Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Atık yağdan sabun yaptılar
Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi Bilim ve Araştırma Kulübü öğrencileri tamamen atık malzeme ve yağ kull..

2

Image

‘Tayin hakkı tanınmalı’
Türk Eğitim-Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Nizamettin Şenol, bir basın açıklaması yaparak "Üniversitelerde görev yapan idari personele tayin hakkı ta..

3

Image

Yarışma protokolü
Bu yıl ilk defa düzenlenecek "Bir Bilenle Bilge Nesil" Projesi Kitap Okuma Yarışması için Bayat Belediye Başkanı Halil İbrahim Bodur, İlçe Milli Eğiti..

4

Image

Başkan’ın hediyesi öğrencileri sevindirdi
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in sinema bileti hediye ettiği öğrenciler, hep beraber sinemada film izledi. ..

5

Image

ANFAŞ’da AKÜ damgası
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri ile Afyon Meslek Yüksekokulu (MYO) Aşçılık Progra..

6

Image

Ortak çalışmalar görüşüldü
ÇİMSA yöneticilerini ağırlayan AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz Yalçın, yetkililerle üniversite-sanayi işbirliği konusunda yapılacak olan ortak ..

7

Image

Öğrencilerden sürpriz ziyaret
Ataköy İmam Hatip Ortaokulu 7.sınıf öğrencileri Murat Can Gezici, Muhammed Tekin, Bekir Türk ve İsmail Öz sınıf arkadaşlarına İl Milli Eğitim Müdürü M..

8

Image

Geri dönüşüm semineri
Afyonkarahisar il merkezinde bulunan ilk, orta ve lise düzeyindeki okullar ile 27 anaokulu olmak üzere toplam 175 okulda, geri dönüşüm konusunda semin..

9

Image

Haydi çocuklar sanat atölyesine
İscehisar ilçesinde, yarıyıl tatili boyunca çocukların becerilerini geliştirmesi amacıyla sanat atölyelerinde çalışmalar yapılacak. ..

10

Image

Nakilcioğlu Rektör Yardımcısı oldu
Afyon Kocatepe Üniversitesi bünyesinde uzun yıllar hizmet veren Prof. Dr. İsmail Hakkı Nakilcioğlu, Uşak Üniversitesi Rektör Yardımcılığı görevine ata..

11

Image

Öğretmenler coşkuyla çalışmalı
Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, eğitimde başarılı olmak için öğretmenlerin coşkuy..

12

Image

Yükseköğretim Sektör Meclisi Toplantısı düzenlendi.
Türkiye Yükseköğretim Meclisi toplantısında konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, özel sektörün hedefleri..

13

Image

81 ilde hedef gerçekleşti
Türkiye'nin her yerindeki özel eğitim öğrencilerinin, meslek okullarına erişimini kolaylaştırmak için konulan 81 ilde özel eğitim meslek okulu hedefi ..

14

Image

Ceran Genel Sekreter oldu
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Genel Sekreteri Mehmet Tabak’ın emekli olmasının ardından AKÜ genel sekreterlik görevine İdari ve Mali İşler Daire B..

15

Image

Öğrencilere kumpir ikramı
Afyonkarahisar Belediyesi ve Afyonkarahisar Üniversiteli Akademik Kültür Topluluğu iş birliğinde ANS Kampüsü Merkez Kütüphanesi'nde düzenlenen kumpir ..

16

Image

AKÜ Güney Kariyer Fuarı’na katılacak
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Girişimcilik ve Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (GİKAM) Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tar..

17

Image

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organizasyonu ile Medeniyet Sohbetleri programı düzenlendi.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organizasyonu ile düzenlenen Medeniyet Sohbetleri programında konuşan Yazar Yusuf Kaplan, öncü kuşakları olmayan bir top..

