Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Yerleştirme takvimi güncellendi
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bu yıl yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı ( KPSS) merkezi yerleştirme takviminin..

2

Image

‘Öğrencilerimizi korumalıyız’
2019-2020 eğitim öğretim yılı ikinci dönem rehber öğretmenler toplantında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, öğrencilerin kötü bağımlılıklar..

3

Image

Rektör Okumuş’tan ziyaret
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu..

4

Image

Hologram okullarda
Hologram Okullarda adlı eğitim etkinliği İscehisar ilçesinde düzenlendi...

5

Image

Nezaket ve protokol eğitimi
Afyon Kocatepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı, Sinema ve Televizyon Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Sena Coşkun tarafından, Nezaket v..

6

Image

‘Eğitime desteğimiz devam edecek’
Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, Şuhut Belediyesi’nin eğitime desteklerinin devam edeceğini söyledi...

7

Image

Rektör Karakaş eğitimcileri ağırladı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla’yı makamında kabul etti...

8

Image

‘Eğitim seviyesi yükselecek’
Çay Kaymakamı Mehmet Miraç Topaloğlu, ilçe, belde ve köylerdeki okulların eğitim seviyesini üst noktalara taşımak için gereken çalışmaların yapılacağı..

9

Image

Başarılı öğrenciler ödüllendirildi
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Ticaret Bakanlığınca yapılan Türkiye Geneli Kooperatifçilik Konulu Ortaokullar arası resim yarışmasında dereceye ..

10

Image

İş birliği protokolü
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Afyonkarahisar Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Acar ve beraberindeki heyeti kabul..

11

Image

‘Eğitime büyük yatırımlar yapıldı’
İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, merkeze bağlı Çavdarlı, Sarık, Halımoru ve Belkaracaören köylerini ziyaret etti. Çoban, “AK Parti öncesi b..

12

Image

‘NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ’
Afyonkarahisar’a bağlı köylerdeki okulları ziyaret eden Başkan Çoban, öğrencilerin en kaliteli şekilde eğitim almaları için ne gerekiyorsa yapacakları..

13

Image

Yalçın, Fen Laboratuarını inceledi
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Hocalar İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyaret ederek, okul yönetimi, öğretmen ve öğrencilerin işbirliği ile tasarlanan ..

14

Image

Protokol imzalandı
İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türk Böbrek Vakfı arasında protokol imzalandı. Protokol öğretmen, öğrenci ve velileri böbrek sağlığı ve böbrek hastalıkl..

15

Image

Avrupa stajı tamamlandı
Park Koleji 20 öğrencisine Viyana ve Prag’da iki haftalık stajlarını tamamlattıktan sonra, mesleki pasaport değerinde nitelendirilen Europass belgeler..

16

Image

Eğitim faaliyetleri ele alındı
Dinar ilçesinde, 2. dönem eğitim öğretim faaliyetlerinin ele alındığı toplantıya katıldı...

17

Image

Hayırseverlerden eğitime destek
Emirdağ ilçesinde hayırseverlerin katkılarıyla hazırlanan Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfı, Drama Sınıfı ve Tiyatro Sınıfı’nın açılışları yapıldı..

AFYON'DA YETİŞTİ TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU | Gazete3.com.tr
Image

AFYON'DA YETİŞTİ TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU


Afyonkarahisarlı olan ve İzmir Fen Lisesi’ni ikincilikle bitiren ve bu sene girdiği Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Temel Yeterlilik Testi'nde (TYT) 496,21 puan alarak Türkiye ikincisi olan Ceyda Büyüker, başarısını düzenli çalışarak elde ettiğini söyledi.
  EĞİTİM    22.07.2019 10:19:29


Afyonkarahisarlı Mühendis baba ile Doktor bir annenin kızı olan Ceyda Büyüker, İzmir Fen Lisesinden bu yıl mezun oldu. Büyüker, ortaokulu da birincilik ile bitirdiğini hatırlattı. Büyüker, YKS’de elde ettiği başarının tesadüf olmadığını, bu başarıyı kazanmak için küçük yaştan beri düzenli çalışma alışkanlığı kazandığını dile getirdi.
“ORTAOKULDAN BU YANA
DÜZENLİ OLARAK ÇALIŞTIM”
Ortaokula başladığı günden itibaren eğitim hayatı boyunca düzenli çalıştığını kaydeden Ceyda Büyüker, "Başarıyı düzenli çalışarak elde ettim. Önce kendime geleceğim yönünde bir hedef koydum ve bu hedefi kendime hatırlatarak hep çalıştım. Düzenli çalışmalarım birikince de bu sonucu elde ettim." diye konuştu.
“SINAVA İYİ HAZIRLANDIM”
Lisenin son yılında tüm sosyal hayatı bırakıp sınav çalışmaktansa zamanını, kendine ve derslerine dengeli dağıttığına dikkati çeken Büyüker, şöyle devam etti: "Sınava iyi hazırlandım, iyi bir sonuç bekliyordum ama bu kadar iyi bir derece çıkacağını beklemiyordum. Ben aslında hep düzenli çalıştım. 9. Sınıftan beri çalışıyorum. Son sene bütün sosyal hayatımı bırakıp ders çalışmadım. Derslere de sosyal hayatıma da eşit zaman ayırmaya özen gösterdim. Sıkılmadan bu başarıyı yakaladım.”
“TIP OKUMAK İSTİYORUM”
Gelecek ile ilgili de planlarını anlatan Büyüker, “Şuanda tıp okumak istiyorum. Hekimliğin yanı sıra bilimsel araştırmalar da yapmak istiyorum. İnsanlığa ve ülkeme bilimsel alanda katkı sunmak istiyorum. Şuanda ilk etapta akademisyen olmak var aklımda ama gelecek ne getirir bilemiyorum” diye konuştu.
“SINAVI VE SOSYAL HAYATI
BİR ARADA GÖTÜRDܔ
Doktor Anne Berrin Büyüker, kızının kendisi ile aynı mesleği yapmak istemesinden duyduğu mutluluğu dile getirdi: “Kızımın meslektaşım olmayı istemesi bana gurur veriyor. Doktorluk çok uzun soluklu eğitimi olan bir meslek. Zorlukları da baya büyük. Bu konuda kendisiyle konuşuyoruz. Yine de kızım tıp okumak istiyor. Bizim için önemli olan sevdiği işi yapması. Ceyda küçüklüğünden beri azimli bir çocuktu. Çok çalıştım sıkıldım diyen bir çocuk değildi. Sosyal hayatını da beraber devam ettirdi. Başarının da buradan geldiğini düşünüyorum.”
“KIZIMIN İYİ BİR BİLİM İNSANI
OLACAĞINA İNANIYORUM”
Makine Mühendisi Baba Zafer Büyüker de kızının çok prensipli bir çalışma düzenine sahip olduğunu aktardı. Baba Büyüker, çalışmasının da neticesini Türkiye ikinciliği ile aldığını belirterek, “Ceyda’dan Türkiye ve dünya çapında iyi bir bilim insanı olacağını düşünüyorum” dedi.>>>Mustafa Bayer

  EĞİTİM    22.07.2019 10:19:29

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
29.07.2020
29.07.2020
29.07.2020