Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Öğrencilerimizi korumalıyız’
2019-2020 eğitim öğretim yılı ikinci dönem rehber öğretmenler toplantında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, öğrencilerin kötü bağımlılıklar..

2

Image

Rektör Okumuş’tan ziyaret
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu..

3

Image

Hologram okullarda
Hologram Okullarda adlı eğitim etkinliği İscehisar ilçesinde düzenlendi...

4

Image

Nezaket ve protokol eğitimi
Afyon Kocatepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı, Sinema ve Televizyon Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Sena Coşkun tarafından, Nezaket v..

5

Image

‘Eğitime desteğimiz devam edecek’
Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, Şuhut Belediyesi’nin eğitime desteklerinin devam edeceğini söyledi...

6

Image

Rektör Karakaş eğitimcileri ağırladı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla’yı makamında kabul etti...

7

Image

‘Eğitim seviyesi yükselecek’
Çay Kaymakamı Mehmet Miraç Topaloğlu, ilçe, belde ve köylerdeki okulların eğitim seviyesini üst noktalara taşımak için gereken çalışmaların yapılacağı..

8

Image

Başarılı öğrenciler ödüllendirildi
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Ticaret Bakanlığınca yapılan Türkiye Geneli Kooperatifçilik Konulu Ortaokullar arası resim yarışmasında dereceye ..

9

Image

İş birliği protokolü
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Afyonkarahisar Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Acar ve beraberindeki heyeti kabul..

10

Image

‘NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ’
Afyonkarahisar’a bağlı köylerdeki okulları ziyaret eden Başkan Çoban, öğrencilerin en kaliteli şekilde eğitim almaları için ne gerekiyorsa yapacakları..

11

Image

‘Eğitime büyük yatırımlar yapıldı’
İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, merkeze bağlı Çavdarlı, Sarık, Halımoru ve Belkaracaören köylerini ziyaret etti. Çoban, “AK Parti öncesi b..

12

Image

Yalçın, Fen Laboratuarını inceledi
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Hocalar İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyaret ederek, okul yönetimi, öğretmen ve öğrencilerin işbirliği ile tasarlanan ..

13

Image

Protokol imzalandı
İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türk Böbrek Vakfı arasında protokol imzalandı. Protokol öğretmen, öğrenci ve velileri böbrek sağlığı ve böbrek hastalıkl..

14

Image

Hayırseverlerden eğitime destek
Emirdağ ilçesinde hayırseverlerin katkılarıyla hazırlanan Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfı, Drama Sınıfı ve Tiyatro Sınıfı’nın açılışları yapıldı..

15

Image

Eğitim faaliyetleri ele alındı
Dinar ilçesinde, 2. dönem eğitim öğretim faaliyetlerinin ele alındığı toplantıya katıldı...

16

Image

Avrupa stajı tamamlandı
Park Koleji 20 öğrencisine Viyana ve Prag’da iki haftalık stajlarını tamamlattıktan sonra, mesleki pasaport değerinde nitelendirilen Europass belgeler..

17

Image

EĞİTİM ÖNPLANDA
Orman ve Su İşleri eski Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Milletvekilleri Ali Özkaya ile İbrahim Yurdunuseven, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’u ziyaret..

AKܒde Fair Play Üniversiteler Kervanı programı düzenlendi. | Gazete3.com.tr
Image

AKܒde Fair Play Üniversiteler Kervanı programı düzenlendi.


‘Türk üye sayısı artmalı’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Spor Bilimleri Fakültesi’nde düzenlenen Fair Play Üniversiteler Kervanı programında konuşan Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Komitesi Başkanı Erdoğan Arıpınar, uluslararası spor komitelerinde görev yapan Türk üye sayısının artması gerektiğini söyledi.

  EĞİTİM    20.12.2019 09:23:54

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Spor Bilimleri Fakültesi ev sahipliğinde Fair Play Üniversiteler Kervanı programı düzenlendi. Fair Play Üniversiteler Kervanı programı, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Komisyonu tarafından ulusal ve uluslararası çapta organize edilen Fair Play Karikatür Yarışması’nda dereceye girenlerin karikatürlerinin yer aldığı serginin açılışı ile başladı. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından AKÜ ev sahipliğinde düzenlenen sergi açılışı ve devamında gerçekleştirilen panele; Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Boztepe, AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz Yalçın, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Komisyonu Başkanı Erdoğan Arıpınar, AKÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Yücel Ocak, Türkiye Spor Yazarları Derneği Afyonkarahisar İl Temsilcisi Nadir Güzbey, Afyonkarahisar Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Orhan Küçüksağrıcı, İş İnsanı Salim Pancar ile birlikte Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi üyeleri, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.
“ROL MODEL KİŞİLERLE BİRLİKTEYİZ”
Panelin açılış konuşmasını yapan panel moderatörü AKÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Yücel Ocak, uzun yıllar Türk sporuna hizmet etmiş ve fair play adına mücadelelerde bulunmuş bir ekibi misafir ettiklerini dile getirdi. Prof. Dr. Ocak, “Bizlere ve gençlere model olacak şekilde Türkiye’nin doğusundan batısına kadar karayolu ile o kadar yolu kat ederek tüm üniversiteleri gezmiş ve oralardaki öğrencilere bu oluşumu ve bu duyguyu daha net bir şekilde anlatmış bir ekip ile birlikteyiz. Bu açıdan üniversitemizde de siz gençlere aynı duyguları anlatacak olan bu güzel insanlarla beraber olmaktan, şahsım adına, üniversitem adına ve şehrim adına mutluluk duyuyorum.” ifadelerini kullandı.
“GELECEK NESİLLERE FAİR PLAY
KAVRAMINI ANLATMAMIZ GEREK”
Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Komitesi Başkanı Erdoğan Arıpınar ise AKܒnün fair play üniversiteler kervanı için 60. üniversite olduğunu belirtti. Arıpınar, “Afyonkarahisar bizim için 59. şehir, Afyon Kocatepe Üniversitesi ise 60. üniversite durumunda. Daha önceden bir defa da bir ilçede yapmıştık Fair Play Üniversiteler Kervanı programımızı. Bu programları yapmak için bir amaç besliyoruz. Bizim çocuklarımıza, Türk boyunun yukarıdan gelen Bozok kolunun Afyonkarahisarlı çocuklarına; gelecek için öğretmen, antrenör ya da spor hocası olacaklara fair play kavramını tam anlatmamız gerek.” dedi.

