Çoban, “AK Parti öncesi b..

12

Image

‘NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ’
Afyonkarahisar’a bağlı köylerdeki okulları ziyaret eden Başkan Çoban, öğrencilerin en kaliteli şekilde eğitim almaları için ne gerekiyorsa yapacakları..

13

Image

Yalçın, Fen Laboratuarını inceledi
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Hocalar İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyaret ederek, okul yönetimi, öğretmen ve öğrencilerin işbirliği ile tasarlanan ..

14

Image

Protokol imzalandı
İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türk Böbrek Vakfı arasında protokol imzalandı. Protokol öğretmen, öğrenci ve velileri böbrek sağlığı ve böbrek hastalıkl..

15

Image

Avrupa stajı tamamlandı
Park Koleji 20 öğrencisine Viyana ve Prag’da iki haftalık stajlarını tamamlattıktan sonra, mesleki pasaport değerinde nitelendirilen Europass belgeler..

16

Image

Eğitim faaliyetleri ele alındı
Dinar ilçesinde, 2. dönem eğitim öğretim faaliyetlerinin ele alındığı toplantıya katıldı...

17

Image

Hayırseverlerden eğitime destek
Emirdağ ilçesinde hayırseverlerin katkılarıyla hazırlanan Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfı, Drama Sınıfı ve Tiyatro Sınıfı’nın açılışları yapıldı..

AKܒden kültür hayatına katkı | Gazete3.com.tr
Image

AKܒden kültür hayatına katkıAfyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet Konservatuvarı ve Afyonkarahisar Belediyesi arasında imzalanan protokol çerçevesinde, AKÜ öğretim elemanları tarafından 22 aylık bir sürede hazırlanan “Afyonkarahisar Sanat ve Müzik Ansiklopedisi”, Afyonkarahisar Belediyesi tarafından yayınlandı.
  EĞİTİM    29.03.2019 10:55:29

Editörlüğünü AKÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Sena Coşkun ile AKÜ Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Uğur Türkmen’in birlikte yaptıkları ansiklopedi de ‘Kültür Envanteri; Afyonkarahisar Edebiyatı, Afyonkarahisar Geleneksel Türk Halk Müziği, Halk Oyunları, Türk Sanat Müziği ve Görsel Sanatlar’ başlıklı toplam 2 bin sayfadan oluşan 6 ayrı cilt yer alıyor.

YEREL KÜLTÜR TANITILIYOR

AKÜ Devlet Konservatuvarı, Güzel Sanatlar Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi ve Afyon Meslek Yüksekokulu’nda görev yapan çok sayıda öğretim elemanının da katkı sunduğu eserin Kültür Envanteri başlıklı 1. cildi; Öğr. Gör. Yunus Emre Uğur ile Araş. Gör. Dr. Safiye Yağcı, Afyonkarahisar Edebiyatı başlıklı 2. cildi; Doç. Dr. Mehmet Sarı, Afyonkarahisar Geleneksel Türk Halk Müziği başlıklı 3. cildi; Doç. Servet Yaşar, Halk Oyunları başlıklı 4. cildi; Öğr. Gör. Muharrem Feratan, Türk Sanat Müziği başlıklı 5. cildi; Doç. Çağhan Adar, Görsel Sanatlar başlıklı 6. cildi ise Doç. Dr. İsmail Hakkı Nakilcioğlu tarafından hazırlandı. Binlerce yıllık geçmişe sahip Afyonkarahisar ilinin sanatsal belleğini ve musikisini, yerel kültürü ve unsurlarını da dikkate alarak gelecek nesillere taşımayı ve ülke genelinde tanıtmayı amaçlayan ansiklopedi de ayrıca yönetmenliğini AKÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Araş. Gör. Hakan Yılmaz’ın yaptığı, ansiklopedinin 1. cildinde yer alan DVD’de her bir cilde ait röportajlara, video ve ses kayıtlarına yer verildi.>>>Ferhat Yüksel

  EĞİTİM    29.03.2019 10:55:29

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
29.07.2020
29.07.2020
29.07.2020