Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Atık yağdan sabun yaptılar
Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi Bilim ve Araştırma Kulübü öğrencileri tamamen atık malzeme ve yağ kull..

2

Image

‘Tayin hakkı tanınmalı’
Türk Eğitim-Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Nizamettin Şenol, bir basın açıklaması yaparak "Üniversitelerde görev yapan idari personele tayin hakkı ta..

3

Image

Yarışma protokolü
Bu yıl ilk defa düzenlenecek "Bir Bilenle Bilge Nesil" Projesi Kitap Okuma Yarışması için Bayat Belediye Başkanı Halil İbrahim Bodur, İlçe Milli Eğiti..

4

Image

Başkan’ın hediyesi öğrencileri sevindirdi
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in sinema bileti hediye ettiği öğrenciler, hep beraber sinemada film izledi. ..

5

Image

ANFAŞ’da AKÜ damgası
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri ile Afyon Meslek Yüksekokulu (MYO) Aşçılık Progra..

6

Image

Ortak çalışmalar görüşüldü
ÇİMSA yöneticilerini ağırlayan AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz Yalçın, yetkililerle üniversite-sanayi işbirliği konusunda yapılacak olan ortak ..

7

Image

Öğrencilerden sürpriz ziyaret
Ataköy İmam Hatip Ortaokulu 7.sınıf öğrencileri Murat Can Gezici, Muhammed Tekin, Bekir Türk ve İsmail Öz sınıf arkadaşlarına İl Milli Eğitim Müdürü M..

8

Image

Geri dönüşüm semineri
Afyonkarahisar il merkezinde bulunan ilk, orta ve lise düzeyindeki okullar ile 27 anaokulu olmak üzere toplam 175 okulda, geri dönüşüm konusunda semin..

9

Image

Haydi çocuklar sanat atölyesine
İscehisar ilçesinde, yarıyıl tatili boyunca çocukların becerilerini geliştirmesi amacıyla sanat atölyelerinde çalışmalar yapılacak. ..

10

Image

Nakilcioğlu Rektör Yardımcısı oldu
Afyon Kocatepe Üniversitesi bünyesinde uzun yıllar hizmet veren Prof. Dr. İsmail Hakkı Nakilcioğlu, Uşak Üniversitesi Rektör Yardımcılığı görevine ata..

11

Image

Öğretmenler coşkuyla çalışmalı
Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, eğitimde başarılı olmak için öğretmenlerin coşkuy..

12

Image

Yükseköğretim Sektör Meclisi Toplantısı düzenlendi.
Türkiye Yükseköğretim Meclisi toplantısında konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, özel sektörün hedefleri..

13

Image

81 ilde hedef gerçekleşti
Türkiye'nin her yerindeki özel eğitim öğrencilerinin, meslek okullarına erişimini kolaylaştırmak için konulan 81 ilde özel eğitim meslek okulu hedefi ..

14

Image

Ceran Genel Sekreter oldu
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Genel Sekreteri Mehmet Tabak’ın emekli olmasının ardından AKÜ genel sekreterlik görevine İdari ve Mali İşler Daire B..

15

Image

Öğrencilere kumpir ikramı
Afyonkarahisar Belediyesi ve Afyonkarahisar Üniversiteli Akademik Kültür Topluluğu iş birliğinde ANS Kampüsü Merkez Kütüphanesi'nde düzenlenen kumpir ..

16

Image

AKÜ Güney Kariyer Fuarı’na katılacak
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Girişimcilik ve Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (GİKAM) Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tar..

17

Image

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organizasyonu ile Medeniyet Sohbetleri programı düzenlendi.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organizasyonu ile düzenlenen Medeniyet Sohbetleri programında konuşan Yazar Yusuf Kaplan, öncü kuşakları olmayan bir top..

AKܒden kültür hayatına katkı | Gazete3.com.tr
Image

AKܒden kültür hayatına katkıAfyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet Konservatuvarı ve Afyonkarahisar Belediyesi arasında imzalanan protokol çerçevesinde, AKÜ öğretim elemanları tarafından 22 aylık bir sürede hazırlanan “Afyonkarahisar Sanat ve Müzik Ansiklopedisi”, Afyonkarahisar Belediyesi tarafından yayınlandı.
  EĞİTİM    29.03.2019 10:55:29

Editörlüğünü AKÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Sena Coşkun ile AKÜ Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Uğur Türkmen’in birlikte yaptıkları ansiklopedi de ‘Kültür Envanteri; Afyonkarahisar Edebiyatı, Afyonkarahisar Geleneksel Türk Halk Müziği, Halk Oyunları, Türk Sanat Müziği ve Görsel Sanatlar’ başlıklı toplam 2 bin sayfadan oluşan 6 ayrı cilt yer alıyor.

YEREL KÜLTÜR TANITILIYOR

AKÜ Devlet Konservatuvarı, Güzel Sanatlar Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi ve Afyon Meslek Yüksekokulu’nda görev yapan çok sayıda öğretim elemanının da katkı sunduğu eserin Kültür Envanteri başlıklı 1. cildi; Öğr. Gör. Yunus Emre Uğur ile Araş. Gör. Dr. Safiye Yağcı, Afyonkarahisar Edebiyatı başlıklı 2. cildi; Doç. Dr. Mehmet Sarı, Afyonkarahisar Geleneksel Türk Halk Müziği başlıklı 3. cildi; Doç. Servet Yaşar, Halk Oyunları başlıklı 4. cildi; Öğr. Gör. Muharrem Feratan, Türk Sanat Müziği başlıklı 5. cildi; Doç. Çağhan Adar, Görsel Sanatlar başlıklı 6. cildi ise Doç. Dr. İsmail Hakkı Nakilcioğlu tarafından hazırlandı. Binlerce yıllık geçmişe sahip Afyonkarahisar ilinin sanatsal belleğini ve musikisini, yerel kültürü ve unsurlarını da dikkate alarak gelecek nesillere taşımayı ve ülke genelinde tanıtmayı amaçlayan ansiklopedi de ayrıca yönetmenliğini AKÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Araş. Gör. Hakan Yılmaz’ın yaptığı, ansiklopedinin 1. cildinde yer alan DVD’de her bir cilde ait röportajlara, video ve ses kayıtlarına yer verildi.>>>Ferhat Yüksel

  EĞİTİM    29.03.2019 10:55:29

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..