AFYON'DA YETİŞTİ TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU | Gazete3.com.tr
Image

AFYON'DA YETİŞTİ TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU


Afyonkarahisarlı olan ve İzmir Fen Lisesi’ni ikincilikle bitiren ve bu sene girdiği Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Temel Yeterlilik Testi'nde (TYT) 496,21 puan alarak Türkiye ikincisi olan Ceyda Büyüker, başarısını düzenli çalışarak elde ettiğini söyledi.
  EĞİTİM    22.07.2019 10:19:29


Afyonkarahisarlı Mühendis baba ile Doktor bir annenin kızı olan Ceyda Büyüker, İzmir Fen Lisesinden bu yıl mezun oldu. Büyüker, ortaokulu da birincilik ile bitirdiğini hatırlattı. Büyüker, YKS’de elde ettiği başarının tesadüf olmadığını, bu başarıyı kazanmak için küçük yaştan beri düzenli çalışma alışkanlığı kazandığını dile getirdi.
“ORTAOKULDAN BU YANA
DÜZENLİ OLARAK ÇALIŞTIM”
Ortaokula başladığı günden itibaren eğitim hayatı boyunca düzenli çalıştığını kaydeden Ceyda Büyüker, "Başarıyı düzenli çalışarak elde ettim. Önce kendime geleceğim yönünde bir hedef koydum ve bu hedefi kendime hatırlatarak hep çalıştım. Düzenli çalışmalarım birikince de bu sonucu elde ettim." diye konuştu.
“SINAVA İYİ HAZIRLANDIM”
Lisenin son yılında tüm sosyal hayatı bırakıp sınav çalışmaktansa zamanını, kendine ve derslerine dengeli dağıttığına dikkati çeken Büyüker, şöyle devam etti: "Sınava iyi hazırlandım, iyi bir sonuç bekliyordum ama bu kadar iyi bir derece çıkacağını beklemiyordum. Ben aslında hep düzenli çalıştım. 9. Sınıftan beri çalışıyorum. Son sene bütün sosyal hayatımı bırakıp ders çalışmadım. Derslere de sosyal hayatıma da eşit zaman ayırmaya özen gösterdim. Sıkılmadan bu başarıyı yakaladım.”
“TIP OKUMAK İSTİYORUM”
Gelecek ile ilgili de planlarını anlatan Büyüker, “Şuanda tıp okumak istiyorum. Hekimliğin yanı sıra bilimsel araştırmalar da yapmak istiyorum. İnsanlığa ve ülkeme bilimsel alanda katkı sunmak istiyorum. Şuanda ilk etapta akademisyen olmak var aklımda ama gelecek ne getirir bilemiyorum” diye konuştu.
“SINAVI VE SOSYAL HAYATI
BİR ARADA GÖTÜRDܔ
Doktor Anne Berrin Büyüker, kızının kendisi ile aynı mesleği yapmak istemesinden duyduğu mutluluğu dile getirdi: “Kızımın meslektaşım olmayı istemesi bana gurur veriyor. Doktorluk çok uzun soluklu eğitimi olan bir meslek. Zorlukları da baya büyük. Bu konuda kendisiyle konuşuyoruz. Yine de kızım tıp okumak istiyor. Bizim için önemli olan sevdiği işi yapması. Ceyda küçüklüğünden beri azimli bir çocuktu. Çok çalıştım sıkıldım diyen bir çocuk değildi. Sosyal hayatını da beraber devam ettirdi. Başarının da buradan geldiğini düşünüyorum.”
“KIZIMIN İYİ BİR BİLİM İNSANI
OLACAĞINA İNANIYORUM”
Makine Mühendisi Baba Zafer Büyüker de kızının çok prensipli bir çalışma düzenine sahip olduğunu aktardı. Baba Büyüker, çalışmasının da neticesini Türkiye ikinciliği ile aldığını belirterek, “Ceyda’dan Türkiye ve dünya çapında iyi bir bilim insanı olacağını düşünüyorum” dedi.>>>Mustafa Bayer

  EĞİTİM    22.07.2019 10:19:29

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..