Uluslararası spor komitelerinde görev yapan Türk sayısının artması gerektiğini dile getiren Arıpınar, konuşmasında şunları kaydetti: “Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi, 1908’de Osmanlı Olimpiyat Komitesi olarak kurulmuş ve Atatürk ile birlikte Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi adını almıştır. Hiçbir tesir ve baskı altında değildir, devletten herhangi bir yardım da almaz. Devletin yardımları olimpiyata gidecek olan sporculara verilir. Olimpiyat komitemiz bağımsızdır, fikirlerini savunur, herhangi bir konuda geri adım atmaz. Dünyada da en saygın olimpiyat komitelerinden birisidir ve iftihar ile söyleyebilirim ki Dünya Olimpiyat Komitesi İkinci Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener’dir. Birçok yerde onun attığı adımla da Türk yöneticileri görürüz. Gençlere buradan söylemek isterim ki eğer Avrupa’da bir şeyler yapmak istiyorsak o komitelerin içerisinde bizlerin olması gerekiyor. Bizim olmadığımız yerde bize ne oy çıkar ne de başka bir şey. Bizim milli takımımıza, asker selamı verdiği için ceza veren kafa halen daha devam ediyor, bitmez. Bunlara karşı orada, o komitelerde olmalıyız.” dedi.
TÜRKİYE’DE İLK FAİR PLAY ÖDÜLLERİ
Türkiye’de ilk defa fair play ödülü alan kişilerden bahseden Arıpınar, konuşmasına şöyle devam etti: “Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi, her sene fair play ödülleri veriyor, eskiden beri de veriyoruz. Peki, ilk kazanan kim? Bu kişi Varol Hepağuşlar isimli, duymayan ve konuşamayan bir sporcu. Balkan Oyunları’nda İzmir’de yarışıyorlar yelken dalında, Yunan rakibi yanlış yerden dönünce bizim Varol Hepağuşlar, konuşamayan haliyle çırpına çırpına yanlış yerden döndüğünü Yunan yarışçıya anlatıyor. Yarış sonunda Yunan yarışçı birinci oluyor, bizimkisi ise ikinci oluyor. Türkiye’nin ilk fair play ödülünü ona verdik. Fair play açısından dünyada ilk aldığımız ödül hangisi peki? Konyalı bir kaleciyi görüyoruz burada da. İsmet Karababa, bir amatör takımın kalecisi. Takımın durumu kritik, kazanmaları lazım, yoksa küme düşecekler. Maç devam ederken top sekip kalenin içine düşüyor. O dönemlerde VAR falan yok tabii, hakem geliyor, ‘sen sağlam çocuksun, yalan söylemezsin, gol müydü değil miydi?’ diye soruyor. İsmet Karababa da gol olduğunu söylüyor ve takımı küme düşüyor. Ama bizim İsmet Karababa, bu hareketi sayesinde Türkiye’de aldığı fair play ödülü dışında, İsviçre’de Lozan’da modern olimpiyatların kurucusu Baron Pierre de Cobertin adına ilk kez düzenlenen büyük fair play ödülünü de alkışlar arasında almıştır. Bunların dışında daha çok hediyeler kazandık ama bunlar ilk ödüllerimizdir.”
PANEL YAPILDI
Konuşmaların ardından Fair Play Komisyonu Başkan Yardımcısı ve Fair Play Kervanı Planlama Koordinatörü Teoman Güray, Fair Play Komisyonu Başkan Yardımcısı Semra Demirer, Fair Play Komisyonu Raportör Üyesi Remzi Yılmaz, Fair Play Komisyonu Üyesi Avni Erboy ve eski milli atlet İsmail Akçay’ın konuşmacı olarak yer aldığı panele geçildi.
REKTÖR KARAKAŞ’A ZİYARET
AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş da Fair Play Üniversiteler Kervanı programı kapsamında AKܒde bulunan Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Komisyonu yetkililerini makamında kabul etti. Gerçekleştirilen ziyarette Fair Play Komisyonu Başkanı Erdoğan Arıpınar, Başkan Yardımcıları Teoman Güray ve Semra Demirer, Komisyon Üyesi Avni Erboy ve eski milli atlet İsmail Akçay yer aldı.>>>İsmail Sagun

  EĞİTİM    20.12.2019 09:23:54

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..